Reklama

Reklama

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (146)

campix 

všechny recenze uživatele

Souboj pohlaví byl aktuální tehdy a v různých cyklech se dostává do povědomí stále. Ve světle kauzy metoo je souboj pohlaví významný také v nedávné době, bohužel se tato filmová podoba skutečných událostí 70tých let, kdy byly ženy na tenisových kurtech utlačovány než si založily vlastní organizaci a v propagaci jim pomohl tento památný duel, tolik nepovedla. Na první pohled lehce unylé a otravně stylizované dobové drama, kde pokud nemáte vysloveně zalíbení v některého z hlavních představitelů, tak budete místy docela trpět. Zvláště v případě antipatií k Emmě Stone. Tohle nebude role, kde by Vás přesvědčila. Veskrze průměrné dobové sportovní drama. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, holkám fandím, ale : Je veřejným tajemstvím (o kterém se ovšem v dnešním světě nesluší mluvit nahlas), že na Grand Slam turnajích, pořadatelé turnaj žen dotují ze zisků z mužské části soutěže (nejvíce si stěžují v Paříži) - přece jen, úroveň a umění mnoha hráček účastnících se hlavně prvních kol je více než diskutabilní, jejich hra většinou naprosto nezajímavá, zápasy jsou nudné, proto jejich návštěvnost je pokaždé výrazně nižší, než je tomu u mužů ... přitom finanční odměny jsou stejné - a to, i když ženy hrají pouze na dva vítězné sety - mají tedy ve skutečnosti oproti mužům mnohem vyšší finanční odměnu - protože je rozdíl hrát maximálně 3, nebo 5 setů .. tedy 2, nebo 4,5 hod ... (ženský tenis = 6:0, 1:6 ...) ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

Pri pozeraní filmu som sa nudil. Všetko to zachránila posledná pol hodina.Prečo film mal takú dlhú stopáž. Trebalo film zostrihat, minimálne mať o pol hodinu menej . Filmu by to prospelo. Koniec bol zaujímavý,ale to mne nestačilo. Moc málo, aby som filmu dal lepšie hodnotenie.No je to veľké umenie poraziť dôchodcu. 5/10 ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem film o velkém tenisovém zápase jako v nedávném "Borg/McEnroe", ale scénář se rozbíhá na tolik stran a zabývá se tolika tématy, že z tenisu toho ve výsledku moc nevidíte (a když už se dočkáte nějakého utkání, není zdaleka na takové úrovni jako ve zmiňovaném "Borgovi" nebo ve "Wimbledonu"). Vynechala bych tedy netradiční milostný trojúhelník a další menší zápletky, tím pádem bych krátila stopáž a pak bych byla spokojenější. Emmě s Carellem jinak nemám co vytknout. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Je mi jasné, že se všichni zúčastnění projektu věnovali pořádně dlouhou dobu, ale na načasování štěstí neměli. Dayton a Faris totiž natočili příjemnou dobovou podívanou, která bez nějakých jemných nuancí, ale naopak bez úkroku stranou bojuje za práva žen tehdy i teď, ať už ve sportu nebo v životě - jenže tak udělali nedlouho potom, co se na Netflixu objevil tématicky dost podobný (a vzhledem k seriálovému formátu i vypravěčsky štědřejší) GLOW. I přes tradičně výtečnou Emmu a typově až neuvěřitelně přesného Carella jde o zklamání ve chvíli, kdy se přes trefné dialogy, nezanedbatelné zamlčené historické skutečnosti a pár příliš příhodných zvratů dostaneme k samotnému Souboji. Nechtěl jsem věřit, že tahle uzívaná a obyčejně televizně podaná pinkaná má být oním historickým předělem. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (10)

  • Film vznikl na motivy skutečného tenisového zápasu, který se svého času stal celosvětovou senzací a jedním z nejsledovanějších televizních přenosů všech dob. Do historie vešel jako „Souboj pohlaví“. (Zdroj: Bontonfilm)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama