Nancy a Jonathan sledují novou stopu, Steve a Robin se vydají na tajnou misi a Max s Eleven jdou nakupovat. Vystrašený Billy má vize, které nevěstí nic dobrého. (Netflix)

Anderton

No podľa mňa sa to v druhej časti po úvodnom rozdaní kariet slušne rozbehlo a ukazuje sa , že tretia séria bude mať zrejme celkom slušné tempo a nebudeme sa zbytočne zastavovať pri zbytočnostiach. Pokiaľ teda šerifove trampoty s mladými zaľúbencami nepovažujete za zbytočnosť. Ale aj takáto dejová linka patrí k tomuto seriálu. Stále je skoro hodnotiť, zdá sa ale, že zatiaľ je tu možno viac humoru, než by bolo potrebné. ()

David.Darco

Tretia séria je v tempe zatiaľ niečo medzi prvou a druhou. V podstate tu máme tri skupinky, ktoré na čosi prišli a začínajú si s tým lámať hlavu. Vlka samotára, ktorého úlohou však nie je byť vlkom samotárom... A to sa zrejme mnohým obyvateľom páčiť nebude. No a potom tu máme ďalšie tri skupinky, ktoré sa zaoberajú primárne vzťahmi medzi sebou a inými postavami. Zatiaľ príjemne vtipné, nadsadené a zároveň silne kontrastné so slušne hororovo ladenými scénami. Tie v sebe nesú čosi z druhej a čosi z prvej série. Ťažia z lokácií a neznámeho atmosféru, pričom využívajú aj efekty, ale vo veľmi, veľmi rozumnej a gustióznej miere. Silné 4* ()

tron

Šerif je za pekného hňupa a Winona začína byť trochu otravná a proste to nie ej dokonalé. Ale minimálne ostatné postavy a vzťahy medzi nimi fungujú nie síce na jednotku, ale na dvojku áno. Je to paradoxné, že najlepšie na tretej sérii sú zatiaľ práve vzťahy a ústredný hororový/sci-fi príbeh je dosť nudný a nebaví. Teším sa, až sa postupne začnú jednotlivé postavy čoraz častejšie stretať, až vytvoria (dúfajme) nejakú fajnovú megatímovku. ()

Trevor

Jonathan sa dostáva na stopu potkanom, Dustin sa snaží rozlúštiť ruský kód a Max sa spriatelí s El. Šerif prikáže Mikeovi aby stále nechodil za El čo vedie k ich rozchodu. Zase tie ruské stopy to už musí každému normálnemu človeku vadiť, aj keď je pravdou že v čase keď sa príbeh odohráva to ešte zmysel malo. Inak celkom dobré zvládnuté nakupovanie El s Max, ale inak stále priemerný rozbeh. ()

Sany33

Príbeh: Billy má halucinácie. Nancy a Jonathan sú na stope potkanov. Dustin odhaľuje Ruské spiknutie. Hooper je odmietnutý. Trinástka začína naplno žiť svoj teenegedream. Prevedenie: V podstate sme sa nič moc nového nedozvedeli a nebyť tam scénky s nakupovaním asi by som išiel s hodnotením ešte nižšie. Scény s podkaňou príšerou zatiaľ tiež celkom tešia. Pocity: Ako sme sa dobre rozbehli tak teraz zas stagnujeme. Časti sa hrajú na teenege filmy z 90. rokov a tajomno je iba na pozadí. Mám rád časti kde sa niečo deje. Tieto, ktoré iba umelo posúvajú príbeh a majú navodiť pocit gradácie by si tvorcovia kľudne mohli odpustiť. 45% ()