Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Baronne

Musím dát prostě za 3. To kouzlo tam někde je, bohužel tenhle film si může sám za to, že bude srovnávanej s Gumpem, protože je to jeho velmi nepovedená Burtonovská kopie. A přitom je tu kouzelná hudba, Ewan je krásnej, Helena je krásná, Jessica je krásná, Marion je krásná. A pak se něco stane. Něco bláznivýho. Jedete na dovolenou s kamarády, vyšňupete dvě tři lajničky kokainu, a jste připravený na zkurveně dobrou party, která se pak změní v noční můru. Myslím si prostě, že ten film hraje na všechny strany, jenže všechny přece nemůžete uhrát, Tim neni muslim aby mohl mít čtyři manželky. Nemění to nic na tom, že ten film určitě stojí za shlídnutí, a za zmínku. ()

Vxxx

Nádherný film, který mám ráda už do malička. Dodnes mám někde VHS. Po dlouhé době jsem si film připomněla a žasla jsem, jak má teď, když už nejsem dítě, úplně jiný smysl. Určitě jeden z nejlepších Burtonových filmů. 5* ()

Pierre

Tim Burton mě očividně dokáže zasáhnout i bez rozverného Deppa a cut Alenky. Teď nastupuje na scénu Edward Bloom, jemuž se musí jedna věc přiznat, a to, že je společenský člověk. Lidé ho mají rádi kvůli jeho neuvěřitelným příběhu, které se zde krásně vrství na sebe  a do každého si Burton dal tolik svých ulítlých nápadů, ale zároveň poetických nápadů. Edward Bloom své příběhy vypraví pořád dokola...možná ale proto aby po něm mohly žít dál.  A  výsledkem toho všeho je vzájemné porozumění  a osvobození ve vztahu mezi otcem a synem, kdy to (Pozor Spoiler) přeříkání otcovy smrti a setkání všech postav z jeho příběhů na pohřbu bylo vážně nádherné  vymyšlené vypointování, Ani nevím, jestli se mi více líbily ty šílené příběhy nebo rodinná  linka z reality, kde byl pěkným detailem i vztah Edwarda s chápající snachou, na rozdíl od rezervovaného syna.Hele, možná jsem ti někdy řekl, že nemám rád fantasy. Tak tady to samozřejmě neplatí (:D).  Tak co? Čeká tady člověka ze básník, který 12 let píše 3 verše nebo miminko, které se doslova vymrští na svět? ()

JJ.Gibson

Jak jsem někde slyšel nebo četl, každopádně to ten film vystihuje ,,pohádka pro dospělé" Nevšední, neobyčejná, kreativní. Jako práce Tima Burtona... ()

Jillen

Tohle je přesně ten film, který dělí lidi na dvě skupiny. Některým se docela líbí, ale nic jim nedal...někomu se to líbí a ještě jim to něco dalo. To druhé je můj případ. Děj sice neoplývá buhví jakou zápletkou, ale pohledy do mladí a prožtků E. Blooma jsou i tak velice zajímavé a hlavně skvěle podané. Já osobně jsem se u filmu nenudil jelikož i když se jedná o vyprávění příběhů, které zažil cestou životem těsně před smrtí jsou podány s jakýmsi nadhledem a lehkostí + velkým vtipem. Ewan Mcgregor snad nemá film, ve kterém by ze sebe nevydal vše...o velké rybě to platí také. A režie mistra Burtona je také oceněníhodná. Hudba, atmosféra apod. to jsou též plusy filmu...a nesmím vynechat Buscemiho :)). Na konci filmu jsem byl dojat :´(...ale :). Dávám 100% ()

GodComplex

Big Fish je film, na kterem je nadherne videt, ze byl tocen srdcem. Nema cenu zde rozebirat technickou stranku, nebo herecke vykony, jde predevsim o ohodnoceni magickych pocitu, ktere ve me dokazala tahle kouzelna rybicka evokovat. Diky tomu nemuzu po uzasne dojemnem zaveru a ustredni myslence celeho filmu dat jinak nez 5*. Na prvni pohled to neni typicky temny predesignovany Burton, ale presto je to v jadru tolik Burtonovsky poeticke a okouzlujici. Naopak je to zmena velmi vitana, kdy Burton alespon na chvilku odskocil ze sve vyslapane cesticky bombastickych vizualnich gotickych orgii v cele s extravagantnim Johnny Deppem a zkusil se vydat mnohem subtilnejsim a zajimavejsim smerem. Vysledek, ktery je navic podbarven tradicne vybornou hudbou Dannyho Elfmana je fantasticky prijemny a pozitivni. 9/10 ()

Pirkaf

Zajímavý film, ale trošku nesourodý, roztěkaný a v závěru nudící. A taky mám problém s celkovým vyzněním filmu. Těžko se mi to formuluje, je to podobné jako v případě Into The Wild. Je tu ukázáno něco krásného, ale je to zároveň ukázáno způsobem, se kterým nemůžu souhlasit a který se mi příčí. ()

Redlum

Tim Burton ze sebe konecne sejmul cejch nepovedene Planety opic a natocil krasny, sentimentalni film, ktery vas prekvapi. Velka ryba je totiz opravdu jina a nebyt ruznych indicii, typickych Burtonovych "figlu", ktere se ve filmu objevi (napr. synchronizovane sekani travy a la Strihoruky Edward), ani byste neverili, ze pod timto snimkem muze byt podepsan podivinsky Tim Burton. Je to krasny film. Film plny fantazie a nenasilneho, "forrestgumpovskeho" humoru. Vsechny ty pitoreskni charaktery, ktere nam Burton predstavi, vsechny neuveritelne zapletky, ktere rozehraje - jen tezko se da slovy popsat, jaky film Burton natocil, stejne tak jako jen tezko muzeme odhadnout, co z toho, co nam Edward Bloom, hlavni hrdina Velke ryby, vypravel, je pravda a co fantazie. Jednu pravdu vam ale reknu - Burton se vratil tak jak ho mam rad. A to neni zadna velka kachna, to je fakt:) ()

numi

Po všech těch šílenost, co Burton natočil - a já je skouknul a neustále se sám sebe ptal, jak můžu mít tak odlišný názor na kvalitu jeho filmů - jsem neměl chuť do tohohle kousku vůbec jít. Říkal jsem si, že to bude jen další burtonovská "velká ryba". A ze začátku to tak opravdu vypadalo, ale čím hlouběji se jednotlivé příběhy zakousávaly, tím více jsem věděl, že tentokrát to Burton vyhraje i u mě. Ano, je to Forrest Gump Tima Burtona a možná, že to byl právě Tim Burton, který Forrestovi chyběl k dokonalosti. Velká ryba je Film s nádhernou kamerou, okouzlující hudbou a příběhy, které žijou věčně. Závěrečná čtvrthodinka mě položila na znak a poslala po proudu vstříc diváckému uspokojení. [srpen 2006] ()

zipper111

GENIÁLNÍ, NAPROSTO NAPROSTO GENIÁLNÍ!!!!!!!!!Každý má asi svůj nejoblíbenější film...tento je můj! 10*!!! Každá jednotlivá scéna je prostě drtící, nejlepší je asi scéna "v narcisech", ale ono to u tohoto skvostu nejde říct, jelikož všechno tu je nejlepší. Jediný film, u kterého hážu superlativy a myslím to 150% vážně. Vždy, když řeknu že je nějakej film naprosto geniální, tak ano, ale samozřejmě až po Big Fish...TOP 5 (1.místo!) ()

Vojcl

Hodně zajímavý a neobvyklý snímek s příjemnými hereckými výkony v hlavních a především vedlejších rolích. Přes dlouhou stopáž vůbec nenudí a dostane se nám vyváženě humoru, akce i smutnějších scén. Pokud máte rádi "ujetý" vypravěčský styl Tima Burtona tak jasný tip pro vás. Zkrátka taková podívaná do jiného světa, z mého pohledu tomu ovšem k absolutní dokonalosti něco chybí. 80 procent! ()

sonnak

Big Fish = Interstate 60 + Forrest Gump. Na první pohled možná až příliš, ale nakonec si uvědomíte, že to vůbec nevadí. ()

Zelilu007

Ta chvíle když se čas zastaví..Miluji celý film od začátku až do konce. A konec mi vyčaruje vždy slzy, ať už radosti nebo smutku z loučení. ()

Lulu13

Tim Burton tento krát vymenil svoju pochmúrnosť a morbídnosť za rozprávkové prostredie so širokou paletou farieb, no napriek tomu si zachováva svoju originalitu a len potvrdzuje svoju výnimočnosť a obrovskú fantáziu. Ústrednou postavou filmu je Edward Bloom, ktorý je vášnivý rozprávač svojich životných, často krát prikrášlených historiek. Napriek tomu, že väčšina ľudí počúva tieto príbehy s nadšením, je jeden človek, ktorý sa na tieto vymyslené historky nedíva v najlepšom svetle, jeho syn! Na dlhé roky sa jeden druhému odcudzia a opäť sa stretávajú, až keď je Edward na smrteľnej posteli... Nádherný a netradične poňatý príbeh o zbližovaní sa syna so svojim otcom takpovediac na „poslednú chvíľu“. Záverečná scéna, pri ktorej sa otec spýta syna „Ako ten príbeh končí?“, a on mu v jeho posledných minútach dopovie koniec jeho celoživotného príbehu nenechala moje oči suché. Tento film je jednoducho Veľká ryba!!! ()

Bat55

Naozaj netypický Burtonovský film. Big Fish je jednoducho nádherný film, Ewan McGregor je vynikajúci a očarujúca kráska Alison Lohman taktiež. Alber Finney, ktorý stvárnil ústrednú postavu tohto filmu/ Edwarda Blooma v neskoršom veku podal naozaj úctihodný výkon. Tim Burton skvele režíruje a Danny Elfman, ktorý je v tomto filme síce trocha nevýrazný, ma tiež potešil. I keď, podľa mňa Veľkej rybe, tak nádherne emociálnej záležitosti, chýba nejaký výraznejší hudobný motív a to je pri Elfmanovi sklamanie. Inak, ale film plný emócií, plný všelijakých historiek, niektorých vymyslených, niektorých scašti pravdivých, no vždy nesmierne pútavých. Edward Bloom rozpráva celý život všelijaké príbehy a záver, pri jazere, kde syn nesie otca a z otca sa stane ryba a všetci, ktorý v tomto filme boli, sa na nich pozerajú, je neskutočná bomba. Big Fish nemá žiadnu dynamiku, je to pomalý, no ale za to veľmi dojemný a zaujimavý príbeh, ktorý ma už niekoľkokrát dokázal rozplakať (záver filmu). Big Fish Tima Burtona je majstrovský kúsok, ktorý sa každý rok nenakrúti. /90%/ ()

Makky

Big Fish sa tak trošku utápa v epizódkovosti. Príbehy, dobrodružstvá a bizarnosti, ktoré "zažíva" hlavný hrdina sú vskutku úžasné, fantázii sa predsa medze nekladú. Avšak kostra príbehu je veľmi jednoduchá. Film ma nedokázal učarovať podľa predstáv, navyše ku koncu výrazne stráca tempo. Druhú šancu snímku však určite raz dám. ()

kaylin

Tohle je prostě jeden z nejkrásnějších filmů, jaké znám. Už poprvé, když sem ho viděl, mě dostala ta krásná fantazie, laskavost příběhu, bizarnost jednotlivých postav. "Velká ryba" je něco, co mi dokonale sedí vzhledem k povaze a k přesvědčení, že pravda má mnoho podob, a to i takových, kdy to z podstaty pravda není. Prostě nádherné. ()

Mkqp

Za ten konec těch pět hvězd dát musím. Jen málokterý Americký film mě dokáže dojmout a u Big Fish se to p. Burtonovy dokonale povedlo. Absolutně jiný film. Dospěle znázorněná dětská hravost. Big Fish je těžké popisovat, protože není filmem žánrovým, ale úplně jedinečným. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney