Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Muž, který uprchl z psychiatrické léčebny, je nebezpečný svému okolí. Je stále o krok před kriminalisty v čele s majorem Špalkem. Co spojuje muže, které pachatel s důrazem na symboliku nastražil policii do cesty? Filip zjišťuje, že jeho vzpomínky na dětství v tomto kraji jsou možná klíčem k vyřešení případu. (Česká televize)

Recenze (51)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda se příliš snažila být thrillerem a já jsem jí to moc nevěřil. Myslím, že by tento seriál měl stát spíše na humoru, protože ve chvíli, kdy je dovoleno postavě Ivana Trojana, aby mě rozesmála, dostává druhý díl ty správné grády. Ve chvílích, kdy se začíná řešit koma hlavního hrdiny, se celý příběh zbytečně přibrzdí a zpoza rohu začne vykukovat číhající nuda. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To je šmrncovní pachatel. Na takovýho u nás na okrese jen tak nenarazíš." Z léčebny uletěl Anděl a já se přiznám, že jsem při vyšetřování čekal od týmu socialistických vyšetřovatelů mnohem lepší zábavu. Klement sice dělal výživné analýzy, Plachý si stylově sjednal pořádek na diskotéce a Brousek jedinečným způsobem vyřizoval telefonát s pachatelem, ale retrospektivní poskakování v čase mě spíše rušilo, takže příště více analýz ruské (sovětské?) zmrzliny, bezdůvodného mlácení sprostých podezřelých a soudruhování, ať si to užiju. ()

Reklama

fugyx 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhý diel bol bezpochyby lepší, keďže sa bez potrebných úvodných vysvetlovačiek pre diváka rovno prechádza k deju. Neviem ako to bolo v pôvodnom seriáli, na základe ktorého vznikol SpH, ale zasadiť (mysterióznu) kriminálku do ex-regime bol dobrý nápad, skvele tu vidno všemožné kontrasty - nielen tie typické (totalita x demokracia), ale aj tie hlbšie ako napr. zásady, hodnoty jednotlivca. Retrospektívne zábery sú podľa mňa pochopiteľné, keďže sa hlavná postava vrátila do čias svojho detstva a postupne - v prvej časti to už naznačené bolo - sa snaží vyrovnať s minulosťou, týkajúcou sa smrti otca. // Momentálne prebieha v bratislavskej Umelke výstava kostýmových výtvarníkov a práve jedna z nich dostala otázku, aké sú pre nich najlepšie a náročnejšie kostýmy na tvorbu. Najradšej majú dobové kostýmy kvôli veľkému priestoru pre fantáziu v realizácii. Spomínam to tu práve pre odpoveď na druhú otázku - za jednu z najnáročnejších prác označila sedemdesiate a osemdesiate roky, a to práve pre ich relatívnu blízkosť, kedy je náročnejšie zachovať autenticitu doby, ktorú si väčšina dobre pamätá. A práve v tomto si dali tvorcovia seriálu evidentne záležať - od áut, telefónov, až po plagáty, prapodivné názvy všelijakých ustanovizní atď. A nepochybne i kostýmov, účesov (o tom sa zmieňovala aj Judit Bárdos v niektorom rozhovore). // Čo sa týka daného príbehu - mal dobre našliapnuté, jasná zápletka, jasný podozrivý / páchateľ, napätie, everything good so far, a potom príde záver - možno príliš jednoduchý. Trojan menej hovoril, ale začína čosi tušiť. Amen. ()

mh.mail 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

50% — Život na Marsu, seriál, podle kterého byl tento natočen, jsem neviděl, takže nejsem nijak ovlivněný, což považuji spíš za výhodu než nevýhodu. Až ve druhém díle jsem tak pochopil, jakým směrem asi budou jednotlivé díly směřovány. Případ samotný nebude až tak důležitý a bude vytvářet spíš výplňovou vatu, důležitější však budou odkazy na původní život hlavního hrdiny, kterých tento díl nabídnul poměrně dost. Předpokládám, že až všechny tyto střípky ze všech dílů zapadnou do sebe, dozvíme se pointu a hlavní hrdina dojde své katarze. Bude tak, podobně jako u seriálu Rapl, hodně záležet na tom, jak budou jednotlivé výplňové případy zajímavé. Tento byl takový těžko uvěřitelný — člověk podivným způsobem uteče z blázince a jde si to vyřídit s lidmi, které nějakým způsobem viní z podílu na smrti své manželky, resp. na jejím posmrtném okradení. Do nemocnice nebo do krematoria by se asi mohl dostat celkem bez větších problémů, ale do chemičky a ještě k řediteli? To bylo setsakramentsky střežené místo. Škoda, že nám autoři neukázali, jakým způsobem to dokázal.Taky jsem nepochopil, jestli nám tvůrci chtějí představit reálné esenbáky té doby, nebo jenom karikatury k zasmání. Zatím to až na Trojanovu postavu vypadá spíš na tu druhou možnost. Kopta sice od dob Občanského průkazu povýšil, ale jinak předvádí stejný typ policajta jako tam, Budař karikuje agilního přesvědčeného komunistu, až je nereálný, a Jeřábek hraje stejného mamlase jako v Raplovi. Ale jak už jsem psal. Díl jsem nebral jako věrohodnou ukázku tehdejší reality, ale jako střípek do mozaiky celkového příběhu. Jen nevím, jestli deset dílů není až příliš mnoho. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moment prekvapenia sa už nekoná, ani Trojan už nehláškuje. Stále sa nájdu zaujímavé momenty, ale nie je ich až tak veľa ako v prvej časti. Aspoň dnes už máme potvrdené, že Michal David je večný. –––– Dnes jsem nic nevidetelního neviděl. –––– Vezmeš mě na druhej břeh? – Ještě tady chvíli zůstanem. Je nám tady dobře. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Marvan (Václav Neužil) má na pokoji tranzistorový přijímač VEF 206 ruské provenience, vyráběný od roku 1973. (sator)
  • Filip Marvan (Václav Neužil) a Martin Plachý (Ivan Trojan) přijdou do disco klubu Krystal, kde DJ hraje Michala Davida a jeho píseň "Děti ráje". Děj filmu se odehrává v roce 1982, skladba ale vyšla až v roce 1985. (lofa)

Reklama

Reklama