Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh podle skutečné události, který vypráví o veliké lásce na pozadí největší jaderné katastrofy... Jaderná katastrofa v Černobylu roku 1986 ovlivnila osudy mnoha lidí. I přesto se zde mohla zrodit láska. Když mladá Alya v Pripjati potká vojáka Pavla, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. Pavel však musí odklízet suť ze zasaženého reaktoru... (TV Prima)

(více)

Recenze (66)

dkas 

všechny recenze uživatele

No, podle skutečné události, to teda... Nedokážu říct, zda tento příběh je založený na pravdě, ale něco málo o Černobylské katastrofě vím a těch nesmyslů, co ten film obsahoval, to je fakt síla. Tak předně, pokud by holky byly u výbuchu hned vedle elektrárny (nevím, jak to tenkrát fungovalo, ale i dnes je okolí jaderných elektráren dost hlídaný), tak by to musely odnést obě. Další nesmysly jako například pád vrtulníku, nálety přímo nad reaktor, bioroboti, výhled z okna na reaktor a další, spíše naštvou. Celé to vypadá, jako když se s následky katastrofy potýká tak maximálně 50 lidí, zvláště to vyzní právě při scéně, kdy jdou na střechu. Zapálení herců je spíše úsměvné, nepůsobí to vůbec realisticky, ale trochu trapně. Takže jednu hvězdu za snahu a pár skutečných reálií z Pripjati, když třeba odjížděly autobusy. Ale jinak bída. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Milenecký příběh na pozadí černobylské katastrofy. 1) Osobní příběh je docela zajímavý zvláště s ohledem na události. Ovšem zobrazení havárie je nevýrazné, možná se měli tvůrci omezit čistě na romantickou linii. Hlupáky z televize Prima by to alespoň nelákalo nazvat příběh Černobyl, o který ve filmu ale vůbec nejde._____ 2) Režisér navíc moc neumí akci a celkem není snímek nic moc._____ 3) Pěkný 21letý Rus Jurij Borisov (Pavel) se později stal známým a obsazovaným hercem, ale zde mě jeho výkon nezaujal na rozdíl od výborné 24leté Rusky Marii Pojezžajevé (Pavlova partnerka Alja)._____ 4) Viděl jsem 120minutový film (2014), který vznikl sestřihem původního čtyřdílného miniseriálu (159 minut - 2013)._____ 5) Tvůrci se snažili o věrohodnost reálií. Protože evakuace obyvatel probíhala ve žlutých autobusech maďarské značky Ikarus (tehdy běžně používané vozidlo v rámci RVHP i u nás), hledali je po celé Ukrajině. Většinou již nebyly schopné provozu. Potřebovali rovněž sanitky, policejní auta i civilní žigulíky. Dále pak vojenskou techniku - vrtulníky, obrněné transportéry, které museli přemalovat dobovou zelenou barvou. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Tohle nemohl nikdo myslet vážně! Borec dostane koňskou dávku ozáření přímo nad odkrytým jaderným reaktorem, pak ještě přinese zpět do krytu svého mrtvého kamaráda a pak, na smrtelné posteli, se zbrchá, aby prožil romanci ve zcela opuštěném městě. A místo toho, aby uprostřed romance umíral, řeší, že po ozáření už nebude mužem. Fakt padlé na hlavu. Jedna hvězda za velmi slušné záběry z elektrárny a zásahy helikoptér. ()

Gulde 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že v tomto filmu měli vyloženě skvěle vyvedené kulisy - až jsem si místy říkal, že snad kvůli tomu postavili novou elektrárnu a nechali jí opět řuchnout reaktor. V tomhle směru k filmu nemám výtek. Bohužel je ale jinak celý film vlastně jen jedna velká slaďárna, utopená v typicky východním patosu doprovázeném typicky nevhodnou, rušivou hudbou. Škoda toho. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Ani nevím proč, ale vybavila se mi při sledování tohoto filmu skvělá šedesát let stará válečná ruská romance Balada o vojákovi. Tehdy to ještě ruští tvůrci uměli. Tento film je ostudou jednadvacátého století. Herecké výkony nic moc, jenom ta dobová výprava byla ke koukání. Název Černobyl nasadili naši jen z propagačních důvodů. Pokud jsem se dívala, tak film se v původním znění jmenoval Motýlci, což by spíš odpovídalo příběhu. Můj první ukrajinský film a zřejmě taky poslední. ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama