Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

• Finsko Hymyilevä mies (více)

Léto 1962. Olli Mäki je velkou nadějí finského boxu a právě se chystá na životní zápas o titul mistra světa. Z poklidného venkova se dostává do víru velkoměsta, kde je vystaven tlaku médií, trenérů a sponzorů. Skromný Olli má na dosah všechnu slávu a bohatství a snaží se dělat to, co se od něj očekává. Je v tom ale jeden háček – Olli se totiž zamiloval do Raiji, dívky ze své rodné vesnice. (Aerofilms)

PTuranyi

Príbeh obyčajného človek, z ktorého chceli urobiť majstra a národného hrdinu. Mäki chce byť len šťastný a to šťastie nenachádza v športovom víťazstve ale obyčajnej láske. Nie je to žiadny blockbuster ale technicky čistý s veľmi dobrými hereckými výkonmi. 70% ()

Spike86

Zajímavý film o místy extrémní přípravě boxera na mistrovský zápas, o jeho pocitech, enormním tlaku veřejnosti, médií, které mu znemožňovaly se soustředit na trénování, o zamilování, které trochu upozadilo jeho zájem o trénink a o jeho vnitřním boji, kdy si přemýšlí nad tím jestli to vůbec má smysl, že by chtěl být radši s přítelkyní. Film je černobílý, což dobře podtrhuje atmosféru. První půlka filmu je pomalejší, ve druhé půli už to má náboj, sparingy jsou natočeny zajímavě, stejně jako samotný zápas a třeba atmosféra obrovského atletického stadionu při příchodu na zápas je přímo elektrizující. Není to blockbuster, takže tempo je pomalejší, ale film zase působí mnohem opravdověji než třeba Rocky. 68% ()

surprise

Nemohu říci, že by to byl můj nejšťastnější den v kině, Formanovy příběhy z 60-tých jsou mnohem zábavnější a v kritice společnosti jasnější, tady jsem nevěděl co se chce vlastně říci, asi jen jak skromný, ale nadějný boxer nikdy nebude slavným, protože je skromný. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes