Eugene Martone, který má mimořádný talent pro hru na klasickou kytaru, se zoufale snaží najít dávno ztracenou bluesovou píseň. V harlemském pečovatelském domě vyhledá Willieho Browna, legendárního bluesového muzikanta, který by mu mohl pomoci. Eugene se tak stane součástí plánu geniálního kytaristy, jenž chce získat zpět svou duši, kterou před mnoha desítkami let zaprodal na venkovské křižovatce ďáblu výměnou za svůj hudební úspěch. Dvojice, která se vydává na cestu přes deltu Mississippi, potkává uprchlici Frances, do níž se Eugene zamiluje. Poté, co odstartoval kariéru prodejem svého scénáře k filmu Křižovatky (1986), který je volně inspirován mytickou postavou Fausta a pověstí o skutečné bluesové legendě Robertu Johnsonovi, napsal bývalý bluesový hudebník John Fusco scénář k filmovému hitu Mladé pušky (1988). (Cinemax)

JeffScylla

No nevím nevím... Ty 3* jsou samo za muziku ale nějak mi zpočátku připadlo že má scénář našlápnuto i na nějakou myšlenku na nějaký sdělení, jako třeba že blues a dobrá hudba vůbec ( t.j. vlastně všechno co postupem z blues vzniklo :) ) nejsou JEN noty nebo JEN technika. Tohle všechno tam samozřejmě také patří ale především u blues jde o pocity o vyjádření toho co člověk zrovna prožívá. Ono to tam trochu je ale... nevím. Nějak mi připadne že jsou tam nějaké náběhy na něco co se pak nekoná. :) Velká škoda. ()

knoxville

Super film. Na svoje si pridu hlavne fanusikovia blues ale aj ti co skratka maju radi zvuk gitary. Ako napriklad ja. Fakt odporucam pozret – zaverecny "Cutting heads" gitarovy duel so Steve Vaiom je naozaj nezabudnutelny. ()

kojot.name

Skvělé! Fakt mě to dostalo. A záverečný souboj nemá chybu ;-) Myslím, že to ocení především divák, co už dostal od života párkrát pořádně přes držku a ví, co je melancholie... kdo ví, jak bych ten film hodnotil třeba ve dvaceti... ()