Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

epsyn5

Burton nám na starý kolena trošku vyměkl a rozhodně se mu trošku rozsvítilo,,,a to doslova,,nemusíte se bát temného bizardního šíleného filmu. Je to jeho první film, co mě uchvátil :) ()

Petro

Dostal mě poprvé. Dostal mě podruhé. Těch ***** bych dal dvakrát. To je ta nepopsatelná vzpomínka na milovaného člověka, která vám sama pomůže přenést vaše pocity do krásné radosti, že jste ho někdy potkali. Čas se může zastavit a vy můžete vidět sebe sama. ()

Pilouš

Skutečně překrásný film, jemuž vévodí Ewan McGregor i Albert Finney. -Stává se to málokdy, ale tihle dva skutečně přesvědčivě hrají tutéž postavu, avšak v rozdílném období.- Klaním se nad jejich suverenitou a nadhledem ale také výběrem režiséra, neboť Burtonovy "šaškárny" jsou tou pravou třešničkou na dortu pro tenhle, ke konci překvapivě emotivní, snímek. - Rok po prvním shlédnutí zdvihám na ***** ()

Fill16

Vskutku nádherný film, který do mě vstoupil tak hluboko, jako naposledy před rokem Láska Nebeská. Miluji filmy na způsob Forresta Gumpa, přesto je tento naprosto něčím jiný a odlišný. Na tento film je třeba se dívat i srdcem, ne jenom očima. Doporučuji všemi deseti, je to nádhera, nádhera, nádhera - není třeba slov. Můj favorit! :) ()

gizi

Doplňuji komentář po dalších shlédnutí 2.4.10: pěkný film, ale jakoby mu něco málo chybělo, aby mě víc přitáhl. Přesto dobrých 75% (poprvé se mi to asi líbilo víc). ()

panic25

tim burton je chlapík, kterému se povede na co šáhne a tímhle filmem to jenom potvrdil, zaujme příběhem, charakterovými postavami(obr karel,cirkusák v podání dannyho de vita a další postavičky), skvělými efekty a hlavně svojí bizarností, pět hvězd ()

Paulia

Po prvním zhlédnutí čtyři hvězdy, po druhém pět. A ještě jedna věc - posouvám Tima Burtona na první místo mé topky režisérů. Ten film mi navodil tak přijemný pocit hluboko uvnitř, že jsem se usmívala na všechno kolem ještě dlouho po jeho skončení. Nádherná hudba (což mi připomíná, že musím sehnat soundtrack), skvělí herci, úžasně lidské příběhy, které se ale zdají jako z pohádky. Zde se zkrátka sešla pořádná parta talentovaných lidí a vznikl z toho kouzelný film, který mě asi nikdy neomrzí. ()

dccz

Super filmek, který se mi uložil v srdíčku a své místo tam bude mít napořád... Ewan McGregor je pan herec, na kterého žádný jiný z britských ostrovů nemá! ()

Narghille

Tento snímek Tima Burtona nekráčí ve šlépějích Burtnových filmů. Příznivci Burtona vědí, že jeho filmy jsou plné šílených mechanických strojů a tajemna. Big Fish takový není. Tento film vypráví příběh umírajícího otce a jeho syna. Umírající otec je známý tím, že celý život vypráví příběhy, které údajně zažil. To, že se jedná o skvělého vypravěče nám dokládá skutečnost, že je vždy centrem pozornosti, což ale těžce nese jeho syn, který celý život vyrůstal v jeho stínu a otcovým příběhům nepřikládá žádnou vyšší váhu a hlavně, slyšel je několikrát. Jako dítě jeho vyprávění věřil, ale časem mu jeho ryze racionální mysl pravdivost otcových příběhů vyvrátila. Teď na konci otcova života poznává krásu jeho příběhů. Film je o tom, jak obyčejný člověk zažívá neobyčejné příběhy a potkává ještě více neobyčejné lidi. Big Fish je hezký rodinný film, který mohu na dlouhé večery jen doporučit. ()

Kriss_tyna

Ach ano, přiznávám a nejsem na to pyšná, že jako fanynka Tima Burtona, jsem viděla tento film až dnes.. Myslím, že jeho shlédnutí však přišlo v pravou chvíli.. Úžasné zpracování životního příběhu, kdy tápeme a ztrácíme se v minulosti prolínající se přítomností, spousta herců v malých rolích, které ovšem utvářejí děj s pro mě až nečekaně úžasnou pointou.. Nádherné klasicky Burtonovské přechody ze smutných až strašidelných míst do překrásně pozitivně barevných scén s až neuvěřitelně jedinečnými postavami, udržuje naši pozornost a přináší očekávání dalšího příběhu.. Kdo z nás by nechtěl prožít svůj život jinak, snadněji, lehčeji, veseleji.. proč i v dospělosti nemít tu kouzelnou moc dětské fantazie, která pomáhá utíkat od problémů běžného života.. Příběh "velké ryby" ve mě zanechal hluboký, velmi příjemný dojem.. ()

zurivymlok

Už se vám někdy stalo, že jste si po shlédnutí nějakého snímku nebyli jistí, co jste to vlastně shlédli? Právě takto na mě film Velká ryba zapůsobil. Toto je snímek, o jehož existenci jsem neměl před pár dny ještě ani tušení (03/2010), což považuji za velmi ostudné. Každopádně když jsem se podíval na hodnocení zde na databázi, byl jsem ještě překvapenější. Ihned jsem si ho sehnal. Bohužel nemohu říci, že bych byl tak nadšený, jako některá hodnocení zde. K filmu Forest Gump to má opravdu hodně daleko. Jedná se ovšem o opravdu originální snímek, kterému nemohu vytknout nic, snad jen, že jsem se občas (i když jen málokdy) docela nudil. Na druhou stranu na mě působil velmi pozitivně a po jeho shlédnutí jsem měl vážně celý večer dobrou náladu. A scéna s narcisy - prostě nádhera. 90 % ()

GabaUGH

Film od známého režiséra Tima Burtona, byl natočen v roce 2003. Je to klasické Burtonovské zpracování, jeho filmy člověk pozná vždy. Dalšími jeho povedenými filmy jsou například nová Alenka v říši divů, Střihoruký Edward nebo Karlíkova továrna na čokoládu. Hlavním hrdinou je zde Billy Crupid a Albert Finney. Jde o otce a syna, syna hraje Billy a otce Albert, jejich herecké výkony byly v tomto filmu nedostižné. Jedině díky nim, se dostal tento film v mých očích na první místo. Je to nádherná fantazy komedie, při které se člověk opravdu nenudí, vždy ho něco překvapí. Je nádherné jaké postavy si dokáže Burton představit, například babizna se skleněným okem, do kterého když pohlédnete, uvidíte způsob, jakým umřete. Na tomto filmu se mi nejvíce líbí detaily, jejich propracovanost, není zde vidět ani jedna chyba. Krásnou atmosféru doplňuje také hudba, která tomu dodává potřebu diváka, aby se bud bál nebo byl napnutý a nebo se jen tak bavil. Hlavní věc, která se mi líbí je to, že dokáže využít lidi, kteří se myslím stydí za své postižení, on je však využije tak, že člověk na ně hledí s obdivem. ()

anonyym

Nějak mě tenhle burtonovskej styl nebaví. Objevil se pak ještě v Benjaminu Buttonovi Davida Finchera a tam to snad bylo ještě horší. Oba ty filmy jsou dlouhé, nebavily mě (hlavně první půlka), mají podobný způsob vyprávění - starý člověk (těžce nemocný) vypráví svůj životní příběh, kde nechybí fantazie ani neuvěřitelné situace. A to je na tom ta největší nuda - prolínání fantazie s realitou mi tady nepřijde uvěřitelné, ale roztahané. Nic moc nebyla ani očividná parodie na Sloního muže (viz scéna s obrem v cirkuse). Kladně hodnotím, že pokud některé scény měly být vtipné, opravdu byly a ještě ke všemu dost originálně. ()

james11

Vynikající film. Nevěděl jsem, co si pod názvem Velká ryba mám představit. Čekal jsem něco nudného a zdlouhavého, co se dostalo do elity na csfd, díky něčemu jinému, než dokonalý příběh. Naštěstí tenhle život nebyl nijak nudný a ukazuje, že nic není bílé nebo černé, ale takové, jaké to chceme vidět. ()

FireBlader

Zpočátku jsem si říkal, že mě moc výmysly pohádkovýho dědečka neosloví, ale člověk se postupně dostává pod povrch a začíná toho dědu mít rád podobným stylem jako Járu Cimrmana, se kterým má hodně společnýho. :-) Vcelku příjemný film. I když začínám bejt v poslední době vůči takovým dojemným koncům imunní, přesto za plnej. :-) ()

Mr. Zero

Tomuhle říkám film :)) Opravdu skvělý snímek. Můj nejoblíbenější od Burtona. POnoření se do něčí fantazie. Film působí tak nevině. Skvělá obsazení a to hlavně těch nehlavncíh postav (Busecemi, DeVito, Cotillard) ale McGregor taky dost dobrej:)) A ten konec... :)) ()

fox_karol

Má fantazie občas selhala, vlastně především na začátku, kdy jsem nepřekousla tu nedokonalou rybu a jen kvůli této neshodě dávám 4*. I přes skutečnost, že nejsem na Tima Burtona příliš zatížená, tak se mi tahle pohádka líbila. Tenhle film vlastně nesčetněkrát během své délky poučí a dojemnost v sobě taky nezapře. Koneckonců.. vůbec by mi nevadilo žít v Přízraku ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney