Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Natočeno podle skutečné události ze vzpomínek producenta CNN Roberta Wienera. 1991. Válka v zálivu. Žádný příběh nestojí za to, aby kvůli němu člověk umíral - tohle je ale životní příběh. Spolupracovníci CNN, Robert Wiener a Ingrid Formanek, se s hrůzou dívají z hotelového balkónu na bomby dopadající na Bagdád ... Každý Američan se zaujetím sledoval v lednu 1991 zprávy z první ruky od týmu reportérů CNN. Jaká ale byla skutečná situace v Perském zálivu a na začátku irácké invaze do Kuvajtu? Jak asi bylo novinářům během bombových útoků přímo uprostřed dění v Bagdádu? Nyní se můžete podívat na jedinečný příběh hrdinství těchto lidí, kteří riskovali život pro to, aby světu zprostředkovali pravdu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (43)

Ralna 

všechny recenze uživatele

Začátek války v Zálivu v roce 1991 očima amerických reportéru tv stanice CNN. Natročeno podle vzpomínek jednoho z producentů, který se účastnil výpravy do Iráku. Hodně živý snímek a hlavně věrohodně natočený. Michael Keaton a Helena Bonham Carter v hlavních rolích byli skvělí, Helena ještě k tomu velmi krásná. Doporučuju. ()

MoriM 

všechny recenze uživatele

CNN vytvořila díky odvaze nejen dvojice Wiener-Formanek pro celý svět, hlavně ale Ameriku, něco do tý doby těžko představitelnýho. Když si člověk pustí na YouTube záznam z tý osudové reportáže v noci 17. 1. 1991, má z toho husí kůži. Původně jsem dal čtyři hvězdy, ale rozleželo se mi to. Je to drsná pecka! ()

Reklama

SB 

všechny recenze uživatele

Film, který řekne mnohé, co tvůrci ani nechtěli. Film se tváří jako úžasný rádobydokument o tvrdé práci amerických novinářů, kteří všechno vědí, všechno znají a všude byli dvakrát, výsledkem je uhnaný film, kde pořád někdo někam běží, spěchá, křičí (Keaton je zářný příklad, jeho herectví je zde slabé), čímž zprávy vypadají jako z Novy, přičemž se američani chovají nafoukaně či jako doma. Technických seker prezentovaných jako senzace je tam taky pár - vysílací stanice, čtyřdrát, kamera v okně po výbuchu stále stojí... Sám film trpí americkou sebestředností - všude byli pouze američtí novináři, nepamatuju, že by se objevila zmínka o jiných zemích, které také měly své zpravodaje, včetně ČR. Pár dojemných chvil pro splnění klasifikace "americký film" bylo taky povinně zařazeno. Mezi "řádky" filmu lze rozeznat, co je to propaganda médií a kdo jsou ti opravdoví diktátoři. Postava Sucheta měla pravdu: "Vám nejde o Iráčany." A taky že nešlo (ani ve filmu, ani ve skutečnosti). V podstatě to byla jedna z dalších amerických nacamrávaček. Z filmu jsem si odnesl jedno ponaučení: Nevěř Iráčanům, nevěř Američanům a nevěř novinářům. ()

sona123 

všechny recenze uživatele

Vynikající film. Žádná velká glorifikace, bombastičnost, heroismus, jak to Američani umí. Naopak, je to až téměř dokumentární zpracování toho, jaké byly počátky tradice televizního vysílání z oblastí zasažených válkou, oblastí, do kterých se nahrnuli Američani (jasně, ale nejen oni), aby tam dělali pořádek... a naráželi na odpor, cenzuru, ale také - a to zejména - riskovali své vlastní životy, pro pravdu, pro nápravu věcí. Střídnému Keatonovi tu sekunduje vynikající Helenka Carterovic, opět jiná, a přesto stále svá - holka s rozcuchem, černým tričkem, kopou cinkajících stříbrných náramků a žvýkačkou v puse, připravená pomoci, včas zareagovat, stát nohama na zemi...Dnes už je to asi všechno někde jinde, ale o moc asi ne - ti novináři (a to nemluvím o vojácích) se musí pořád stejně bát, když všude kolem nich létají kulky a bomby. Bylo to víc než poučné. ()

Skip 

všechny recenze uživatele

Film má sice docela spád, ale stejně je to jen průměrný film o práci válečných zpravodajů. A nejhorší je, když se nám pokouší v těchto filmech sdělit něco o etice. Jakákoliv taková snaha vždycky vyjde naprázdno a herci pak působí až trapně. Nevím, proč to pořád dělají. Buď to neumí, nebo to prostě nejde. Tak ať se na to radši vykašlou. Jinak ale film moc nenudí a jak už jsem řekl, má docela spád, takže se na něj dá s jistou dávkou shovívavosti koukat. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Okrem kalifornského mesta Los Angeles sa filmovalo aj v Maroku. (MikaelSVK)
  • Michael Keaton byl za svůj výkon ve filmu nominován na Zlatý glóbus. [Zdroj: Cinema] (Terva)
  • Film, který je promítán v kině v jedné z úvodních scén, je Chvění (1990). (Marty20)

Reklama

Reklama