Snímek Filmového studia Barrandov ze života ředitelů, stranických funkcionářů a dalších výše postavených. Film popisující mj. i rodinné problémy a pracovní vytížení ředitele stavby atomové elektrárny natočil Jaroslav Balík podle svého scénáře na motivy románu Stanislava Rudolfa Běh unaveného koně. (hippyman)

Pitryx

Koukám že tady každému vadí práce když se má dělat poctivě hehe. No je fakt, že za komančů bych o film ani pohledem nezavadil, ale hodnocení zde mne k tomu donutilo. Tak tedy. Ano je to pracovní film a nic moc. Ale odpad si určitě nezaslouží. Herci, poplatní své době museli a tak dělali co mohli i při tom scénáristickém svrabu a neštovicích, jak i ve filmu řečeno. Počítaljsem, že to vydržím obvyklou půhodinmu, nebo že budu film přejíždět. nebylo tomu tak a v tomto případě vždy dávám za dvě. (*). Zde však musím snížit o jednu, protože snímek zcela jistě podruhé nemusím. A také je fakt, že to celé mohlo být kratší. 1510201110105/10421 ()

Danulinda

Na hodnocení tohoto filmu je vidět, že jsou zde v převážné většině samí velmi mladí lidé, ať už věkem či (ne)vyzrálostí, kteří nedokáží ocenit kvalitní a velmi realistický lidský příběh a nepoznají, že tehdy opravdoví herci předváděli výborné výkony, ať už v podobě Jirky Krampola, Pepy Vinkláře atd. a dávají jej do stejného pytle, jako jsou dnešní trapárny o ničem, navíc s přehrávajícími (ne)herci. Zaplaťpánbůh, že dříve často vznikaly filmy, které narozdíl od těch současných mají logiku a poutavý příběh v kvalitním provedení skutečných pánů herců. ()

martins odpad!

Vrchol normalizace ve filmu, naprosto totální paskvil o stavbě atomové elektrárny, gigantické kulisy, velká herecká příležitost pro Jiřího Krampola, kterého doplňují velké komunistické hvězdy(Sklenčka, J.Kostka a Zounar) ve filmu i Pavel Kríž jako syn hlavního představitele. Jen pro otrlé.... ()

ostravak30

Nejspíš úlitba bohům, protože jinak má za sebou Jaroslav Balík dost kvalitní filmy. Oproti jiným budovatelským a jasně socialisticky motivovaný filmům jsem však čekal určitě větší průšvih. Já ale spíše viděl nezáživný film o stavbě elektrárny. Jaké problémy ji provází a kolik času to řediteli bere, takže nemá čas ani na vlastní život. A když skončí jedna stavba, jede se na jinou. Pravda je, že komunistické pnutí za mě snížily ty problémy, které ředitelé museli řešit i s ohledem na požadavky vedoucích funkcionářů a jak bylo viděno a řečeno, přitom nebyli schopni navýšit zaměstnancům mzdy a dodat materiál či techniku. A že nevděk světem vládne, nebo že ruka ruku myje, když je třeba? A dneska to snad nefunguje? Úředníci za úplatky nevidí, že se nedodržuje bezpečnost, úřadům nevadí, že firmy mají zpoždění a o kvalitě silnic, dálnic nebo některých staveb netřeba mluvit. Neuvěřitelné mi spíš přišlo, že postava Jiřího Krampola spatřovala všechnu krásu světa právě v budující se stavbě. Pravda taky je, že jde o docela nezáživný film, který spíše popisuje úskalí podobné stavby a jako třešničku na dortu přidává jakés takés rodinné trable, ale to moc nefunguje. ()

S120

Vskutku originální počin naší filmové tvorby. Dějově silně nevýrazný, herecky špatně zahraný, hudební doprovod taky žádná sláva, v mnoha směrech z dnešního pohledu naivně směšný. Nejlepší pasáž tak asi nastane, když Jirka Krampol coby ředitel atomky stoupá po žebříku na vrchol chladící věže, aby donesl dělníkům jednu lahvinku rumu :-) Když to shrnu, tak jediné, čím se tento snímek stává dnes zajímavý je množství dobových záběrů ze stavby naší tehdy druhé jaderné elektrárny v Dukovanech, která byla v době natáčení tohoto filmu v plném proudu a dodnes tvoří hrdou páteř naší el. soustavy. ()

Producer

Perla mezi filmy jenž oslavují komunismus, dnes to pusobí směšně, ale Balík byl přecijen filmař a něco uměl(narozdíl od Trapla). Možná proto to mrazí v zádech. Jinak je to jeden z mála filmů, kde Krampol opravdu hraje (něco jako Bruce ve 12Op.) A závěrečná scéna smrti je opravdu nezapomenutelný unikát českého filmu. ()

Ventill

No ty hvezdy jsou hlavne za zaverecnou scenu. Jinak obsahove normalni stavba, tak to funguje u monstr projektu doted. ()

shakened odpad!

Zde je krásně vidět, jak umělci z Prahy brali až na pár vyjímek každou roli. Každá desetiletka měla ( a stále má) své vytěžované umělce, režim ne režim. Proto se na herce koukejme, ale nevěřme půl slova. ()