Kingsglaive: Final Fantasy XV

• Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

kenkaku

U mě jasný důkaz toho, že omračující vizuál nestačí. Protože fantazie a zručnost autorům rozhodně nechyběla. Co chybělo je soudnost. Když už něco plácám celé v počítači, nemá snad žádný význam zběsilý střih a roztřesená kamera. Můžu si vybrat jak dlouho záběr potrvá, jaký bude úhel kamery, atd. ne prostě jen stříhat klepat kamerou abych zvýšil napětí (nebo proč?). Díky tomu většinu času kdy se "něco děje" vlastně ani moc netušíte co, protože se skáče, kouzlí (do toho stříhá, klepe kamerou a volí se nejroztodivnější úhly kamery), a jeden prostě než se zorientuje na co se vůbec dívá máme tu další střih... No a teď děj. ano originální... blbé jen je, že nemá tak nějak ani začátek ani konec. Je to spíš takové nastoupení a vystoupení do rozjetého vlaku. A na něco takového mě opravdu nebaví dívat... ()

Deimos

TV/// Dabing 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// PLUS: stále vizuálně krásné a na svoji dobu to muselo být vizuálně na vrcholu, bavil mě příběh a líbili se mi pestré postavy a zajímavý hrdinové, i záporáci, všichni měli svoji motivaci, fascinovalo mě prostředí a kombinace prvků z nám známe současnosti, futuristické budoucnosti a fantasy prvků vč. kouzel a magie MÍNUS: v současné době animace není TOP, je to znát nejvíc na pohybu postav, zběsilá akce je místy nepřehledná, spíš otevřený konec. doufal jsem, že se to nějak dořeší/// Shrnutí: V případě, že by jsme film hodnotili jako další adaptaci videohry, tak budu tvrdit, že to je adaptace zdařilá. Předlohu jsem nehrál, přesto mě děj zaujal, bavil, celkem jsem se ve vyprávění orientoval a častokrát jsem žasnul nad tím co se zrovna odehrává. Stále je podle mě nejlepší Esence života, na dobu vzniku byla přelomová, třeba že stála hodně peněz a nebyla finančně úspěšná. Kingsglaive je však rovněž povedený./// Celkem 85%/// ()

Eterninox

Animace silně promakaná a efektní, ale příběh, dialogy, a především jména jako by vymýšlel dvanáctiletý klučina který rychle potřeboval napsat výpravnou slohovku. V anglickém znění je navíc hodně poznat rozdíl mezi ostřílenými herci v hlavních rolích a těmi ostatními, a rozklížený lip-sync také ničemu nepomáhá. 45% ()

maddy

Vzhľadom na moje nízke hodnotenie by som na začiatok komentára mal podotknúť, že ho nepíšem ako „nehráč“ neznalý sveta Final Fantasy, ale ako dlhoročný fanúšik hernej série. Na druhej strane nie som typ zaslepeného fanúšika, ktorý bude adorovať všetko s nálepkou Final Fantasy odhliadnuc od výslednej kvality. A faktom je, že Kingsglaive: Final Fantasy XV jednoducho nie je dobrý film. Po prvých zahraničných recenziách som bol síce taktiež rozhorčený z absolútne zdrvujúcich hodnotení a vinil kritikov, ktorí nie sú „hráči“ a tak film nedokážu pochopiť a užiť si ho ... až dokým som sám nevidel výsledný produkt. Kingsglaive je síce hravo prístupný masám (de facto sa jedná o úplne novú story) a tak na rozdiel od takého Advent Children, ktorý bol akýmsi pokračovaním príbehu z hry Final Fantasy VII, určený výhradne fanúšikom (including me) a bez znalosti príbehu zo „sedmičky“ bolo iba veľmi ťažké pochopiť príbeh, ktorý sa už nezaoberal žiadym vysvetľovaním, ani predstavovaním postáv, tak v Kingsglaive na to síce priestor je, ale film zlyháva v tom najzákladnejšom. Predstaviť pútavý svet, pútavé postavy, s ktorými by divák (a následne hráč) chcel stráviť čas, zaujímal sa o nich, nosný konflikt, ktorý by sa tiahol celým filmom a následne prichádzajúcou hrou. Namiesto toho nastupuje úplne tuctová story s mixom fantasy a sci-fi, ktorý sme v sérii už niekoľko krát videli, tentoraz navyše až okato vykrádajúci Game of Thrones a zameniteľné postavy, kde si sympatie nezíska ani jedná z nich. Tobôž, aby sa tu vyskytol akýkoľvek ikonický záporák po vzoru Sephirotha. Tento príbehový prequel pred dianím vo Final Fantasy XV, tak namiesto toho, aby budil záujem o to prežiť s hrdinami ďalšie dlhé hodiny pred obrazovkou a s Playstation 4 skôr udupáva akékoľvek nadšenie na Final Fantasy XV do zeme. A to som sa na ten titul tešil už pomaly dlhých desať rokov od času, keď bol ešte ohlásený ako Final Fantasy Versus! Animácia je síce perfektná a skutočne som nečakal, že sa s tým v Square Enix až takto vyhrajú, tobôž nie pri filme, ktorý v podstate ani nejde v širokom nasadení do kín. To čo bolo svojho času dych berúcou animáciou v Spirits Within sa posunulo o značný kus ďalej (občas skutočne až na nerozoznanie od reality) a dnes už to pôsobí ako štandard. Animácia sa však po čase opozerá a neostáva nič iné než chabé postavy v nezaujímavom príbehu a akcia bez jediného momentu napätia. To je škoda, pretože napriek veľkolepým plánom Square Enix, takto ďalší ikonický prírastok v sérii Final Fantasy ako bola svojho času sedmička, prípadne desiatka nezačne. Teraz už iba dúfať, že s hrou to bude podstatne lepšie. CELKOVO: 2* (4/10) ()

VanTom

Neotřele vystavěný svět na pomezí fantasy / sci-fi (takový ten "kočkopsí" mix, co zvládají vymyslet a ukočírovat snad jen východoasijští autoři) se sice potýká s představováním komplikované geopolitické situace, nicméně vyprávěný příběh sám o sobě složitý není. Staví samozřejmě na velkolepé, doslova opulentní akci (trošku víc nepřehledné z důvodu efektní bojové teleportace), ale postavy i emoce také dostatečně propracovává. Musíme ovšem překousnout, že přes všechnu technickou a animační brilanci jde především o PROLOG k nové Final Fantasy XV videohře - na kterou tedy v mém případě láká velice úspěšně. ()

• Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)
  • I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)
  • Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)