Reklama

Reklama

Viktorie

(seriál)
TV spot 1
Velká Británie, (2016–2019), 22 h 47 min (Minutáž: 46–95 min)

Tvůrci:

Daisy Goodwin

Předloha:

A.N. Wilson (kniha)

Hrají:

Jenna Coleman, Daniela Holtz, Adrian Schiller, Catherine Flemming, Tommy Knight, Margaret Clunie, Anna Wilson-Jones, Eve Myles, Nell Hudson (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(25)

Obsahy(1)

Seriál z dílny uznávané spisovatelky Daisy Goodwin, která je zároveň autorkou jeho scénáře, mapuje rané období vlády jedné z největších panovnic v dějinách. Velkolepý výpravný seriál s hvězdným hereckým obsazením, který čerpá ze skutečných událostí a podrobných deníků samotné královny, vykresluje detailní portrét její proměny ze spontánní osmnáctileté dívky v dospělou ženu, matku a panovnici Spojeného království Velké Británie. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (64)

TroiMae 

všechny recenze uživatele

Je to taková červená knihovna. Jakoby předlohu napsala Rosamunde Pilcherová… a značně si vymýšlela ohledně osobních vztahů historických osob a dějinných událostí. Obyčejný dokument o skutečné královně Viktorii by byl mnohem víc vzrušující. Přestože finále třetí řady končí dvojitým cliffhangerem, mě vůbec nezajímá, co se s těmi unylými postavami stane v příští možné sérii, a doufám, že už žádná nebude. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série Nějaký ten pátek už v Anglii žiju, a tak jsem si řekl, že by nebylo od věci znát i trochu jejich historie. A letos se mi s tím rozhodla pomoci i stanice ITV, která si připravila "minisérii" Victoria. Nebudu ale lhát, nejspíš bych se k ní nikdy nedostal, kdyby to nebyla role, kvůli které Jenna Coleman opustila Doctora Who. Obsazení je jedna z prvních věcí, která na seriálu zaujme. V čele je samozřejmě právě Jenna Coleman, ale v jejím okolí se pohybuje několik dalších velmi dobrých herců. Ať už je to třeba Rufus Sewell, nebo Eve Myles, případně několik pro mě neznámých jmen. Dobří herci se však čekat dali, protože britové dobová dramata umí a většinou je o ně velký zájem. Vychválil jsem tedy herce a pochvalu zaslouží jistě také kostýmy a dobová atmosféra. Mě osobně se líbily záběry na Londýn nebo Westminster Abbey. Tohle všechno se podařilo, ale určitě je i pár věcí, které mě až tak neokouzlily. Například celá ta linka z „kuchyně“ mě nijak nebrala. Mnohem radši bych víc intrik se kterými se Victoria musela potýkat. Celkově se mi to vážně líbilo, i když jsem si původně nemyslel, že to je seriál, kvůli kterému bych musel každý večer zasednout k televizi. Nakonec jsem k němu usedal pravidelně a jsem rád, že ITV se rozhodla své minisérii nadělil druhou sérii. 2. série I druhá série mě bavila a nedočkavě jsme čekali na každou další neděli, abychom mohli nakouknout, co se děje v paláci. Plusy zůstávají pořád stejné a bavili mě víc i linky "poddaných", i když ta homosexuální mě vytáčela. Doteď jsem totiž tomu vyobrazení doby docela věřil a líbilo se mi to, ale tohle tam podle mě nesedí a působí to pouze jako snaha zalíbit se skupině diváků. Když už tak podle mě měli použít anonymní postavy "z kuchyně" místo těch, které se skutečně dají dohledat. Ale je to jen taková drobná kaňka na jinak velmi povedené sérii. 3. série Třetí řada udělala tlustou čáru za známými postavami a posunula děj jiným směrem. V centru zůstává pouze Viktorie a Albert a tak by to i mělo být. I když tentokrát jsou spíše na válečné stezce než zamilovaným párem. To však nic nemění na to, že jsem se na každou epizodu těšil a náležitě si ji vychutnal. Jsem zvědav, kdo se vrátí v příští řadě. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Původně jsem se vlastně dívat nechtěl, ale nakonec pokračuji ve sledování britských kostýmních dobovek. Někteří zde si stýskají na nedostatek intrik, zákulisní politiky a tak dále. Mně to tak nějak stačí, v době, kdy se tvůrci seriálů předhánějí v tom, kdo do nich nacpe více horizontálního joggingu (pokud možno s praktikami, za které by jinde divák musel platit), krve a jiných tělesných tekutin, psychopatických charakterů a nesmyslně překombinovaných zápletek, je tohle docela příjemné a klasicky konzervativní, důvod, proč jsem měl rád Downton. Na Jennu Coleman se dobře dívá (je rozhodně hezčí než reálná Vika) a jak už to u britských hereček bývá, navíc umí i hrát, na rozdíl od zámoří. Doufám, že se to ještě nezkazí, ale po dvou dílech jsem docela spokojen. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Tento seriál jsem si našla na základě jiného seriálu - The Crown, který mě totálně odrovnal. U Victorie se to rozhodně říct nedá. Přišlo mi to hodně "umělé" a přesto, že vím, že to není o zeleném plátně, přesto mám pocit, že plno věcí tam před zeleným plátnem je a proto to na mě nepůsobilo ani tak moc přesvědčivě. Nevím, zdali je to tím, že neměli třeba tak veliký rozpočet, ale prostě mi to přišlo takové nepřirozené. "Láska" Victorie a jejího muže Alberta mi přišla poněkud zvláštní a doteď jsem nepochopila jaký tedy byl, když se předtím- jak v seriálu aspoň znázornili - choval. Ve výsledku - vlastně mi tento seriál přišel poněkud zbytečný :D O to hůř, že bude druhá série :D ()

Sammya 

všechny recenze uživatele

U mě tenhle seriál byl ve výhodě, ještě než se začal vysílat, jelikož tuhle dobu a postavu miluju. Obsazení se mi líbilo a stále líbí, Jenna Coleman je fajn a nevadí mi, že je hezčí než skutečná Victorie, je jí podobná a hraje dobře. V Doctorovi Who me iritovala, ale tady jsem zapomněla, že nějakou Claru hrála, jako Victorie je skvělá. Z Alberta jsem nebyla tak nadšená, jelikož herce znám pouze z Dancing on the Edge, kde měl děsnou postavu, ale po čtvrté episodě, kterou jsem jako jedinou zatím viděla hned dvakrát, protože se mi tolik líbila, musím říct, že ho asi budu mít ráda :) Jeho Albert je správně upjatý, zásadový, morálně na výši a společensky dost nechopný. Rufus Sewell je samozřejmě jako vždy skvělý. Kostýmy jsou fascinující. Downton Abbey mi to asi nenahradí, ale zatím to sleduju s velkým zájmem. ()

Galerie (796)

Zajímavosti (10)

  • Predstaviteľ Alberta, Tom Hughes, sa kvôli svojej úlohe naučil hrať na klavíri. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)
  • Scéna, při níž dochází k žádosti o královninu (Jenna Coleman) ruku, musela být natáčená snad padesátkrát, protože její průběh neustále narušoval pták, hlučně řádící na střeše studia. (mar48)
  • Kvůli roli panovnice se musela Jenna Coleman přiučit například tančení waltzu nebo jízdě na koni v dámském sedle. (mar48)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno