Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda sa rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka. Bývalý šéf Bill zaútočí s úmyslem ji zabít… Všichni si myslí, že je mrtvá, mladá žena však šťastnou náhodou vražedný útok prežije, jen upadne do kómatu. Po pěti letech se vrací z temného prahu smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili, bez ohledu na to, co je k tomu vedlo. Všeho schopná hrdinka, která si říká “Nevěsta”, musí nejprve zjistit, kdo je proti ní a jestli existuje někdo, kdo by stál na její straně… U upraveného domku v rezidenční čtvrti zvoní mladá žena. Otevírá jí další mladá žena černé pleti. „Černá mamba“ si přišla vyřídit účty s jednou členkou komanda, které kdysi zmasakrovalo na svatbě celou její rodinu a další svatebčany. Ona sama přežila po poslední Billově kulce a čtyři roky pak strávila v kómatu. Nyní se mstí. Vernita Greenová z komanda Zmijích zabijáků, dnes počestná paní Bellová, manželka lékaře a matka čtyřleté dcerky, brzy nato umírá. Pokusila se Černou mambu zbaběle zastřelit, přestože si právě domluvily schůzku, při níž se měly čestně utkat v boji… Černá mamba má seznam celkem pěti lidí, které chce zabít. Mstí se nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě, o které při masakru přišla. Vernita Greenová je její druhou obětí. První – O-Ren Ishii – přišla na řadu o něco dřív… O-Ren Ishii je obávaná a proslulá nájemná vražedkyně. Jako malá dívka byla svědkem toho, jak byli zabiti oba její rodiče. Ve dvaceti letech se s ní stala nemilosrdná mašina na smrt. Mezi jejími hlavními pomocníky jsou advokátka Sofie, původem Francouzka, a zejména teprve sedmnáctiletá, zato mimořádně krutá Gogo. O-Ren Ishii figuruje na prvním místě seznamu smrti, který sepsala Černá mamba. Ještě než se za ní vypraví, musí si obstarat dobrou zbraň… Navštěvuje ostrov Okinawa a na něm jistého muže jménem Hattori Hanza, proslulého výrobce samurajských mečů. Přestože už nové zbraně dávno nevyrábí, pro Černou mambu udělá výjimku. Musí si ale měsíc počkat. Přesně tak dlouho trvá výroba meče „na škodnou“, který se nikdy neunaví. Teprve potom se může Černá mamba vydat do Tokia a vyhledat nebezpečnou ženu, jejíž přezdívka v zabijáckém komandu zněla Korálovec… (TV Prima)

Hismael

S tím kečupem a tlakem stříkání to Quentin trochu přehnal. Škoda těch prázdných míst, u kterých se jen čeká. ()

Martinibaby

Svého času můj (asi vůbec první) nejoblíbenější film, nyní jedním z mnoha nejoblíbnějších :) Neotřelý příběh vyprávěný Tarantinovskou metodou pospřeházených kapitol, kterou tak postupně skládá geniální celek. Perfektní herecké obsazení, skvělá hudba, spousta úchvacujících scén, animované vsuvky - prostě paráda. A taky ráj pro milovníky katan :) ()

moviesfan

Absurdní podívaná, ale výborná. Dobrý příběh alá Tarantino musí každému zaručit trochu absurdity. ,,Kill Bill" je vydařený akční film s velmi dobrou hudbou. ()

corpsy

Tarantinova totálna šupa medzi divákové oči. Quentin tu opäť pracuje z nechronologickým rozprávaním príbehu, čim je ale film paradoxne lepší a dramatickejší. Množstvo už legendárnych scén, skvelý hudobný doprovod a na čele bad ass Uma vo filme, ktorý je ostrý ako meč Hatori Hansaia. ()

Pink.Panther

Vždycky jsem si myslel že zfilmování vzduchoprázdna bude nuda a nemýlil jsem se. Výborné řemeslo, nulové umění. Ale to od pulpu ani nikdo nečeká. ()

villon17

Krev mi nevadí, ale co je moc to je moc. Rovnou ty potoky mohli pouštět hasičskými hadicemi. Ale je to škoda, protože v zádech mě mrazilo vydatně a ostatní se také povedlo. ()

zablaga

Film plný násilia, pomsty, skvelej hudby, efektov, situácií, ktoré si môže dovoliť len Tarantino a výbornej Umy:D...Násilie spojené s ľahkosťou, vďaka ktorej sa na to skvelo pozerá a takisto zaujímavý príbeh, premyslený do detailov..nemôžem inak ako 5* ()

Skrk

Tarantinův hold starým japonským filmům a filmům o pomstě. Ostrá dávka brutality, u které se Quentin (homosexuálové, ženy či koňomrdky (čti fanatičky koní), antitarantinofilové nebo tupci, kteří film nepochopili na ní nadávají. Ostatně musejí mít IQ jednooké slepice, jelikož si nedokážu představit, co se jim honilo hlavou než si Kill Bill sehnali a o čem si mysleli, že bude. Pusťte si radši nějakou sluníčkovitou sračku s happy endem.) vyžíval nebo s necenzurovanou cenzurou (černobílý obraz, modré světlo) je tak geniální a odkazy přeplněná, jako každý mistrův film. Divím se, že teprve napotřetí jsem si Kill Bill vol. 1 absolutně užil, ale to bude asi tím, že jsem ho vždycky viděl s alkoholem v krvi. ()

Marek1991

Väčšinu Tarantinových filmov hodnotím tromi hviezdami. Je to preto, lebo štýlovo je to génius, ktorý dokáže skvelo veci prepájať, dokáže vniesť rôzne žánre, štýly, postupy a skrátka všetko možné a je to pútavé. To, že v tej videopožičovni toho zrejme veľa videl, asi viac než ja za posledné tri roky, to nepochybujem. Mimochodom ja pozerám filmy veľmi často, často viac za deň a niektoré aj naraz, jeden na televízii, kde mám zapnutý DVD prehrávač a druhý dvojnásobne zrýchlený na notebooku, teda ako kedy s tou rýchlosťou a súbežným pozeraním, no čo mi zrejme chýba je detailné pretáčanie si rôznych filmov viackrát, jednotlivých scén viackrát a ich skúmanie. Druhá stránka veci je tá nadväznosť jeho filmov, ktoré aj keď má vlastný štýl, akoby neprinášali nič nové a je to stále len zábava na preháňaní v brutalite. Čo vám mám ako kresťan k tomuto filmu napísať? Že mi to nesedí, to vám je asi jasné, mne ako režisér skrátka nesedí a môžte si to u mňa prečítať v jednotlivých komentároch k jeho filmom. Opäť akási alternatíva k akčným filmom, ktorá mohla byť svojím realistickým zobrazením kruto poučná, no opäť po hĺbkovej stránke zlyhala. Takto to môže byť návod pre sadistov, masochistov a ľudí, ktorí nepremýšľajú, síce o to Tarantinovi ide, ide mu aj o zaujatie, o to, aby sa divák nenudil a aby mu priniesol pestrý film, ktorý bude zároveň aj nejakou poctou časom minulým a rôznym technikám, postupom a žánrom, ale myslím, že skôr zaujme vždy nerozmýšľajúceho diváka, taktiež diváka hlavného prúdu a samozrejme zožne ceny. Ale nehovorte, že niekoho vykráda, to sa veru za neho musím postaviť. Uma Thurman je vraj jeho múza pre filmy, no ani ju nemusím, preto to nie sú filmy pre mňa. Je zaujímavé sa zamýšľať, ako by dopadol Kill Bill ako jeden film, možno by z toho bolo druhé Pulp Fiction a tým by to mohla byť katastrofa ako to isté, len v inom žánri a možno takto, ako dva rôzne filmy, to je aspoň priemerné. Aj keď v mnohom precízny film, ale myslím si, že on mal na viac v jeho tvorbe, ktorá síce bola kvetnatá obalom, ale bola úbohá obsahom. V jeho 60 rokoch sa plánuje z natáčania filmov stiahnuť a chce sa venovať filmovej teórii, myslím že ak chce takto pokračovať, mal by ísť hneď, lebo z jeho postupov a hravosti si ľudia môžu niečo zobrať, po hĺbkovej a morálnej stránke je to však všetko veľmi cynické s drsným pohľadom, čiernym humorom, akési vnútorné volanie o pomoc a chápanie zmyslu všetkého, príde mi to smutné. Možno stačilo napísať, neoslovilo ma to a jeho filmy ma neoslovujú, ale prečo sa nerozpísať a neopísať to, keď sa mi chce. Jeho filmy patria k filmom s najväčšími masakrami, zároveň majú svojich superhrdinov, čím mi vytvárajú ešte väčšie nechutenstvo, ale aby som iba nekritizoval, treba na záver dať nejaké pozitíva ešte a tou bola určite hudba, vtipné vychytávky, či kríženie všetkého možného veľmi hravo a prepracovane. Avšak je to pre mňa len ďalší z rady priemerných filmov. ()

ConanVJ

Parádní Martial Art film, ve kterém ani není Tarantinova nud. Film má pěkné výtvarné ztvárnění, spoustu povedených soubojů a je i slušně obsazený. 86% :) ()

NeutrinoX

Musím říct, že Uma je opravdu pěkná sekačka... od té bych si nechal posekat trávníček... (a nebo Trávníčka...?) ()

vurhor

,,Those of you lucky enough to have your lives, take them with you. However, leave the limbs you've lost. They belong to me now." Klišé neklišé, Kill Bill (beru v potaz oba dva díly) je mou absolutně nejoblíbenější tarantinovkou. Ne snad kvůli té žoviálně ujeté brutalitě a hroudě stylových bojových scén, ale protože Kill Bill se od ostatních Quentinovo filmů odlišuje svým velice osobním příběhem, hlavní hrdinkou, ke které si divák během její cesty vybuduje blízký vztah, plus ta samotná její cesta má hrdinský nádech. A to finále - učiněná skromná velkolepost. Navíc filmy o pomstě jsou prostě boží. Přehnaně vtipné zvukové efekty, skvělá práce s kamerou, plus ten soundtrack... Málokdo ví, že většina nezpívaných hudebních tracků obou filmů jsou převzaté soundtrackové pasáže z klasik 70. let, především z westernů, na kterých dělal Morricone. A Tarantino si s nimi zablbnul mistrovsky. Díky nim se mu podařilo vytvořit opravdu unikátní a jedinečnou atmosféru, kterou se mu od té doby už zatím nikdy nepodařilo napodobit. Už jen tou žánrovou odlišností obou dílů je Kill Bill zážitek, na který se prostě nezapomíná. Obzvlášť pak díl druhý, který je jeden z nejlepších snímků, co jsem kdy v životě viděl. Btw, Budd je nejlepší postava. Jeho scéna s Billem, kde s ním polemizuje o tom, že Nevěsta si svou pomstu zasluhuje, ale i přesto se od ní nenechá odkrouhnout, z něho rázem dělá jednoho z nejlidštějších a nejzajímavějších padouchů, co jsem kdy ve filmech viděl. Ale sráč to je tak jako tak, to je jasné. ()

DDT

Jednoznačné mínus a vysloveně jako podraz vidím v rozdělení filmu na dvě části. Tarantino tak (zřejmě jako první v historii) donutil diváky za jeden film zaplatit dvakrát. Nebo že by ti chudáci nevydrželi tříhodinový film? Je pravda, že mě první půlka nenudila. Tarantino je mistr v "nablýskávání" starých klišé a klidně mu projde, i když ze scén, stokrát viděných v jiných filmech, sestaví celý film. Přesto mi připadalo, že se tentokrát bere příliš vážně. Černý humor, který je podle mě jeho největší zbraň, se vyskytuje jen zřídka, zato se objevují v jeho filmech dříve nevídané nechtěně komické "vážné" promluvy hlavních hrdinů. Těžko se hodnotí jen polovina filmu, ale myslím si, že Tarantinův čtvrtý film je i na čtvrtém místě v kvalitě. Po třetím shlédnutí ale musím částečně odvolat, co jsem napsal. Kupodivu mi to přišlo daleko humornější než napoprvé (řadu vtipů jsem evidentně přehlédl). Takže nakonec za čtyři hvězdičky. ()

F.man

Ach milý Tarantino... Kill Bill není bezchybné dílo a ty to určitě víš. Má spoustu chyb, zařazení už klasických kapitol mu nesedí (měl jsi to ale pomocí nich lehčí, co?) a jako celek to prostě není tak kompaktní jako jindy. Přesto pět hvězd. Jakto? Ony ty jednotlivé fragmety ze kterých se Kill Bill skládá jsou totiž úplně GENIÁLNÍ. Tolik silných scén a zážitků... Ať už mluvíme o kreslené pasáži a vlastně vůbec celému představování O-Ren Ishii, perfektní části s Hattori Hanzem, souboj s "88" a jeho zimní finále (před soubojem je úžasný cca. 2 minutový ucelený záběr v kuse kdy se jde Uma převléknout a poté za ni příchazí Vivica A. Fox) ... No prostě bezchybné. Je sice pravdou že začátek nemá takové koule, ale bylo nutné postavit základ pro oba díly. Quentin o tom véděl a myslim že právě proto je první části až vlastně 2 pomsta, která se snaží snímek nakopnout. Tedy - kdybych psal nějaké "objektivní" hodnocení jež by mělo sloužit jako informační hodnota pro ostatní, asi bych volil hodnocení o třídu nižší, přesto sám za sebe - 5 hvězd. viz blog Now, if any of you sons of bitches got anything else to say, now's the fucking time! I didn't think so. ()

sidzej

Priznám sa, že Quentin Tarantino nie je môj obľúbený režisér. Jeho Pulp Fiction mi ako kultový film rozhodne neprišiel(týmto pozdravujem všetkých filmových kritikov). Ale Kill Bill má výnimočný dej, nádhernú nevestu Umu Thurman a ešte oveľa, oveľa viac. Film je výnimočný hlavne tým, že rozprávanie príbehu začína vlastne až v druhej polovici, takže dlhú dobu neviete, čo sa deje, prečo sa to deje a ako k tomu došlo. Všetky otázky zodpovie až druhý diel. Námet pomsty je však taký silný, že nepochybujem že po dopozeraní prvého dielu, sa bezhlavo vrhnete aj na ten druhý. Zvedavosť vás donúti pozrieť si dvojku, pretože jednotka končí v tom najnevhodnejšom momente. Nič pre slabšie povahy, pretože krv strieka každou 10 minútou. Film je tou najlepšou zmesou kung-fu, westernu a samurajských filmov. ()

Pishin

Nařez!! Doporucuji Kill Bill Japan version ktera je tou pravou plnohodnotnou verzi. Jde o to ze Tarantino aby prosel film ratingem pristupno od 17 musel udelat par zasahu. V teto verzi je vse tak jak to ma byt (je zajimavy ze to nevydali jako Directors cut) Coz se projevilo na zaverecne bitce se spoustou maniku ...je delsi, krvavejsi a hlavne zustava kompletne v barve (na DVD i v kinech prechazi tato scena do cernobile) dale je zde neupravena anime pasaz ktera je take brutalnejsi. Jinak kompletni vycet rozdilu se da vycist na IMDB.com ...ale kazdemu fanouskovi by tato nesestrihana verze nemela uniknout. PS: napriklad ve filmu nakonci bitky je tam vystraseny mladik kteremu Uma zkrati katanu a pak mu naplaca na zadek a posle ho domu. V Japan verzi se mladik objevil behem mohutneho souboje asi dvakrat...jednou ho uma vystrasila a pak ho chytla a zahodila ho...pote kdyz se objevi pred ni a ona na nej hodi pohled ZASE TY!!! zkrati mu katanu a naplaca mu na zadek tak to ma konecne smysl a je to super gag... zatimco v klasicke verzi to tak nejak vyplyne do ztracena a nema to tu hloubku. Takovych pasazi je tam opravdu vicero. ()

Marsik

NOVA - Ale tak jo, chápu, že to hodně lidí baví. 98. nejoblíbenější film? Taky proč ne, ale já z toho tak odvařenej nejsem. CZ dabing celkem ušel. 75% ()

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

Jak to vypadá s třetím Kill Bill?

12.12.2019

Kultovní scenárista a režisér Quentin Tarantino (Tenkrát v Hollywoodu, Hanebný pancharti) se nikdy nebál veřejně sdílet své názory a především nápady. I proto se letos hojně diskutovalo o možnosti… (více)

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

Tarantino pošle do kin zabijáka Mansona

13.07.2017

Quentin Tarantino obvykle točí drsné a ďábelsky zábavné žánrovky, jeho devátý film by však měl být dost jiný. Režisér Pulp Fiction nebo Kill Billa totiž chystá drama o kultu Charlese Mansona, jenž v… (více)

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Tarantinova další štace – gangsterka

Tarantinova další štace – gangsterka

13.12.2012

V uplynulých měsících byl nucen vybojovat bitvu se svým vlastním filmem. Původní střih měl hodně přes tři hodiny. Quentinovi se údajně nestříhalo dobře, protože jeho tradiční spolupracovnice Sally… (více)