Reklama

Reklama

Taxikář ze Soulu

(festivalový název)
  • Jižní Korea Taeksi unjeonsa (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ovdovělý taxikář, který se stará o svou malou dcerku, dostane možnost si vydělat peníze, když do ohniska událostí doveze německého reportéra. Tedy spíše ji vezme původně plánovanému řidiči, aniž by tušil, do čeho jde. Zpočátku lehce komická forma snímku se rychle mění v napínavé, krvavé i dojemné drama, když se hlavní hrdina v doprovodu svého zákazníka stává svědkem brutality armády a tajné policie. (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (35)

gogo76 

všechny recenze uživatele

"No Kwangdžu, no money..." Už je to asi viac ako rok, čo som nevidel žiadny kórejský film, a teraz som mal šťastie hneď na 2 pecky za sebou. Tá prvá je dobrodružný Daeho a druhý tento celkom nenápadný "Taxikár". V momente, keď som zbadal meno T. Kretschmann som to chcel vidieť. Hlavná dvojica si výborne sadla, oceníte to skôr v závere, ale ako film z novinárskou tématikou si rozhodne zaslúži rešpekt, pretože za posledné roky som videl niekoľko filmov s touto tématikou, navyše sú príbehovo dosť podobné, ale ani jeden nedosahuje kvalitu tohto kórejského filmu. Film začína skôr ako pohodová komédia, ale s pribúdajúcimi minútami je to čoraz silnejšia dráma. Film je natočený podľa skutočnej udalosti, ale ako píše lioncel nie celkom pravdivo. To však nič nemení na tom, že je to dobre urobený film. Scénu "Mr. Kim we must go now" , kde naša hlavná dvojica v taxíku opúšťa nepokojný Kwanngdžu som si pustil asi 5x. Silná, emotívna scéna s tak krásne smutnou skladbou, že mi to trhalo srdce. Pokúšal som sa ju nájsť na youtube ale neúspešne, škoda. Celkovo soundtrack musím pochváliť. 80%. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Film který mne posadil na prdel. Začíná to jako nevinná dramedy, pokračuje jako zábavná buddy movie mezi taxikářem a novinářem, no a pak se stanou věci, o kterých jsem vůbec netušil. Tedy, věděl jsem že to nebylo v Jižní Korei uplně růžové v druhé polovině minulého století, ale netušil jsem, že až tak. Má to strašně epické i zábavné momenty a já si pořád říkám, proč tohle nemohlo vzniknout u nás? Třeba o 68 nebo 89. Klidně v menším měřítku. Hlavně se mi strašně líbil element relativně nezúčastněného člověka, který nemá na věci názor a chce si hlavně žít v klidu. Tohle by šlo tak nádherně u nás. Velký překvápko bylo, že jsou podle skutečné události nejenom pozadí, ale i obě hlavní postavy. 10/10 nádhera. ()

Reklama

lioncel 

všechny recenze uživatele

Trošku jiný 17. listopad (1989) ... info k událostem na korektní (samozřejmě) české verzi Wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Povst%C3%A1n%C3%AD_v_Kwangd%C5%BEu ... a trochu jiná (pravdivější) verze https://de.wikipedia.org/wiki/Gwangju-Aufstand ... Taxíkář svou dceru zřejmě už neuviděl, ani se nemohl s tím německým novinářem později setkat .. Z podstaty věci, byl zřejmě zlikvidován při svém návratu domů .. Museli už na něj čekat (podle značky na autě ho lehce identifikovali) .. Takže tak, smutné co se dělo a děje ... ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Zdařilé zahájení letošní Filmasie - dostal jsem prakticky přesně co jsem očekával. Jelikož už jsem v minulosti zhlédl starší snímek May 18 jež se zabývá stejnou a drsnou tématikou korejské historie, obsah mne nijak zvlášť nepřekvapil. Ovšem Taxikář události prezentuje realističtější formou a způsob zpracování nelze než pochválit včetně hudby, dokonce se i přes drsné téma povedlo do filmu vmísit i solidní množství zdařilého humoru. Oproti tomu mnohé scény ve mně vyvolávaly silné emoce, bezmoc až vztek. Herecké kvality Song Kang-ho asi netřeba řešit, ačkoli spíše ho znám z vážnějších rolí. Nicméně dokonalý kousek Taxikář určitě není, tradičního patosu sice neobsahuje takové množství jako May 18, ale rozhodně nechybí :-) Najdou se zde hluchá místa a některé pasáže snažící se o humor či doják vyznívají naprázdno a jejich vypuštěním by se nic nezkazilo. Stejně tak závěrečných 5 minut. už bych úplně vynechal, resp. spíše podal formou textového dodatku před spuštěním závěrečných titulků. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Stylom mi to dost pripomenulo film May 18, ktory pojednava o rovnakych nepokojoch v 80tych rokoch v Kwangdžu. Proste dalsi film, ktory odlahcenou formou pojednava o temnych udalostiach z nedavnej Korejskej minulosti. Informacne mi to pripadalo dost skupe a preto som prilis nechapal vsetky okolnosti preco k tym udalostiam doslo. Evidentne je film urceny pre Korejskych divakov alebo aspon ludi, ktori maju o tom zakladny prehlad. Film sa viac venuje hlavnemu hrdinovi - blaznivemu taxikarovi (ako vzdy skvely Kang-ho Song), ktory cely cas vozi nemeckeho novinara, ktory prisiel natocit o udalostiach reportaz. Vdaka nonstop odlahcenemu tonu ma film nedokazal dojat a ani šokovat napriek tomu, ze sa tam diali riadne svinstva. Co je dost divny pristup. Zaverecna nahanacka s taxikmi bola uz cista parodia. Rovnako stopaz je strasne prehnana a miestami to aj dost nudi. Takze celkovo je film skôr sklamanim a nad hladinou priemeru ho drzi uchvatny Kang-ho Song + par dalsich mojich oblubencov vo vedlajsich ulohach. 6/10. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Identifikace vozu taxi dala zabrat odborníkům a nepanuje úplná shoda o co šlo za vůz. Nejčastěji jsou zmiňována tato: Kia Brisa z roku 1979, Mazda 1300 Familia 2 generace, Mazda 1000 2. generace. Důvodem má být to, že Brisy a klasická korejská auta jsou obecně vzácná, takže produkční tým filmu odjel do Japonska, koupil Familii, přestavěli a namaloval ji tak, aby vypadala jako korejské taxi konce 70. let. (sator)
  • Film byl natočen na motivy skutečné události, kdy se němec Jürgen Hinzpeter jako jediný zahraniční novinář dostal do obleženého města a přinesl pak svědectví o krveprolití. (ČSFD)

Reklama

Reklama