Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Benedygtus

Silena emocionalni splet, ktera je brilantni, clovek tomu vsemu veri a je tim dejem opravdu krute zasazen, ale asi s tezi se stane mou oblibenou, protoze znovu a znovu do sebe rezat nenecham. ()

Kratas558

Kousky jsem zdárně poslepovala a skládanku dokončila, ohromení z celku se však nekonalo. Něco málo tam chybělo. Možná těch 21 gramů. ()

Lisabellla

Ne, nepřišla jsem tomu na chuť ani po druhém shlédnutí .. Podívat se na to ještě jednou, asi bych nebyla ochotna dát ani tu jednu hvězdu. Vlastně pořádně nevím, za co je. Omlouvám se příznivcům, pokud někoho napadne mi vysvětlit, co by se mi na tom filmu mělo líbit, s radostí uvítám vzkaz :))) ()

adam9

Režisér si pohrál snad se všemi diváky, kterým zahrál dokonale na city, ale pozor, herci to sehráli dokonale, a to především fantastická Naomi Watts. Ty scény na přeskáčku ale být nemusely, ačkoliv to všechno nakonec příjemně postupně zapadlo. ()

HiddenDragon

Vina, odpusteni, odplata. Deprese. Zivot a smrt. A skvele herecke vykony naprosto vsech. Jak rika reziser ve filmu o filmu... "O nekterych vecech rozhodujeme, ale nekdy jsou rozhodnuti k nicemu." Mam chut dat pet hvezdicek, opet je to originalni Inarritu, ale s jeho naprosto typickym stylem jdou pro a proti. Michani scen z konce na zacatek a zpet, tak jak sam rika, vic evokuje lidske vypraveni - roztrzite, spis podle pocitu a nikoliv chronologie - ale zaroven to s sebou nese i velkou divackou narocnost. Rek bych ze prvni 3/4 hodiny se budete docela ztracet....az posleze se vsechno zacne vyjasnovat a puzzle se spoji. Je to stylove, je to emotivni, ale prece jen me to drzi u ctyr hvezd. Je tu mozna pet az sest casovych rovin, a pokud nejste v dobrem rozpolozeni, v klidu a s cistou mysli, budete opravdu mimo. Ale vydrzte, snazte se snimek vnimat pocitove...a prijdete si na sve. Konec je vpravde poeticky. ()

Torako.chan

Rozhodla jsem se, že zatím hodnotit nebudu, protože jsem z toho upřímně dost na vážkách. Na jedné straně je hodně zajímavý námět, na straně druhé je matoucí výprava, která sice po čase zapadne kousek ke kousku jak puzzle jenže mě ta zmatenost vadila..Taky mi to přišlo, že se to táhlo jako sopel což bylo nejspíš způsobeno tou matoucí výpravou. Nějak se mi nedařilo udržet pozornost, tudíž k hereckým výkonům těžko můžu něco říct. Doufala jsem, že závěr bude aspoň pořádny drámo a trochu to pozvedne, ale byl spíš trapný. Třeba tomu dám ještě šanci a udělám si na to už nějaký názor. ()

Zagros

Alejandro González Iñárritu po páté a popáté je to pro mě film za čtyři hvězdy. Není moc režisérů, kteří si u mě udržují podobně vysoký průměr. Jeho styl mi zkrátka sedí, i když to je pokaždé trochu jiný film… obsahem i zpracováním. Snímek 21 gramů má velmi silný příběh a netradiční zpracování. Děj je nasekaný na malé střípky a ty jsou pak pořádně promíchány. Střídají se jednotlivé postavy a časová osa lineární rozhodně také není. Tohle může při sledování někoho popouzet. Samotnému mi trvalo nějakou chvíli, než jsem se dokázal v postavách a v příběhu lépe zorientovat. Přemýšlím, zda to zpracování ještě zesiluje už tak velmi dramatický příběh a hlavní myšlenky filmu, nebo by to v tradiční lineární lince vyprávění mělo menší (větší) sílu? Odpovědět na to nedokážu. Nicméně 21 gramů mě v tomhle provedení zaujalo spolehlivě celou dobu, dostavily se silné emoce a mnohá zajímává zamyšlení. Všem tvůrcům za to patří poděkování a čtyři hvězdy k tomu. ()

Nassau

/++/How many lives do we live? How many times do we die? They say we all lose 21 grams... at the exact moment of our death. Everyone. And how much fits into 21 grams? How much is lost? When do we lose 21 grams? How much goes with them? How much is gained? How much is gained? Twenty-one grams. The weight of a stack of five nickels. The weight of a hummingbird. A chocolate bar. How much did 21 grams weigh? (8/10) ()

cold

Co mě dokázalo nadchnout u AMORES PERROS, dovedl Alejandro v tomto filmu k dokonalosti. Film na který budete myslet dlouho po skončení titulek. Geniálnost tohoto díla je také v tom, že když je takto rozmělněno do mozaiky, jak zde někdo trefně nazval, musíte jednotlivé kousky pečlivě vnímat. Následné poskládání má tížený efekt na který se dlouho nezapomíná. O hereckých výkonech nebudu ani mluvit. To se prostě popsat ani nedá. Snad poprvé jsem zažil úplně tiché kino, kde v klidných částech filmu byl slyšet tlukot srdcí zaujatých diváků. ()

BlueZero

Príbeh ľudí pospájaných trpkým životným osudom, stratou blízkych, zabitím, odcudzením od boha... Žiaľ filmu vôbec neprospelo jeho kúskovanie a skákanie po časovej osi. Jediný ktorý ma milo prekvapil bol Benicio Del Toro. Herecky ešte obstála Naomi Wats. ()

1860

po prvních zmatcích hned pochopíte, že to není tuctově poskládaný film, osudy lidí kolem jedné nešťastné události poskládané jako střípky které k sobě nepasují.. rozhodně to je novátorské a zajímavé, ale občas vám přijde, že by se daly nějaké ty střípky vynechat.. film netěží ze silného příběhu ale ze svého zpracování, kvůli kterému se vyplatí na něj podívat.. ()

Revolver

Alejandro González Ińárritu si umí hrát s divákovými emocemi a ať už byl jeho úmysl jaký koliv, výsledek je vynikající. Strhující drama, občas trochu zmatené, ovšem vzhledem ke stylu filmu, kde čas skáče každou chvíly zpět a naopak, je to velmi přehledné a navíc myslím, že kdyby se film točil normálně chronologicky, dívák by nechápal vůbec nic. Každopádně A.G.Iñárritu prostě umí(to dokázal už v Amores perros) a doufám, že ho jeho um jen tak nepustí. Film má ovšem kladů mnohem více. Scénář napsaný s neuvěřitelným citem k hlavním charakterům by zasluhoval alespoň nominaci na oscara. A samozřejmě herecké výkony, Sean Penn jenom potvrzuje že je pan herec, Naomi Watts se rozhodně nenechá zastínit, ovšem nejvíc mě uchvátil Benicio Del Toro, který by oscara rozhodně zasloužil. ()

wosho

Vykonstruovaný film co hraje na diváky tu nejtvrdčí hru, aby z nich vymačkal co nejvíc emocí. Tak asi takhle bych to měl napsat, kdybych byl čistě kalkulující blb. 21gramů vzniklo za tímto účelem, ždímat emoce, ale je tak dokonale natočené, napsané a zahrané až tomu nemůžu věřit. Film si mě podmanil hned a s ubíhajícíma minutama se mě dokonale zarýval pod kůži, že jsem místy ani nedýchal. Tak silný na mě měl účinek a co vím, tak na každého kdo jej viděl. ()

Anaximandr

Gonzálesovo prevedenie Amores peros na americký spôsob. Mám rád jeho mozaikovitý štýl preplietajúcich sa dejov plných emócii a napätia. Výborná kombinácia hercov spestrená ešte lepšími výkonmi. Sean Penn, Naomi Watts a Benicio Del Toro už vopred zaručovali tomuto filmu veľký úspech. Pri jeho pozeraní, miestami mojich 21 gramov strácalo na váhe. ()

thorewi

Typický film režiserá Inaritu, od ktereho bych opravdu nečekal nic jiného. A taky jsem nic jiného nedostal. Příběh filmu je roztříštěn do různě popřehazovaných střípků a je na divákovi, aby je na konci filmu složil opět dohromady a dostal výsledný zážitek. Film o lásce, vášni, zradě, štěstí v neštěstí a hlavně neuvěřitelné náhodě, která zničila život několika lidem, které ale naopak v ironii osudu propojila mezi sebou. Krásný film, který mi ale ve výsledku nic neřekl, neboť už jsem ho viděl v Babelu, a který, kdyby nebyl od stejného režiséra, bych řekl, že je dobře ukradený právě z 21 gramů. Ale tím, že jsou od stejného režiséra, se dá pouze říct, že člověk nedostal nic, co by nečekal, tudíž nemůže být zklamán, ani překvapen, a to jsou pro mě 4 hvězdičky. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)