Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

Umělec

Mám rád Woodyho Alllena a tento film mi nabídl přesně to, co od něj čekám. Bylo to vtipné, děj plyne pomalu s mořem slov.... Přesně, jak to má u Woodyho být :-) Zdejší nízké hodnocení je mi záhadou, no nic. "Myslíš, že jsem tlustá? -Podle mně jsi krásná - No jo, když tys měl přede mnou jen šeredy ..." "OK, spala jsem s Ronem. Ale ne, protože ho mám ráda - A proč teda? Abys ho potrestala?" 85% ()

ulukaj

Podle mě hodně nespravedlivě podceňovaná komedie, schválně jsem ji zhlédl vícekrát, jelikož mi stále nešlo do hlavy, proč se jedná o jednu z nejhůře hodnocených Allenových komedií, a líbí se mi pořád stejně. Postavu a některé hlášky ztřeštěného učitele si pamatuji dodnes a celý film mi připadá naopak jako velmi osvěžující příspěvek do žánru romantického filmu/komedie.. ()

Ekdahl

V rámci novější Allenovy tvorby nadprůměr. Postava, kterou si pro sebe napsal - misantropická, staromilecká, skeptická - je zdařilá. Komediální, leč v jádru neveselé zobrazení neporozumění mezi ženou a mužem rovněž zdařilé. Oceňuji i solidní prohlídku Manhattanu, již film poskytuje. DeVito výborný, Biggs nemastný neslaný, ostatní solidní průměr. ()

APLSMLS

Docela obyčejná Woodyovka, kterou z podprůměru vytahuje právě sám Woody v jedné z jeho nejlepších hereckých rolí. Tentokrát svého neurotického ňoumu vyměnil za ráznějšího, neurotického paranoika a pokaždé, kdy se objeví na scéně to byla pecka. Jinak mi hlavní milostný pár a jeho trable lezli na nervy, hrůznost. ()

vinson003

je to jako život...nebo cokoli jiného :) co tím chtěl básník asi říci...že všechno je jenom jako, nic není real a všechno se má brát s nadhledem, nadsázkou, když vás někdo opustí, v mladém věku, tak za rohem stojí někdo další, takže se nic neděje, a hlavní věc, myslím, že poslední role Woodieho, a musím říct, že udělal dobře, protože byl, a to se vším respektem, rušivým elementem v jinak téměř bezchybném hereckém ansámblu, tedy bezchybném, hlavní představitel nebyl úplně normální ve výrazu, trochu se do role dostával, jako by byl nejistý s Woodiem na začátku, ale pak už jel o sto šest, scénář vtipný a velmi zábavný, Woodie je Woodie dámy a pánové, to je jistý...takovou chci Ameriku, vtipnou, hyperbolickou a duchaplnou a nekonečně živou bez násilí a válek...Love you America, as you should be... ()

Sejkorka

Jeden ze slabších počinů WA. Jerry (Biggs) je typická Woodyho postava v mladém provedení. Úzkostlivý přizdisráč, zbabělec a slaboch. Normální chlap by nakopal Amandu (Ricci) do prdele už jen za tu její migrénu a sexuální nechuť. Její matku (Channing) by vykopnul z bytu při první příležitosti, nebo ji rovnou zabil. David (Allen), je jeho excentrický a paranoidný učitel. Koukat na tenhle film mě "přemluvila" Christina Ricci vynikající rolí ve filmu V řetězech. Tady tedy nic moc, ale je to spíše nesympatickou postavou, kterou hraje. A furt hulí! ()