Moskva sa chystá na roj meteoritov ojedinelý za posledných 50 rokov. Mladí i starí okupujú najlepšie pozície na strechách činžiakov, aby jedinečný jav mohli zachytiť na kamery či mobilné telefóny. Avšak s meteoritmi sa rúti na hlavné mesto i neznámy objekt obrovských rozmerov, ktorý prednedávnom zostrelili stíhačky ministerstva obrany. Centrom príbehu je Juľa Lebedeva (Irina Staršenbaum), ktorá sa snaží pomôcť zranenému mimozemšťanovi Hijkenovi (Rinal Mukhametov) dostať sa späť k zvláštnemu elementu pochádzajúcemu z jeho materskej kozmickej lode. Ten sa ocitol v rukách armády a jedine jeho znovuzískanie pomôže Hijkenovi vrátiť sa bezpečne tam, odkiaľ priletel. (sochoking)

sochoking odpad!

Pokus o ruského Starmana u mňa zlyhal na blbých držkách a trápnych vtipoch. Cez krv a pot sa mi podarilo dopracovať až po 87. minútu , kde som to po zrelej úvahe vzdal. P.S Starý Lebedev vypadal jak Robert Downey Jr. a mladý Artom pre zmenu ako ruský Ewan McGregor! ()

dr.fish

Tak jako obrázky by byly vynikající, to jo. Jenže film je 12+ a taky je dvanáctiletým dětem určený. Bohužel žádná mentální nadstavba v druhém plánu určená pro dospělé se nekoná, takže jsem se začal po půlhodině nudit. Druhá hodina nabrala kurs do "chocholouškova" a film přestal naprosto dávat smysl. Je třeba si uvědomit, že parta teenagerů zde zachraňuje svět a všechno co potřebuješ je láska. Ze tří pěkných hvědiček to šlo celé do kopru a jediné na co se dalo koukat byla ta docela hezká holka. 20% ()

majo0007

S ozaj prižmúreným okom 1 ★. Úvodné slow motion panelákové alien stroskotanie za skvelého hudobnéhu podmazu vám zavre hubu (teda aspoň v Dolby Atmos), ale potom to už ide do kopru. Facit - je to chyba režiséra - určite nie, chyba scenáristu - určite áno, film mohol dať na frak ID4, ale zostalo len pri želaní! Akonáhle sa na scéne "uvedie" humanoidnoruskoidný" votrelec - akoby ste sledovali ruskú frašku na Vesničku mou střediskovou - z Křečovic k nám zavítá totálne pošahaný Otík, na ktorého "chalupu" má zálusk nielen Pražák Rumlen. Nálepku HOVADINA tomu nedám, ale ďaleko od toho nemá! ()

fefee

Prečo robiť z mimozemšťanov ľudí a z pubertálnej mládeže hrdinov a spasiteľov? Naivná romantická predstava mimozemskej Love story! Ach jaaj, nebyť toho tak by film bol úplne niekde inde. Neskutočne bravúrne zvládnuté sci-fi obleky konkurujúce aj Blomkampovmu Districtu 9 a vesmírna loď za ktorú by sa nehanbil ani S.Spielberg. Bohužiaľ všetko to ťahá dolu blbý príbeh a tupá naivita scénara. Obrovsky premrhaná šanca na Mega Ufo thrillerové Sci-fi aký svet filmu dlho nezažil! ()

Echelon1

Od Rusov by som takúto úroveň v sci-fi žánre nečakal. Hlavné muchy filmu sú to, že Rusi nevedia interakciu sveta spraviť vierohodnejšie (toto píšem ale častejšie, lebo s týmto majú ťažkosti filmári i mimo Ruska). Pristane komická loď a najväčší problém sú gangsterské retardované partičky? Ľudia si žijú ako včera, len im pristála vesmírna loď na záhrade? Najhoršie je ale totálne nelogické chovanie postáv v niektorých scénach. Každopádne, na ruský film to celkom dobré efekty, kulisy a výpravu tiež (vesmírna loď - hlavne myslím interiér - ako z ktoréhokoľvek US filmu so 100M rozpočtom, na vojenskej technike sa nešetrilo, pohybujeme sa hlavne na Gaz Tiger). Čo je ale najväčšie plus, tak posolstvo filmu. ()

• Zbraně použité ve filmu byly odstřelovačská puška SVD Dragunov a AK 74. Zbraň, kterou používá Yulya Lebedeva (Irina Staršenbaum) je pistole Makarov. Dalši technika použitá ve filmu byly vrtulniky KA 50, stíhačky SU 27 a Kamaz Typhon. (K98)