Reklama

Reklama

S láskou Vincent

  • Velká Británie Loving Vincent (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny. (Bohemia MP)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (296)

emma53 

všechny recenze uživatele

Já zatím nemám slov, jak bych vyjádřila tu unikátnost ve vytvoření něčeho takového, jako je tenhle film, kde se na něm podílelo přes sto malířů z celého světa. Hluboce se klaním, myslím, že tohle nemá obdoby. Ne, že bych občas nepoznala rozdíl, ale už ten nápad je geniální a je to velká pocta pro mistra, který byl ve své době nedoceněný. Věřím, že každý z těch mnoha malířů to brali právě tak. Vincente, bylo to malováno s láskou k Tobě a Tvému umění. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Chápu kolik to muselo dát práce a proto je mi hodně líto když musím napsat, že tohle je jeden z největších filmových provarů posledních let... Příběh je víceméně sterilní. Pár hezkých rozhovorů tam je, ale ve výsledku film nepřináší nic. Emočně se to snaží tlačit přes sentiment a po dramatické stránce je to vlastně příběh o týpkovi co někam jel, mluvil s několika lidmi kteří toho moc neřekli a na konci vlastně nic nezjistil. Radši bych zase koukal na další van Goghův životopis než na tuhle unylou detektivku bez vyvrcholení.. Samotná, do nebes vynášená forma taky není bůhvíco. Naprosto nevkusné jsou černobílé flashback sekvence které svou neosobitostí, doslovností a sterilitou působí jako film prohnaný přes nějakou primitivní aplikaci v mobilu. Barevné části zase hrozně na sílu tlačí Goghovy obrazy do každého druhého záběru a v promalovávání obličejů jsou nepřirozené, protože do Vincentovy uvolněnosti tlačí kontury a detaily. To sice umožňuje rozeznat herce a číst jejich mimiku, ale v té rozevlátosti všeho okolo to působí jako pěst na oko..... Smůla, tohle prostě nefunguje a nebýt toho hypu kolem formy, bez milosti by to zapadlo. Příběh V.v. Gogha je zajímavý, inspirativní a třeba pro mě osobně byl jistou dobu určitým nakopávačem v mé tvorbě.. Kolem jeho smrti sice poletuje několik vran nezodpovězených otázek, ale postavit na takové pseudobulvární banalitě celý film je naprosto tragický krok.. O Vincentovi se zde dozvíme jen málo. Vzhledem k jeho smrti nejsme o nic moudřejší.... Provar.. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že forma víťazí nad obsahom. Takmer detektívny príbeh pátra po príčinách úmrtia slávneho maliara Vincenta van Gogha je trošku rozvláčny v dialógoch. Ručna kresba je pekná, udivujúce sú oči, ktoré sú akoby skutočné. Oveľa viacej ma však uchvátili retrospektívne scény natočené čiernobielo, na rozdiel od použitej farby. V každom prípade ide o zaujímavé dielo a obohacuje filmovú ponuku. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Že forma vítězí nad obsahem? Kdyby byla velká snaha, určitě by se nějaké hlušší místo našlo. A závěr může zase trochu vyznívat do ztracena. Ale co jiného dělat, když smrti Vincenta van Gogha nebyla nikdy pořádně objasněna? A o to tady právě jde. Nejsem žádný znalec výtvarého úmění a o Vincentovi jsem ještě donedávna skoro nic nevěděl. Takže jsem vlastně ani moc nevěděl, co čekat. A možná i proto, jsem si tak krásně užil tu atmosféra záhady, tajemství, neodkryté minulosti a celkově to bylo celé moc pěkné netradiční patrání bezejmenovaného detektiva plné vzrušujících odporovačných výpovědi svědku, takže i studie lidí a toho co můžou říct. K tomu ale velký kus romantiky, poezie, poetiky a celkové citlivé, příjemné atmosféry. Samozřejmě i díky té skvělé formě,o které už bylo asi řečeno dost. Ale vážně snímku dodává kus jedinečnosti a dalšího kouzla. Celkově moc pěkňoučké. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Snímek Loving Vincent má ve své holé podstatě poněkud nudný a banální příběh, který pokud není "zahuštěn" dialogy, jen tak se "točí" na místě bez většího smyslu. Nicméně ta forma! Ta božská forma vytvořená rozpohybovanými olejomalbami, která všední svět přeměňuje na něco nevšedního a dokonale krásného s výraznou příchutí originality. Na snímek Loving Vincent se tedy úžasně kouká, avšak jakousi daní za to bude, že se místy budete vážně nudit. Je to zkrátka snímek, který je primárně založen na Vaší schopnosti dělat kompromisy. A možná právě to je na tom tak krásné. „Vincent said I was living a lie but he has lived in struggle for the truth.“ ()

Galerie (46)

Zajímavosti (8)

  • Film vznikal v britskej koprodukcii a predovšetkým poľských ateliéroch. (Paldiny)
  • Tvorba filmu mala nasledovný priebeh. Najskôr bol natočený ako bežný hraný film v kulisách, vyrobených čiastočne alebo úplne podľa impresionistických diel Vincenta van Gogha, v prípade nutnosti pred zeleným plátnom. Neskôr viac ako 65 tisíc vzniknutých snímkov v natočených záberoch cez sto maliarov premaľovalo olejovými farbami štýlom holandského umelca. (Paldiny)
  • Přivést na světlo světa jedno okénko trvalo v průběhu 7 až 9 hodin. (ČSFD)

Související novinky

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

11.07.2018

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádají od 12. do 18. července BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2018. Kina v době léta potěší… (více)

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

20. Kino na hranici má ve znaku hvězdy

17.04.2018

Jubilejní dvacátý ročník mezinárodní filmové přehlídky Kino na hranici, která se pravidelně koná v Českém Těšíně a polském Cieszynie, se blíží. Letos se uskuteční od 27. dubna do 3. května 2018.… (více)

Reklama

Reklama