Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

MEW2

"Kill Bill vol. 1 je v podstatě naprosto prázdná, samoúčelná hovadina, jíž se nedostávají emoce, ani psychologie postav" napsal uzivatel Cival a ja nemohu nez souhlasit. jen bych dodal jednu vec - je to sakra dobre natoceny. ()

danny_21

Starý dobrý Quentin se vrátil s mimořádným majstrštichem, poctou starým dobrým samurajským filmům. Hektolitry krve, létající končetiny, výborně natočené bojové scény, vybraná mluva, stylová hudba a překvapivá anime vložka - já jsem byl nadšený, tenhle Quentin mě opět bavil : "Pomsta je pokrm, který nejlépe chutná za studena " - 95 % ()

10Domik10

Kill Bill je obrovské pohľadenie po duši, atmosféra filmu v podaní Tarantinovskej réžii je skvelá, tak isto ako po pomste bažiaca, no zároveň nesmierne kľudná Uma Thurman, ktorá dodáva filmu osobitý charakter. Nehovoriac o dialógoch, ktoré sú však vo filmoch Quentina Tarantina neprekonateľné. Film je svojou výnimočnosťou predurčený na to, aby bol u divákov tak obľúbený. ()

Brinkley

Když už masakr, tak jedině tento! Stylový, důmyslně esteticky řešený a nechybí v něm nadsázka. Nejsem fanatická fanynka Quentina Tarantina, ale tentokrát jsem se skvěle bavila (že by nový žánr krvák pro ženský??) . Navíc ze všech Tarantinovských soundtracků je ten od Kill Bill 1,2 vůbec nejlepší! ()

Pathrose

Strašně moc se mi líbilo jakým stylem je Kill Bill zpracovaný. Tarantino je prostě bourák a tohle umí. Asi to není pro každého, ale pro mě je to další Tarantinovo velmi povedené dílo. Za hudbu jsem přidal tu pátou hvězdu. ()

florik

Může být lepší způsob vytvoření pořádné masochistické řežby, než s běsnící Umou Thurman v pořádné Tarantinovce? Myslím, že ne. Japonské prostředí mě maximálně zaujalo, pořádně osekané končetiny prostě nemůžou nudit. Teda aspoň mě nenudily. Kill Bill je asi nejlepší "bojovka", kterou jsem viděl a taky se skvělým soundtrackem. Skvělá odreagovačka. ()

Jaxx84

Na Kill Bill vol. 1 mě nejvíc uchvátila hudba. Nyní po jistých zkušenostech s Tarantinem bych řekl, že už "typicky tarantinovská hudba". Zbytek byl akční a vizuální masakr, guláš a upřímně řečeno, nemám příliš v lásce nadsazené souboje, kde padesátikilová blondýna zmasakruje desítky ninjů =/ Avšak v tomhle případě dostane Tarantino omluvenku, protože to nepůsobilo zas tolik naivně a směšně, akční scény byly přeci jenom v choreografické režii profesionála a jde to poznat. V kombinaci se zmiňovanou hudbou a Tarantinovým citem po šarm a charisma každé scény a postavy, to dohromady působí celkem ladně a nenásilně. 7/10. ()

darthvader77

Nadsázka, v Tarantinových filmech čiší nadsázka, kterou nesmí nikdo přehlídnout, jinak nemůže objektivně hodnoti tento film, když neví, že témř nic není myšleno vážně. Příběh mě dostal od samého začátku, struhující akce, spousta hektolitrů krve, perfektní dialogy ale především skvěla režisérská ruka Quentina Tarantina a herecký výkon Umy Thurman dělájí z tohoto filmu přímo abstraktní kontroverzní dílo kimenatografie. Nej scény: Hatori Hanza a souboj s Lucy Liu ()

Doski

Několik epických a kultovních scén a k tomu precizní hudba s geniálním scénářem. To vše ve skvělém prostředí. 85% ()

bono22vox

Šest let trvala pauza mezi posledním filmem a Kill Billem. A nutno říct, že nebyla na škodu. Tarantino zde přichází s poctou asijským béčkům, v níž střídá žánry se zručností varietního eskamotéra a kropí nás hektolitry krve. Prostě klasickej Tarantino. Myslím, že podobně by vypadali Takoví normální zabijáci , kdyby je podle Tarantinova námětu nenatočil Oliver Stone, ale samotný Tarantino. ()

Zikus

Krvavá, dechberoucí jízda, s boží hudbou, kamerou a krásnou Thurman. Je málo filmů, které takhle odsýpají. ()

Armin82

Tarantinovi filmy jsou tak krásně nevšední . Jeho styl režie a vyprávění jsou naprosto originální. Člověk čumí na film a najednou se objeví ujetá 5ti minutová kreslená vsuvka :-D fakt bláznovina a co teprve jedna mladá princezna s nebezpečnou kuličkou na řetězu, která připomíná lacinou japonskou escortní šťětku :-D pak přijde brutální masakr, kterej hodí Tarantino(nejspíš kvůli slabším povahám či úsporným důvodům) do černobílýho režimu :-D Poté nějaké to indiánské skalpování a film skončí defakto v nejlepším...už se těším na dvojku---->90% ()

Mik_e

Quentinova pocta klasickým béčkovým japonským řezničinám typu Lady Snowblood. Moc víc se k tomu napsat nedá, je vidět, že měl nakoukáno dost. :) Rozdělení na kapitoly filmu prospělo, soundtrack vybraný luxusně (hlavně Shura no hana), hlavní role napsaná Umě Thurman na tělo, Lucy Liu paráda. Nebýt jedné zbytečně tarantinovsky přetažené akční scény, byl by zážitek absolutní. ()

Inozuka

Určitě jeden z nejméně ukecaných a nejakčnějších Tarantinových filmů. Pop artová pocta samurajským a kung-fu filmům se spoustou useknutých končetin, stříkající krve, stylových i žánrových proměn a japonské mystiky. A jako takový stále baví ... navíc Julie Dreyfus, Lucy Liu a Daryl Hannah jsou zde fakt hooodně cool mařky! ()

neo93

Úvodní díl již dnes slavné krvavé pomsty od Quentina Tarantina. Těžko se vlastně hodnotí oba dva díly Killa Billa, když se v podstatě jedná o jedno ucelené dílo, rozdělené jen na dva snímky, které by se měly asi sledovat zároveň. V první části Tarantino načrtává celý svůj příběh zaměřený na krutou a nemilosrdnou odplatu. A hned od začátku nám servíruje krvavou a brutální jízdu, jenž je zahájena velmi příznačným soubojem, pro jeho snímky. I další bojové scény, na které se v tomto snímku klade asi největší důraz, se nesou v podobném duchu, jako právě první souboj, ale pokaždé vidíme tyto sekvence trochu v jiném provedení. Ať už střídá prostředí (rodinný dům, malý pokoj, velká prostorná místnost, zasněžená zahrada s tekoucí vodou), samotný obraz (barevný, černobílý, animovaný nebo založený na stínech), počet protivníků, nebo způsob jakým je boj zobrazován, od epických po komornější, vždy se jedná o velmi efektní podívanou. Nedílnou součástí obou filmů, v tomto díle je však zřetelnější, je skvělá propojená hudba s děním na plátně. Jak už bývá u něj zvykem, znovu rozděluje rovněž samotný film na přesně dané kapitoly. V nich se kromě již zmíněných bojových pasáží a samozřejmě informací kolem masakru v texaském El pasu, dozvídáme někdy i detailní popis postav, jak těch hlavních, tak těch vedlejších. Ovšem stále je tu velký prostor pro spoustu otázek, čímž nás navnazuje na druhý díl. Kill Bill Vol. 1 je bezesporu výborný film, ale bez druhého dílu, je jak si jen směsicí akčních scén bez většího smyslu. ()

Klajondr

Poprvé co jsem dokoukal tento film celý a musím říct, že lepší řežbu si jen těžko pohledáte. Všechna čest Tarantinovi, asi jsem ho začal milovat. ()

Gardenboy

Vrátil som sa k tomuto filmu po 15 rokoch. Prvý pokus som vzdal po dvadsiatich minútach ale druhý krát už ma to chytilo. Asi som nebol na poprvé na to pripravený. ()

Kingjiri

Ačkoliv z Kill Billa nejsem uplně unešenej, chápu jeho kultovní status a nebudu ho nikomu rozporovat. Tarantinovy filmařský hrátky, který mnozí vítaj, mně spíš vadily (zpomalovačky a animovaná nebo černobílá pasáž). Akce ale byla fajn a o stylovej gore opravdu nouze nebyla, jen bych občas ubral na záměrný brakovosti (umělá stříkající krev). Nadšenej jsem taky nebyl z pomalejšího tempa vyprávění. Za ty skoro dvě hodiny se toho z pohledu příběhu zase tolik nestalo a nedošlo tak k nějakýmu vyloženě zásadnímu dějovýmu posunu. Což na mě působí dojmem, že Tarantino původně napsal Kill Billa jako jeden delší film (dejme tomu tři hodinky), ale pak se ho rozhod rozdělit na dva díly, jak to ve skutečnosti bylo však netušim. Třetí hodně silná hvězda za herecký obsazení, hlášky, akci, gore a dneska už naprosto legendární soundtrack. ()

Fediak22

Keď som videl 3 predchádzajúce filmy Tarantina, moje očakávania týkajúce sa filmu Kill Bill boli veľmi vysoko. Bez ohľadu na moje veľké nádeje na kvalitnú zábavu som však nebol na tento film pripravený. Bol som ohromený. Bol som preč. S 'Kill Bill' Tarantino raz a navždy preukázal, že všetok humbuk okolo jeho osobnosti je opodstatnený: JE najodvážnejší, najoriginálnejší a najzábavnejší! - tvorca svojej generácie. Jednoducho úžasné: 5 hviezdičiek z 5. ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)