Stanley Yelnats (LaBeouf), kterého pronásleduje smůla způsobená starou rodinnou kletbou, je poslán do tábora Zelené jezero, kde se jeho život ocitne v nebezpečí. V táboře je ale uvězněn a se svými spoluvězni - Squid, Armpit, ZigZag, Magnet, X-Ray a Zero - jsou přinuceni strážkyní tábora (Weaver) a jejími dvěma kumpány k tomu, aby zdánlivě bezdůvodně kopali jednu jámu za druhou. Ve skutečnosti však k tomu důvod existuje a Stanley musí spolu se svými spoluvězni držet pohromadě, pokusit se odhalit skryté tajemství a jednou provždy zlomit kletbu rodiny Yelnatsů. (oficiální text distributora)

T-pack

Hrozně zajímavej film, který ale asi svého diváka bude hledat. No minimálně jednoho našel a hrozně ho oslovil. Vážně skoro pohádkový příběh mě ani trochu ve své stopáži nenudil a svojí švihlostí a nízkorozpočtovým dojmem mi tak nějak hned po deseti minutách přirostl k srdci. Pro mě budiž toto nezávislé dílko malým osobním kultíčkem. To víte, Shia. ()

Radiq

Typická disneyovka pro celou rodinu, takže nečekejte žádnej pornofilm (podle názvu lehce zaměnitelné). Shia tímhle začínal a vydal ze sebe solidní ukázku herectví, ale ten scénář není nic zvláštního. Má to pár dobrejch nápadů, ale taky jde vidět, jak moc to je zaměřené na dětské diváky. Má to pár špatnejch nápadů. Ze záporáků pobavili hlavně vtipnej Mr. Sir v podání Jona Voighta, kterej ale místy působil až moc disneyovsky karikaturně. Sigourney Weaver herecky nic moc, ale jsem rád, že tuto roli dali zrovna jí. Spíš je to ale taková trapárna, než aby to stálo za to... ()

Kingjiri

Při pohledu na plakát s názvem by leckdo moh nabýt dojmu, že Walt Disney začal točit porno, což by ve výsledku mohla být snad i zajímavější podivaná, než tahle "verze". Flashbacky do minulosti mě nudily, zpomalovačky iritovaly a pokusy o parodii na vězeňský filmy s náctiletejma rádoby věžněma nebavily. Vyprávění je chvílema určený menšim divákům, ale vzápětí zase jakoby vážnější pro dospělejší publikum. Pointa byla nakonec docela trapná (a společně se závěrem hodně infantilní), přičemž k ní vedle téměř dvouhodinová cesta. Druhá hvězda za pár vtípků a herecký obsazení, díky kterýmu jsem se pro projekci vůbec rozhod. ()

Kvítek

V Dírách mě iritovala hloubka dělící dětské a dospělácké postavy. Problematičtí kopáči v táboře Zelené jezero jsou tak věrohodní a opravdoví, že se s nimi během chvíle ztotožníte. Stanley a Zero jsou ukázkovými kamarády do deště (díry) a jejich dojemné přátelství je hlavním tahounem příběhu. Dospěláci jsou na druhou stranu tak neuvěřitelně stupidní postavy, že situaci nezachrání ani jména Voight a Weaver a ku mé nevoli podkopávají zalíbení ve zbytku děje. ()

MIGHTTREE

Hlavní hrdina je zde daleko lepší než v takém Transformers. Znám knihu a proto dokážu ocenit návaznost, kterou má i kniha. Film se zdá jako řadový film o poutu dvou kamarádů, ale nabízí i příběh na pozadí. Příběh zeleného jezera je zde méně patrný než v knize,ale možná proto vyniká hlavní linie. Hezký příběh se zajímavým koncem. Megafilm to není a o to více ho mám rád. ()

• Básnička, kterou čte slečna Katherine dětem a Sam ji dokončí, je "Annabel Lee" od Edgara Allana Poea. (Morien)
  • Film je věnován vzpomínce na Scotta Planka, představitele Trouta Walkera, který umřel chvíli po natáčení na následky automobilové nehody. (..Lucas..)
  • Sigourney Weaver chtěla roli v tomto filmu, protože knižní předloha (román "Holes" od Louise Sachara) je oblíbenou knihou její dcery. (Morien)