Reklama

Reklama

The Punisher - Season 2

(série)
Trailer
USA, 2019, 11 h 34 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvůrci:

Steve Lightfoot

Předloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates
(další profese)

VOD (1)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Snaží se chránit dítě, které je obětí zlověstného spiknutí, a vypořádá se při tom se vším – i se všemi – jen aby Russoa jednou pro vždy vyřadil ze hry. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (115)

stOKYi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hroznu sračku z toho spravili. Hlúpe, sentimentálne, nudné, pomalé, zbytočne ukecané a plné klišé. Bitky neuveriteľné, ach. Jedine čo ma bavilo bol hlavný záporák (nie ten trápko z jednotky a jeho psychologička - i keď celkom pekná). Prvé tri diely ako tak, ale potom to už tvorcovia dali na dáku zvláštnú nôtu. Toto nebol punisher, ale dáka ufňukaná bábika. Sklamanie veľké, po kvalitnej 1. sérii, toto bol hrozný prepadák. ()

Geralt z Rivie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvních 6 dílu je trochu chaotických, dva nepřátelé, boj na dvou liniích. Souboje Franka jsou tou silnější stránkou, ale to bohužel nestačí. Série je uměla natahovaná, ideální bylo 10 dílů. Koho sakra zajímá nějaký pánbíčkář, John Pilgrim mě sral už od prvního scény, v které se objevil. Nedá se to popsat, ale je to fakt kokot! Jo a ty flashbacky, grrrrrrrrr. Čekal jsem tedy na konec, že přijde nějaké wau, ale to nepřišlo. V porovnání s první řadou je to zklamání, ať už konce Billyho nebo souboj s rodinou budoucího prezidenta USA. Rozběhnuté to měli skvěle, ale nedotáhli to. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z mého nejoblíbenějšího seriálu roku 2017 se stalo po druhé řadě jedno velké zklamání. Příběhové linky nemají hlavu ani patu. Ze sociopata Billyho je chudák s amnézií, kterého vám je většinou líto. Druhý zloduch je fanatik s jedním výrazem v obličeji, které ho jsem ze zoufalství nad jeho nudností musela přetáčet. Přátelství Amy a Franka dává téhle řadě aspoň trochu emocionálního uzemnění, ale to je tak všechno. Celá tahle příběhová linka působí, jako by ji scénáristi vylosovali z klobouku. Zatraceně tu chybí Micro, který se Frankovi nebál říct, když se choval jako idiot. To samé platí o Karen, která dostane prostor v jediném dílu, ale stejně je vám jasné, že je tam jen do počtu. Možná by vztahové linky fungovaly, kdyby Frank prošel psychologickým vývojem, ale on je to opět Frank někde z poloviny první řady. Flegmatický, resignovaný, deprimovaný svou minulostí. Vzhledem ke konci 1. řady tohle opravdu nedává smysl. Je to úplná regrese a to po všech stránkách. Nic nezachrání ani fenomenální Bernthal a Ben Barnes. Finále nijak neuspokojí a Frankův konec naštve. Stala se z něj chodicí komiksová karikatura. To, proti čemu seriál celou první řadu bojoval. Frank i Bernthal si zasloužili víc. ()

noneto 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

U druhé série nastal stejný problém jako u čtvrté řady Banshee. Skoro jsem měl pocit, že je to od stejných tvůrců. Působí to, jakoby tvůrci nevěděli, o čem bude druhá řada a jak ji pojmou. Pokud to nevěděli, tak musím říct, že castingově selhaly. Pokud ano, tak by příště měli obsadit někoho, kdo bude zvládat hrát psychologicky prokreslenější postavy, protože kromě Bernthala, který stejně nemá skoro co hrát, je tady každý nepřesvědčivý a dává vzpomenout na seriály typu Walker, Texas Ranger, což dost připomíná i zápletka stojící na hodně nepravědpodobných náhodách. Je to ale přece jenom fikční svět komiksu, takže když pominu náhody, tak hlavním problémem je především přechod z akčního režimu do roviny psychologické. Ben Barnes, který hrál Billyho, působí, že si nastudoval postavu psychopata z jiných hodně béčkových akčních filmů z přelomu 80./90.let. Bylo utrpení sledovat jeho přehrávání, stejně tak poslouchat Amber Revah(agentka Madani), jak si šlape na jazyk se svým monotónním křečovitým výrazem. Protože jde o komiks a ještě k tomu o Marvel, tak chápu, že se může objevit nějaký idiot, který to nazve uměleckým záměrem se zpracováním přiblížit béčkovým klišé, ale tohle období už je pár let za náma a nevidím důvod se k tomu vracet. Hrát na strunu guilty pleasure, když si vezmeme, že to má skoro 12 hodin, je v tomhle případě až kacířské mrhání časem. Ve výsledku s žádnou myšlenkou seriál nepřišel. Předchozí série byla zkurveně republikánská, snažící se zesměšnit demokraty, díky čemuž aspoň víme, koho volí Marvel, ale tahle série působí, že vznikla jenom proto, že musela. Určitě se nemůžou tvůrci schovávat za umělecký záměr, tohle je výsledek vyčerpanosti, korporátního kapitalismu, který i přes nulovou invenci, jakýkoliv nový nápad, myšlenku, se vám stejně bude snažit prodat další bezvýznamný produkt, protože jednak může, a hlavně musí. Takže ve výsledku je to výpověď o nás, obětech šíleného nezastavitelného stroje kapitalismu, který generuje další a další sračky, co konzumujeme, abychom zapoměli na to, co je kolem nás. V Marvelu se asi nikdy nezamyslí nad uhlíkovou stopou, kterou zanechají díky natáčení takových zbytečností. To je na nás...a samozřejmě zhlédnutím tohoto díla jsem spoluzodpovědným za stav světa. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"HEJ. JÁ CHCI TANCOVAT." Slibný námět série (normálně tyhle násilné implementace otcovských pudů moc nemusím, tady to ale sedí), slibný záporák, leč ani jedno nevyužito v míře, v jaké bych si představoval. Viním potřebu dotáhnout stopáž na 13 dílů, to fakt nemělo šanci. Samozřejmě se to celé rozplizne, i s tou Frankovou nekompromisností je to tak napůl, škoda. Úplný závěr série už mým představám vyhovoval lépe :-) ()

Galerie (29)

Zajímavosti (18)

  • Skladba, která hraje na konci epizodym je „Rooster“ od Alice in Chains v live verzi MTV Unplugged. (Punisher)
  • Detektiv Mahoney (Royce Johnson) na začátku epizody zmíní organizaci Iluminati. V komiksech jde o několik vyvolených jedinců, kteří rozhodují o dění po celém světě, mezi které patří např. Iron Man, Mr. Fantastic, Doctor Strange či Black Bolt. (NiWi)
  • Písnička, která hraje v 9. minutě, je „Drunkard's Prayer“ od Chrise Stapletona. Ve 42. minutě pak hraje „Fortunate Son“ od Cat Power. (Duoscop)

Reklama

Reklama