Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

(více)

Recenze (106)

fcreading 

všechny recenze uživatele

Anthony Hickox, režisér ( Hellraiser III: Peklo na Zemi, Voskové muzeum 2), prvý diel tejto 2-dielnej sérií, nám naznačuje včom je schopný Hickox, všetko skombinovať do jedného hororu, všetky postavičky z rôznych hororou, je výborné a funguje tu aj prvok komédie. Najlepší bol vlkodlak a upír, nesmiem zabudnúť na vela krvi a atmosféry ktorá je výborná, a nuda vôbec není, kdežto u pokračovania trochu prekypuje 100 percent. ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tohle je naprosto přesný typ horroru pozdních 80. let, na kterém velmi zahlodal zub času. Ve své době to byla parádní zábavná podívaná, dnes je to již v podstatě trapná nuda. Mnohokrát překonáno a to jak v oblasti masek, gore efektů, humoru, atd. ... Příběh a hlavně herecké výkony, hromadná bitka na konci filmu jsou opravdu v dnešní konkurenci i pohledu dosti špatné...ne-li trapné. ()

Reklama

KASUGI 

všechny recenze uživatele

Jauvajs, tak tohle bolelo. Nenechte se zmást mým vysokým hodnocením. Je to jen z nostalgie a za ten námět. Nacpat do jednoho filmu nejprofláklejší hororová monstra: upíry, vlkodlaky, zombie, mumie - tohle všechno s dostatkem gore scén a vymazlených osmdesátkových masek. Naprostá dokonalost... ...až do té doby, než se to dá všechno do pohybu. Těžkopádné střihy a návaznost akčních scén, místy jsem měl fakt už dojem, že koukám na nějaké zapadlé céčko. Je to hrozná škoda. Modlit se za remake je úplná zbytečnost, dnešní greenscreen orgie a digibordely už tohle nesvedou stvořit. Celý měsíc jsem projížděl své osmdesátkové oblíbené horory, abych si po letech oddělil zrno od plevele a tohle je největší podpásovka, jedno z největších zklamání. Ten nápad s voskovým muzeem, kde překročíte zábradlí u vystavených exponátů a dostanete se do jejich světa, ve kterém, když zemřete, naskládáte duši zlu, které pak může ožít - to je prostě ultragiga 11/10 námět. Hrozně bych chtěl tomu dát plný počet, jako ničemu jinému, ale bohužel i ty čtyři jsou docela přes čáru. Pokud patříte mezi lidi, jako já, kteří to po letech chtějí hrozně moc vidět, nedělejte to. Nekažte si ty hezké vzpomínky, které na to máte. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Váš kofein, váš nikotin a budete chtít vaše fáro?" ,,Ne." Byť snímek mírně zestárl, stále se na něj dobře dívá. Osobně mám nejraději scény: vlkodlak, upír, markýz de Sade. Z vlkodlaka si moment sbírání dřeva vybrali Foo Fighters do svého klipu Everlong (1995), který jinak paroduje především Evil Dead. Nejpovedenější je asi laškování s upíry, krvavá hostina nejen u stolu a celková gotická atmosféra. Markýz pak rozkošně a s chutí bičuje jednu z návštěvnic panoptika, která si to zvrhle užívá. Milé gore se prolíná s úsměvnými pasážemi a vše spěje k povedenému masakru každého každým. Muzeum s Vincentem Pricem je klasika, tohle parodující pojetí však není vůbec špatné! Závěr je podobný jako u klasiky z 50.let (1953), stejně tak i u následovníka nejmladšího (2005). Naštěstí to třeskutá komedie není a zombíci jsou vskutku nechutní! ()

J.Lajner 

všechny recenze uživatele

Za scénářem napsaným za pouhé tři dny, se skrývá jeden z nejzábavnějších hororů pozdních osmdesátých let. Režisér, scénárista a spisovatel Anthony Hickox je znám především díky snímku Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992), avšak jeho tvůrčím vrcholem je bezesporu hravý debut Voskové muzeum. Debut nečekaně praštený, krvavý, skrývající řadu rafinovaných překvapení. Divák je do hrůzného dění uvržen velmi brzy po úvodních titulcích. Člověk se ani pořádně nestačí rozkoukat a už má před sebou skvostně zpracovaného vlkodlaka, co chlapa roztrhne vejpůl, jako list papíru. První třetině snímku dominuje poměrně explicitně zobrazené násilí. Vybuchující hlavy, krvavé fontány, noha ohlodaná na kost. Jednoduše - paráda. Hlavní hrdinové jsou sice navrženi v rovině hloupých teenagerů, ale mají šmrnc, osobitost a docela prokreslené charaktery. Vlastně se dá hovořit o sympatických postavách, což je téměř neuvěřitelné vezmeme li v potaz bleskově zhotovený scénář. Jistou uspěchanost snímek projeví zhruba uprostřed, kdy nesměle přešlapuje na místě a příliš mnoho času věnuje vsuvce s Markýzem de Sadem. Nedotažený dojem navodí Voskové muzeum i v závěru, během něhož se monstra utkají s partou starých dědků, kteří s těmito voodoo silami bojují po celá desetiletí. Samotný střet je naštěstí zábavně zpracovaný, takže menší logické lapsy zůstanou ukryté pod nánosem slizu a krve. Voskové muzeum není dokonalé, ale vše vynahrazuje porcí neutuchající zábavy a sadou vypečených nápadů. Krásná vzpomínka na dětství, za kterou se nestydím. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Bob Keen vyráběl všechna monstra ve filmu 18 hodin denně po dobu osmi týdnů. (Holina)
  • Anthony Hickoxovi trvala tvorba scénáře pouhé tři dny. (Holina)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Reklama

Reklama