Inspektor Jack Cates zasahuje u benzinové pumpy, přičemž dojde k zastřelení jednoho muže a nakonec k výbuchu celé čerpací stanice. Musí se pak zodpovídat před komisí a hrozí mu vězení. Pravda může vyjít na povrch, pokud se mu podaří najít drogového bosse Eismana, a tak se okamžitě pouští do pátrání. Navštíví ve vězení Reggieho, který byl s Eismanem zapleten, a snaží se ho přesvědčit ke spolupráci. Marně. Po propuštění však Reggie usoudí, že bude rozumné spojit s Jackem síly, protože na něj čekají najatí zabijáci... (oficiální text distributora)

dyfur

....i pokračovanie malo úroveň-vtipné,svižné tempo a s prekvapivým záverom....E.M. a N.N. ako dvojka opäť výborný...škoda,že nenatočili aj "nejakých iných 48 hodín".....moje prekvapenie,že slovenský dabing sa mi páčil viac-v tom českom ten odporný "všetkodabujúci" Miroslav Saic - až uši trhá.......žiaľ škoda,že takýchto filmov nie je viac ......... môj koment č.: 1500 ()

OG_Swifty

Pokračování úspěšnýho 'buddy cop' filmu 48 Hrs bylo pro mě bohužel trochu zklamáním. Zatímco Nick Nolte odvedl takový svůj nemastný a neslaný standard, Eddie Murphy (už v té době proslavený) nepředvedl tentokrát skoro nic - vlastně předvedl míň, než v prvním filmu. Za celý film si vybavuju tak max. 3 mizerný hlášky, u kterých jsem se nepobavil ani neusmál a tak tomu filmu vlastně zbylo k dobrýmu jen to málo, co v něm bylo už v jedničce. Škoda. ()

tron

Ako výstižne poznamenávajú autori výbornej filmovej publikácie Filmy 80. rokov, na dvojke najviac prekvapí, že prišla až 1O rokov po úspešnej prvej časti. V tom čase už bol Eddie Murphy absolútnou hviezdou. Naopak, Nick Nolte (zase raz) upadol do zabudnutia. Nevýrazné voľné pokračovanie plné nezaujímavých nápadov a nudnej akcie. Ani prvý diel nemal ktovieako kvalitný scenár (hoci patril k zakladateľom buddy movie), mal však radosť zo života, Eddie sa v ňom usmieval a s Nolteom tvorili výbušnú dvojku. Pokračovanie je rutina. I tak je ale prekvapivé, že trojka nikdy nevznikla, veď dvojka celosvetovo zarobila fajnových 153 miliónov pri 38-miliónovom rozpočte, kým jednotka len 78 pri 12-miliónovom. ()

Falko

70%. Opät slusna akcia, humor a dialogy podobne, ako aj v jednotke, len tu mi trosku vadila buracka s autobusom, v ktorom bol Eddie Murphy, do ktoreho nabural kamion a niekolkokrat sa otocil, pricom by v horsom pripade bol Murphy pod kvetinkami alebo v tom lepsom pripade postihnuty az do smrti. Ale toto je len film a bral som ho cisto ako zabavny film, len to tam trosku Walter Hill prehnal, ked efektna buracka mu bola dolezitejsia, ako realita. Ale pre mna bola dolezita zabava a preto mu davam 70%... 19.09.2010 ________ Eddie Murphy - (Reggie Hammond) +++ Nick Nolte - (Jack Cates) +++ Brion James - (Ben Kehoe) +++ Kevin Tighe - (Blake Wilson) +++ Ed O´Ross - (Frank Cruise) +++ David Anthony Marshall - (Willie Hickok) +++ Andrew Divoff - (Cherry Ganz) +++ Produkcia: Lawrence Gordon +++ Hudba: James Horner +++ Nemecka Cinema - 50% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "V každém případě jste měl štěstí, ale necháme si vás tu přes noc na pozorování." - "No, tak to teda né! Já a můj hematom jdeme domů..." Murphy a Nolte jdou po drogovém bossovi Icemanovi. Záporáci působí jako banda tupců. Ústřední dvojice je jedna z nejpodivnějších dvojic vůbec. Nejvíce jsem si užil, když Nolte dostal nakládačku od vyfešákovaného Murphyho. A mezi těma všema přestřelka, které nejsou pro oko nikterak zajímavé, se mi líbila scéna, kde dva motorkáři proskočí sklem, čímž projedou pornokinem, které bylo na druhé straně. Jedna z motorek proskočí plátnem přímo mezi kozama pornoherečky na plátně. Jinak mám v podstatě stejnej názor, jakej jsem už psal u jedničky. - 40%. ()

• Film měl původní délku 145 minut, poté ho zkrátili na 120 minut a nakonec ještě o dalších 25 minut. Z filmu tak úplně zmizela postava policejního šéfa Hadena (Frank McRae), který je vidět jen v pozadí scény z policejní stanice. Ben (Brion James) má znatelně menší prostor. James krátce před uvedením filmu do kin neskrýval rozčarování a, i když není jisté, jestli to byl tento jediný důvod, jedná se o jeho poslední spolupráci s režisérem Walterem Hillem. (Fenk)
  • Nicka Nolteho možno vo filme vidieť s pár kilogramami naviac, čo u neho nie je zvykom. Hmotnosť musel nabrať kvôli úlohe v snímke Q & A (1990) a keďže medzi natáčaním oboch filmov bola iba malá časová medzera, nestihol schudnúť. (m.a.t.o.)
  • Pero s vyzliekajúcou sa ženou, s ktorým sa Cates (Nolte) hrá, sa objavilo aj v inom filme Waltera Hilla, Extrémny predsudok (1987). (m.a.t.o.)