Riverdale

• USA Riverdale (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2017–2023), 97 h 23 min (Minutáž: 40–50 min)

Režie:

Lee Toland Krieger, Steven A. Adelson, David Katzenberg, Lee Rose (více)

Předloha:

Roberto Aguirre-Sacasa (komiks)

K.J. Apa, Cole Sprouse, Camila Mendes, Lili Reinhart, Luke Perry, Madelaine Petsch, Marisol Nichols, Mädchen Amick, Nathalie Boltt, Sarah Habel, Barclay Hope (více)

Teenager Archie a jeho parta se na své cestě úskalími sexu, lásky, školy a rodiny zaplétají do temného tajemství městečka Riverdale. (Netflix)

Mitin

Cringe trash parodie, na kterou vás ale prostě něco baví. Nicméně nebudu dávat dobré hodnocení jen proto, že mě baví koukat na cringe věci. Jsou části filmu, které jsou klidně na 5*, avšak když beru film jako celek, je to dost podprůměr. V době, kdy je seriálu jako máku, Riverdale jen k smíchu a parodie na podobné seriály. Nepřeháním, když řeknu, že se za jeden díl stihnu totálně vycringovat a některé postavy zaslouží kopačku na palici. ()

joker.george

Zpočátku by mi stačilo pouze sledovat závěrečné cliffhangery, poté už delší a delší úseky, a když bych se musel začít dívat znovu, tak bych to dal zase vcelku. Kamera je krásná. I ostatní věci se snaží být perfektní, ale stále si nejsem jistý, jestli to bylo úmyslné, kousavé a uvědomělé nebo nabubřelé, falešné a nešikovné. Rozhodně to není seriál pro každého a v jeho přijmutí bude hrát roli kromě kvality i nálada a výdrž. 3,5* (Netflix) ()

Mikah

Ještě během druhé řady jsem nevěděla, co si o Riverdale myslet. Potom mi došlo, že je třeba k němu přistupovat jako k parodii. Vyskytují se tu klišé, kýčovitost, překombinovanost, války gangů, starobylé snobské rody, telenoveloidní zápletky, špatné herecké výkony a další věci, které obvykle seriály snižují na hranici sledovatelnosti, jsou-li myšleny vážně. Riverdale si z nich však dělá legraci a je nutné to mít na vědomí, aby se pro vás stal zábavou, protože v opačném případě to bude jen další laciný teen seriál. Tři hvězdičky dávám proto, že si nejsem stoprocentně jistá, že to je opravdu zamýšleno jako parodie. ()

Raziel_cz

Začne to jako temná vize Beverly Hills 90210 a skončí jako velmi obstojný konkurent Broadchurche. Sice dá občas člověku zabrat, aby si vzpomněl, co se všechno stalo v minulém díle – protože se toho vždycky děje fakt hodně fakt hodně postavám –, ale celkově velmi solidní, především konverzační thriller s detektivní zápletkou, překvapivě kvalitním obsazením, vysokými produkčními hodnotami a dramatickým vývojem. Dokonce i finále zvládá být překvapivé. Snad jen poslední díl klidně mohl být natažený na dva a nechat diváka trochu vydechnout. Našlápnuto má Riverdale skvěle a vykopnuto k další sérii taktéž. A podle tvůrců bychom se postupně mohli dočkat i paranormálna a adaptace hororového sešitu Afterlife with Archie. Nemůžu se dočkat. ()

Lenulinka

Příšernost pro puberťáky. Otravná hudba o třech tónech, nesympatičtí herci (proč jsou všichni zrzaví?), stupidní dialogy o ničem a příběh naprosto nezáživný. Nevím, co jsem čekala, ale z tohoto mohl být třídílný seriál a nic by se nestalo. Třináct dílů je na pubertální řečičky o vztazích trošku moc. Nic pro mě. ()

Galerie (1 424)

• Táto epizóda mala pôvodne patriť k štvrtej sérii, ale kvôli COVID-19 museli odložiť jej nakrúcanie. (Petra321)

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (více)