Hellraiser III: Peklo na Zemi

• Česko Zplozenec pekla 3: Peklo na zemi (neoficiální název) (více)

Peklo otevřelo své chřtány a vpustilo démony do našeho světa. Když si zhýralý playboy P. J. koupí podivnou skulpturu, ve které lze rozeznat obrysy zvláštní lidské hlavy pobité hřeby, netuší, že tenhle netradiční kus umění mu navždy změní život. Poté, co je Pinhead oživen a přiveden do našeho Světa, musí mu P. J. vodit krvavé lidské oběti. Na stopu tajemství prokleté „Kostky“ se tentokráte vydává reportérka Joey, která se musí vypořádat se zcela novou skvadrou pekelných démonů. (Řitka video)

VanTom

Tak mně se Peklo na Zemi líbilo o dost víc než směšně bizarní dvojka. Příběh rozvíjí události minulých dílů, zodpovídá pár otázek a nepostrádá celkem strašidelnou atmosféru, především ale charizmatický Pinhead, neodolatelně nabízející zvrácená potěšení, konečně téměř nesleze z plátna. Závěrečná akční naháněná v ulicích mi už přišla trošku slabší, hodně béčková. ()

gudaulin

Kdyby producenti měli soudnost a neřídili se jenom vidinou zisku, zůstalo by u dvou prvních dílů a diváci by byli ušetřeni zklamání. Takhle to ale ve filmovém průmyslu nikdy nefungovalo a fungovat nebude. Trojce schází kvalitní scénář a atmosféra předchozích dílů, přidalo se na násilí a tempu. Ještě to na rozdíl od pozdějších dílů není průšvih, ale fajnšmekra to už neosloví. Nicméně komu stačí ďábelské rekvizity, ten může být spokojen. Kostky i démonů si užije dosyta. Celkový dojem: 45 %. ()

animaxis

Přestože se mi první dva díly Hellraisera líbily, trvalo mi dva roky, než jsem se odvážil na třetí. Měl jsem už prostě obavy, že většina dobrých nápadů byla vypotřebována a teď už půjde jen o obyčejný slasher. První půl hodina je slibná. Líbila se mi tu ta záhadná atmosféra a byl jsem zvědavý, kam děj tohoto filmu směřuje. Nicméně pak se to nějak zvrtlo a nastalo zabíjení ve velkém, které mi tu připadalo spíš na efekt. O to horší mi přišel důvod, proč je tu tzv. Pinhead takový jaký je. Myslím, že po druhém díle ho měli tvůrci spíš nechat být a přijít s novou hlavní zápornou postavou. Nicméně když bych film nebral tak vážně, tak můžu s klidem říct, že se jedná o solidní béčkový horor, u kterého se alespoň nebudete nudit. ()

Radiq

Tak tohle už je fakt slabota. Snaží se to hrát si na rockovej horror (nasvědčuje tomu už i hudba, prostředí rockového klubu). Pinhead má už sice hodně prostoru, ale je to fakt úplný béčko. Vaří se tam z vody a bojím se kouknout se na čtvrtej díl. Chch, cenobité vyrobení z DJ, kameramana a barmana, to mě teda rozesmálo. ()

ledzepfan

Scénář je vystavěný stejně prvoplánově jako to nejtuctovější porno.... Kecy-kecy, špatná zápletka a hurá na akci... Bohužel, právě akce je to co třetí Hellraiser těžce nezvládá a přitom se ambiciózně vrhá například do krvavých orgií v nočním klubu. Takový potenciál a tolik naprázdno vyhořelého střelného prachu.. ufffff... Od režie, přes triky, návrhy masek (cd cenobit? ..jakože fakt?), atd. vše naprosto selhává v momentě kdy (pokud zůstaneme u té porno analogie) spadne župan z prsaté ženské, které polonahý a svalnatý instalatér přišel prošťouchnout trubky.. Tři hvězdy (s odřenýma ušima i zádama) jen proto, že v hellraiserovské sérii je pár mnóhem horších kousků. ()

• Ačkoli postavu Sandy hrála na plátně herečka Aimée Leigh, její inkarnaci bez kůže ztvárnila silně nalíčená Paula Marshall a Leigh jí propůjčila hlasový doprovod. (ČSFD)
  • Scénárista Peter Atkins se měl původně ujmout režie, ale studio se domnívalo, že nemá dostatek zkušeností. Zahrál si tak alespoň barmana a Cenobita Barbie. (HellFire)
  • Režisér Anthony Hickox se ve filmu objeví jako voják ve Vietnamu. (HellFire)