Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

zette

Namet neni nijak originalni, ale pribeh je Hitchcockem podan velmi dobre (i kdyz par otazniku bych zde naleznul). Mozne zklamani mam jen z mirnejsi atmosfery, jakou bych vzhledem k reziserovi cekal. Zaver filmu me trochu prekvapil. Za zminku ale predevsim stoji vyborna herecka dvojice Fontaine-Grant. ()

swed

Tak nevím, je tu spousta postupů, které dělaly Hitchcoka jedinečným (užití subjektivity postavy spojené s vlivem impresionismu, narůstající napětí, nezaměnitelný humor, obsese...), ale nemůžu se zbavit dojmu, že jsem tohle všechno už nejednou viděl, a to v působivějším provedení a s mnohem lepší pointou. P.S. Dabing ČT nebrat! ____ Pochyby zůstávají i po zhlédnutí filmu v originále, nicméně míra zábavnosti a stupňování (falešného) napětí mi nedovolí jít pod známku 8/10 ()

Javert

Ze začátku (kupé, bál, ...) je Suspicion spíše romantickou komedií. Postupem času se však pomalu, ale jistě mění v nedýchatelnou atmosférou nasáklý thriller. Cary Grant hraje naprosto bez chyby - ten jeho "anděl s jistými skvrnkami na duši" je dokonale uvěřitelný a obávám se, že nějakou dobu ho budu mít zafixovaného jako toho prohnaného Johnnyho ze Suspicion. Sklenice mléka nikdy nebyla tak děsivá. ()

evulienka3

V kontexte s doteraz videnými filmami od Alfreda Hitchcocka bol tento zatiaľ u mňa najslabší, aj keď rozhodne nie zlý. Taký "exkluzívny" manželský pár je skutočne exemplár na pohľadanie, len tá zápletka má akúsi pre mňa nemastnú neslanú gradáciu. V tomto prípade preto siaham po nižšom hodnotení. Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Gilmour93

„You're the first woman I've ever met who said yes when she meant yes.“ Jen těžko lze odolat notorickému lháři, když vypadá jako Cary Grant a oslovuje vás:„Ahoj, Opičko.“ Romantická komedie postupně se transformující v thriller, zakončená úlitbou pro fanynky lamače dívčích srdcí z Bristolu. Joan Fontaine dostala za svůj výkon Oscara, mimochodem jediného v celé historii pro herce či herečku ve filmu Alfreda Hitchcocka. Akademici byli, jsou a budou vždycky tak trochu Psycho.. ()

• Joan Fontain toužila po roli Liny natolik, že napsala Hitchcockovi dopis a sdělila mu, že bude klidně hrát bez nároku na honorář. (SeanBean)
  • Režisér Alfred Hitchcock na herečku Joan Fontaine pokřikoval, aby se „chovala jako bláznivá“, až se u ní rozvinula žaludeční neuróza, která natáčení zastavila na celý týden. (Pavlínka9)