Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželské povídky, které Vít Olmer psal pro časopis Playboy v době, kdy jeho šéfredaktorem byl Arnošt Lustig, mají v sobě vtip, často až absurdní pointu a nezapřou, že autor je bedlivým pozorovatelem života kolem nás. Pět z nich vybral pro svojí novou českou komedii, jejímž společným jmenovatelem se stal herec Jiří Krampol, hlavní představitel každé z nich.

Francouzská trojkombinace je humornou úvahou o tom, co může potkat úspěšného podnikatele, dá-li jednoznačně přednost práci před svoji mladší, atraktivní ženou. Protože i ta jednoho dne - vlastně zcela náhodou - pochopí, že peníze nejsou všechno...

Svatozář. Pan Divoký je zdánlivě tichý důchodce a bezbranný muž pod pantoflem. Že tomu tak docela není, pochopí až ušní lékař, který zase vzdoruje hned dvěma partnerkám najednou. Jen na okamžik zaváhá, zda by paní Divoká neměla znát pravdu o svém muži. Ale pak pochopí, že by svého pacienta připravil o jedinou zbraň a útočiště.

Sólo na bicí. Bimbo je "přerostlý" bigbíťák a jeho žena, které ne náhodou říká Yoko, už dávno rezignovala na to, že by někdy dospěl. Žijí spolu na chalupě a monotónní rytmus jejich dnů nečekaně změní vpád zločince, prchajícího před policií. Bimbo a Yoko jakoby se znovu setkali.

Ostrov lásky. Dovolená, ať už kdekoli, by měla být výletem za hranice všedních dnů. Ustaraný Ing. Zawinul ale u Jadranu neustále pracuje a řeší neřešitelné problémy ve své firmě. Toho si povšimne pan Rozvinul a nasměruje svého nového přítele na zcela jinou cestu. Někdy stačí opravdu tak málo.

Waterloo po česku je příběhem pražského památkáře Hrušky, zakřiknutého úředníčka, překážejícího ve světě své atraktivní ženy a ambiciózní dcery. Před každodenním papírováním, byrokracií a marnými diskusemi utíká do napoleonské doby a mění se v udatného maršála. A pak se mu jednoho dne podaří být hrdinou i v současnosti a utéct možná jednou provždy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (256)

MarekT odpad!

všechny recenze uživatele

Než začnu, dovolte mi prosím, napsat jakýsi předkomentář. Dnes ráno jsem měl při čekání na autobus docela dost volného času a tak jsem přešel přes silnici, abych si u stánku koupil DVD Formanova Hoří, má panenko. V tu chvíli jsem zahlédl obal tohoto filmu. Jelikož jsem o zdejších referencích (3.nejhorší film) věděl, neváhal jsem obětovat padesát korun navíc a tak k Formanovi jsem přikoupil ještě Olmera. Zajímavá kombinace, že? Ještě toto odpoledne mi vypadl proud a jediné, co jsem měl po ruce, byl notebook na baterii. A tak jsem si pustil po Panence další film. Proč vám to vlastně vyprávím? Inu, asi bych se jinak nedonutil podívat. And now for something completly different - už konečně k filmu: Co se první povídky a její kvality týče, stala se pro mě přímou definicí slovního spojení "nechtěná komedie" nebo sloganu "tak špatné, až je to dobré". Dialogy, děj, pointa (pokud nějaká byla), herecké výkony (hlavně neblaze proslulá Simona Chytrová), to vše mě nutilo k smíchu. Pak jsem ale zkusil tento film a jeho druhou povídku brát trochu vážně. A vyklubala se z toho nekoukatelná křeč, něco, co mě nutilo vypouštět z úst jadrný slovník, prostě na nějakou dobu nezapomenutelný zážitek. Třetí a čtvrtá povídka už nestojí za řeč, pokračují v nastaveném stylu. Zajímavé jsou také charaktery, které Jiří Krampol zvtárňuje. K tomu připočítejte stupidní komentáře samotného režiséra vstupující do děje. Soudím, že distributorský text musel psát jedině on sám. Nechápu k tomu, co on si představuje pod pojmem erotika (viz další jeho stejně slavné dva filmy). Navíc tento film podobně jako oba díly Playgirls (a hádejte třikrát, kdo je společným jmenovatelem) je nekoukatelný tak, aby divák reálně upřeně hleděl na to, co se před ním odehrává. Tak to je asi vše, dlouho jsem čekal, než budu moci zkompletovat první pětici zdejších nejhorších filmů, a vyplnilo se mi to. K hodnocení mi mimochodem stačí jen shlédnuté dvě třetiny, jelikož se mi během sledování vybila baterie a pupeční sňůra spojující mě a tento film byla přestřižena. Možná se někdy dokoukám, každopádně o odpadu je asi opravdu rozhodnuto. Komentář zakončím stylově, citací z třetí povídky a následným doplněním. "Tulopylus felius, lidově horčák. Jediná houba dokáže zkazit celé jídlo a mohou nastat žaludeční a střevní potíže." Myslím, že v encyklopediích by se mělo též uvádět, že stejné či obdobné pocity ve vás může vyvolat i Waterloo po česku. ()

Jansuper odpad!

všechny recenze uživatele

Na světě je tolik naprosto zbytečně kritizovaných filmů, který nechápu proč sou tak kritizované (tady na csfd)  ale každopádně to že je tohle tak kritizované, se tentokrát Teda vůbec nedivím, jako tyvole může te mi to někdo vysvětlit co to jako mělo znamenat???? to jako byla nějaká soutěž v tom roce 2002 a ta spočívala v tom natočit nejhorší film který se vůbec natočit dá??? pokud ano, tak se to panu Vítu olmerovi teda rozhodně povedlo. Opravdu tohleto je taková nehorázná blitka, to je prostě úplnej prach, tohle je prostě úplná černá a hnědá díra dohromady, tady opravdu končí všechno co si dovedete představit u opravdu mega špatného filmu, potom všem co sem viděl sem si myslel že horší film už snad ani bejt nemůže, a nakonec se mi ukázalo že rozhodně může, tohle je fakt jeden z nejhorších výtvorů v dějinách lidstva, pokud chcete vidět fakt nějaký opravdu mega špatný film a viděli ste Herkules 3d, dunyayi kurtaran adam, birdemic či rychle a zběsile 9 a nepřišlo vám to tak strašně špatné a mysleli ste si že horší film být nemůže a že vás už nic nepřekvapí, tak si pusťte Waterloo po Česku a budete mega překvapeni. Jako co to sakra je??? dit to je prostě úplné nic, celou dobu sledování toho filmu sem si myslel že koukám do zdi, opravdu strašně blbě sehrané, opravdu otřesný scénář, postavy a herci úplně mega špatné, hudba opravdu strašná, neustále sem nemohl pochopit na co to vlastně vůbec koukám, nemůžu pochopit ten děj který je srovnatelný s tím kdyby ste dali do housky všechny nejhnusnější a nejodpornější věci co se na téhle zemi nachází. Jak říkám zlatý dunyayi kurtaran adam, birdemic a Herkules 3d. Na tento film sem se ze zvědavosti koukl a byl sem opravdu velmi překvapen až kam může naprostá neschopnost natočit film dojít. Tohle je prostě úplný vrchol všech nejhorších filmových kinematografiích všech dob. ()

Reklama

MM11 

všechny recenze uživatele

Olmerův comeback... Dle některých dostatečně skrytých indicií zřejmě pokus o povídkový film, ovšem velmi mlhavé. Problémem Víta Olmera vždy bylo, že tento lamač dívčích srdcí šedesátých let, realizoval filmy překračující jeho schopnosti. Ať to byl akční film nebo sitcom pokaždé se pouštěl do míst, kam neviděl. A rovněž pro povídkový film je potřeba dodržovat několik zákonů. První velkou chybou je Krampol, který by mně štval jako jeden, ale v pěti verzích je jeho přítomnost nesnesitelná. Dále bych rád řekl, že ačkoli jsou možná jeho příběhy odsledované i s reálného života, Olmerova režie jim dává známku jakési umělosti. Vždyť i dotěrný komentář režiséra dokazuje, že Olmer prostě neumí hovořit celuloidem. Je to filmový trapas, ale samoúčelně využité kostýmy, jež navrhla režisérova choť a obratně obsazené vedlejší role mi nedovolí dát odpad. I když bych ho kdykoli zdůvodnil. ()

Kanibal odpad!

všechny recenze uživatele

Název filmu je typický alibismus, chtělo by se říci. Z Waterloo po česku čiší amaterismus, prvoplánovitost a trapná snaha o humor. Jiří Krampol přeříkává "roli" jako vtipy v televizi, ostatní herci nemají co hrát a když mají, tak bláznivě přehrávají a pitvoří se jako v silvestrovské estrádě. Vít Olmer už musí být senilní a bláznivý člověk, když je schopen tohle vůbec vypustit. ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Neskutečně špatný film a troufám si tvrdit, že i nejhorší v dějinách české kinematografie. Kdysi tak talentovaný a revoluční režisér svůj talent rozmělnil v tomhle?! Dokonce i jeho působivý režijní rukopis se zde vytratil. Výběr herců byl nadějný, ale horší herecké výkony jsem v českém filmu dlouho neviděl. Jiří Krampol v hlavní roli je herecky naprosto tragický a ostatní herci jako by si řekli, že hrát se jim nechce, a tak nějak se ve filmu schovávají. Asi jim bylo trapně, že v téhle břečce účinkují. 0% ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 5 682 diváků, což znamenalo tržbu 588 406 Kč. Snímek se tak stal 29. nejnavštěvovanějším filmem a 8. nejnavštěvovanější premiérou měsíce září 2002. (cinema_cz)

Reklama

Reklama