Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Ondr@932

Tim Burton mě nikdy moc nesedl jako režisér. A to se potvrdilo i u tohoto filmu. Opět vše přehnaně zkrášlený a kýčovitý. A jako celkově film ani nemá žádný atraktivní pohon, který by diváka upoutal do sedačky a užíval si tuto pohádku. Po půl hodině začal nudit ... 60% PS : Ale 85 % co je zde na CSFD je podle mě hodně přehnané. ()

Hpatrik

Zajímavý příběh, připomínající Foresta Gumpa, v celkem klasickém pojetí Tima Burtona, ale ne tolik depresivní a stylizované, se vskutku nápaditými a zábavnými příběhy a výborně herecky obsazené. ()

UniqueNett

Velká ryba. Velký Burton. Velký příběh. Považuji tento snímek za jeden z nejlepších počinů Tima Burtona a osobně ho řadím do své (jeho) top trojky. Nejen že příběh je kouzelný sám o sobě, ale to jak si Burton vyhrál s barvami a všemi postavami je naprosto dechberoucí. Viděla jsem film několikrát a pokaždé v něm najdu něco nového. Něco, co mě pokaždé překvapí, zas a znovu. Také pokaždé pláču. Protože ten konec... ten konec je jedním z nejnádhernějších. Vlastně on celý film je jedním z nejkrásnějších, co jsem kdy viděla. ()

Ivo

Kdyby se mě někdo zeptal na můj film No.1, byl by to asi tento ... a kdo na konci nebrečí, není můj pokrevní bratr/sestra :) ()

tranquill

"Velký člověk přece nemůže mít průměrný život!" Poetické vyprávění Tima Burtona o vztahu otce a syna, možná ne tak kostýmně výpravné, jak u něj bývá zvykem, ale o to více citlivé. ()

Biopler

Fantázia a Burton. To ide k sebe a v tomto filme má pod rukami i fajn príbeh a neudivuje nás len vizuálnou stránkou. Páči sa mi, že to i pekne ukočíroval a jednotlivé epizódy pekne pozliepal pod fungujúci celok až na istú pani so skleneným očkom, ktorá nakoniec vypálila jemne nelogicky, a ak to malo byť vzhľadom na fantasy príbeh jedno, tak to nezožeriem. Taktiež mi do ultra fantastického príbehu nesadla tzv. reálna pasáž z vojny, ktorá vzhľadom na zvyšok ani nebola potrebná. Tim ma však dostal krásne vymysleným záverom, lúčením sa pri rieke, ktorý by si mohol dať patentovať. Herecky sa mi najviac páčil McGregor a tým pádom časti filmu mladého Edwarda, hlavne dvorenie a boj o budúcu manželku. Ostatní herci boli veľmi vhodne vybraní, s výnimkou Cotillard, ktorá na mňa pôsobila čudným dojmom. Ako skvelý výber možno vypichnúť Finneyho a pisálka Buscemiho. ()

Razzor_82

Velká porce dobrodružství a fantazie po Burtonovsku. Celý film jedete na obláčku plném emocí ze kterého padá smutek, radost, smích i pláč. Historky jsou bravurní a celý aspekt trochu ruší sekvence obyčejného života. 7/10 ()

Dienzenhofer

Vrchol Tima Burton. Asi nejmíň Burtonovský film z celé jeho filmografie. Myslím že čím víc je Burton nohama na zemi, tím víc to pomáhá kvalitě jeho filmu. Nejzábavnější životopis který jsem viděl, aby taky ne když ho režíroval Tim Burton ()

Solly

Ty **** hvězdičky nejsou úplně čisté, ale na tři to není. Film je sice místy trošku chaotický, ale asi jde o záměr, kde by měla být fikce a realita překryta. Rozhodně však jde o film u kterého se člověk pobaví a může ho vidět nejen jednou. ()

VerteX

Po Velke rybe jsem odchazel z kina troshu zklaman. Timu Burtonovi se sice podarilo natocit film, ktery si v nicem nezada s kouzelnosti Forresta Gumpa a svoji fantazii a bizarnosti pripomina skoro az Nekonecny pribeh, ale presto se mu nepovedlo zasadit jej do realneho sveta a ukoncit poradnou (a konecne vaznou) pointou. Pohadkovost zatahne velmi snadno cloveka do deje, ale cekal jsem trochu vic, cekal jsem, ze se Burton bude chtit na konci filmu odkopat od sentimentality, ktera cely film provazi. Na druhou stranu nemohu filmu pointu upirat a svym zpusobem je take vynikajicim tahem. Ale je to jen sach, nikoliv mat. Hudba Dannyho Elfmana opet nezklamala a navic byla doplnena nekolika vybornymi skladbami, napr. od Pearl Jam nebo od Buddyho Hollyho. Celkove hodnotim ****, ale je to dobrych 85%. ()

Mata

On není často velký rozdíl mezi tím, co je a co bysme chtěli aby bylo. Na Burtona až moc netemné, romantické. A i když je Bloom v podstatě také opuštěný a nechápaný - i když pouze stran svého syna - kde je doba Edwarda nebo Eda. Tenhle snímek může nabídnout příjemné a fantazií naplněné odpoledne. A to není zrovna málo. ()

Fido

Klasik by řekl: "Mnoho povyku pro nic", či spíše pro "málo", abych byl spravedlivý. Myšlenky zajímavé, ale přespříliš imaginace, pomalé tempo, že jsem chtěl asi třikrát vypnout přehrávač, některé efekty přitažené za vlasy, zbytečně natažený závěr. Škoda, nevyužitý potenciál... Druhý Forrest to nebude ani náhodou. ()

FantomASS

knihu Big Fish som čítal a veľmi sa mi páčila. Je 'iná' a má svoje čaro. Film sa jej so značnými rozdielmi (občas je niečo navyše, občas niečo chýba, občas je niečo inak) drží. Tie rozdiely sa však nedajú vyčítať, pretože by bolo veľmi ťažké nakrútiť (dobrý) film podľa knihy s takmer anekdotovou formou (napr Kapitola 'Otcova smrť' je v knihe myslím 5krát) a vsuvka básne od Stevea Buscemiho - "The grass is green, skies so blue, Spectre is really great!" - na ktorej pracoval 12 rokov nemá chybu. Ďalej som tu ocenil Helenu Bonham Carter, Dannyho deVita a Ewana McGregora. Suma sumárum: film je ŠTÝLOM hodne podobný Forrest Gumpovi, a komu sa páčil, odporúčam pozrieť aj toto. ()

haWranka

Moc pěknej film. Krásně absurdní, pohádka pro velký...Kdybych nevěděla, že je to Burton, stejně bych to poznala v prvních 10 minutách, tak moc je to pro něj typický. A taky typicky krásný...:) ()

pistik

K tomuto filmu nie je ani čo dodať. Je to jednoznačne najkrajší a hlavne najlepší film Tima Burtona s neuveriteľnou atmosférou a spádom ()

Saimon

Film si zaslouží objektivní 4 hvězdy. A subjektivních bezdebat 5! Dojal mě a jakoby děj promlouval přímo ke mně nebo chcete-li ke každému z nás,kdo má nebo měl krizový vztah s otcem...***** ()

elshish

Kdybych tento film viděl dřív než Forresta, tak bych dal 5 hvězdiček. Ale bohužel tak nečiním..není to proto, že by pan Burton mě neokouzlil svou osobitou originalitou a stilistikou své tvorby , ale proto, že mě to přišlo lehce fádní.. ()

simplejack

Strašně mi tento snímek připomíná Forresta a mam ho o moc moc radši než Zemeckisův masterpiece. Big fish má kouzelnou atmosféru, Butronův podpis je to hodně výrazný a celý snímek se dá jednoduše popsat dvěma slovy: Naprosto kouzelný. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney