Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitánu Outlému ještě není ani padesát a už se stává dědečkem. Jeho dcera právě před maturitou porodila syna. Jakoby toho nebylo dost, to dítě navíc nemá otce. A tak se ho dědeček rozhodne vypátrat... Na samém začátku filmové komedie scenáristy Ivo Pelanta a režiséra Karla Kachyni stál jednostránkový divácký dopis. Paní, která pracovala jako sociální pracovnice, v něm vyprávěla příběh těhotné dívky, které pomáhala hledat u jednoho vojenského útvaru otce jejího dítěte. Základní dramatická situace z tohoto dopisu inspirovala scenáristu Ivo Pelanta. Posunul celý příběh do naší současnosti, vypracoval dívce rodinné zázemí, rozšířil téma o souběžnou padesátnickou krizi dívčina otce a doplnil o humorné situace z vojenského života české posádky před vstupem do NATO. V režii Karla Kachyni vznikla komedie z vojenského prostředí, která od své premiéry v roce 2001 vždy znovu dokáže potěšit jak mladé, tak starší diváky. (Česká televize)

(více)

Recenze (77)

Master19 

všechny recenze uživatele

Filmy z vojenského prostředí musí být opravdu dobré, aby mě zaujaly. Tady se to tak úplně nestalo. Není to televizní formou ani herci (zejména Heřmánek a Budař stojí za to). Vojenská pakárna prolézá do člověka mnohem víc než jiná zaměstnání (snad jen ti nádražáci jsou horší ;-) ) a proto je na toto téma tolik napsáno a natočeno. Ale ty cedulky připravené v programu Word, ty stály za to. ()

Biopler 

všechny recenze uživatele

- Where are you from? - No, no, pohoda :) Odpoveď jazykovo nepripraveného kapitána, ktorý poriadne osiveje keď jeho dcéra porodí nemanželské dieťa. Rozhovor s psychiatrom je najlepší na celom filme, sny o cvičení bez trenírok tiež stoja za to. Obstojná réžia s ako-tak dobrými výkonmi. Pekvapí Martha Issová v roli slobodnej mamičky. ()

Reklama

Karp 

všechny recenze uživatele

Proč stojí za to film vidět? Výkon Karla Heřmánka. Proč byste se mu měli obloukem vyhnout? Armáda, panelák a nezajímavé exteriéry. Děj? Hledání otce nemanželského dítěte, strasti postaršího výstrojního náčelníka nehodícího se do moderní doby. Hodnocení? Neurazí, nepotěší, K. Heřmánek zaujme a zbytek vidět nemusíte anebo jste již někde viděli. ()

Tominni 

všechny recenze uživatele

Celkem povedená komedie, kterou táhne hlavně Karel Heřmánek v roli kapitána Outlého, který má na starosti výstrojní sklad na vojenském letišti. K tomu starosti s dcerou, která má nemanželské dítě s neznámým otcem. Možná škoda, že nebylo o něco lepší obsazení vedlejších postav, ale i tak to za mě bylo povedené milé překvapení. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Tento televizní film jsem viděl náhodou jeden večer kdysi dávno. Už tehdy mě pobavil. Před časem jsem si jej zopakoval a musím říct, že jsem se u něj opět bavil. Karel Heřmánek v roli stárnoucího kapitána to odehrál skvěle. Má krizi středního věku, armáda vstupuje do NATO, je to samá změna, po něm se chce angličtina a navíc mu otěhotní dcera s nějakým z jeho podřízených vojáků… Na komedii je tak skvěle zaděláno. Pravděpodobně se nebudete smát moc nahlas, ale častá pousmání a chápavá povzdechnutí se alespoň u mě objevovala téměř celý film. Se stárnoucím výstrojním náčelníkem budete rozhodně soucítit. Na televizní film nadstandard... tři solidní hvězdy. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natáčen na letišti v Praze - Kbelích a Čáslavi, bydliště kpt. Outlého (Karel Heřmánek) je v Praze - Miškovicích. (rakovnik)
  • Karel Kachyňa chtěl do hlavní role obsadit Miroslava Donutila. V době, kdy o něm uvažoval, jej potkal v televizi na chodbě a řekl mu, že by s ním potřeboval mluvit a zamýšlel mu roli nabídnout. Donutil mu odvětil, že jestli nespěchá, tak on si odskočí natočit svůj díl televizního pořadu Věšák (od r. 1999), a pak se můžou sejít. Po natáčení se skutečně sešli a Kachyňa mu vysvětlil o čem by role měla být. Donutil však musel s lítostí odmítnout, neboť právě při natáčení Věšáku oznámil divákům, že s rolemi důstojínků končí, což stvrdil pověšením vojenské brigadýrky, ve které odehrál své tři vojenské role (Tankový prapor – 1991, Černí baroni – 1992 a Pelíšky – 1999), na symbolický televizní věšák. (cundak)

Reklama

Reklama