Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Razzor_82

"Ne, je to řezník." Nebezpečná cesta divokou přírodou. Tenhle krutý a osudový příběh se nesnaží rozdělit dobro od zla ale poukazuje na nesmyslnost války mezi bělochy a rudochy. Depresivní Bale, který najde postupně cestu k indiánům. 7/10 ()

desade

Výborne zahraté, dobre zrežírované aj natočené, dobrá hudba, skvostná myšlienka. Čo viac si fanúšik tohto žánru môže želať? Námet akoby bol oprášený (čo nieje na škodu, skôr naopak) z tiež (na tú dobu) výborného staršieho (viac komorného, taktiež "neštandardného") westernu z 53. roku The Naked Spur (u nás voľne prekladaného ako "Odhalená stopa" /malo byť "Odhalená ostroha"/), s hviezdnym Jamesom Stewartom. Nemám výhrady. ()

Maximilianus

Celkom surový a nekompromisný western. Samozrejme veľa vecí dopadlo ako sa dá predpokladať a sem tam sa mihne nejaká romantická scéna, kedy sú všetci kamoši , ale forma, akou je príbeh podaný je aspoň trochu odlišná od hollywoodskeho štandardu, čo v celkovom dôsledku vytvorí zaujímavý a vyčnievajúci počin. 7,6/10. ()

Franc1s

Rozdýchávám a přemýšlím co nejdřív napsat...Určitě pro Temného rytíře Ch.Balea, zase jednou role, za co by zasloužil nějakou tu cenu. Ostatně u všech zúčastněných, jim věříte vše co říkají a co cítí... Western-drama, něco pro mě. Ale zde nejde ani tak o tasení koltů, ale o dva národy, o války, utrpení a co každý na tom všem po*ral... Důstojník co už ani neví jak dlouho je u armády má za úkol s malou jednotkou, doprovodit indiánského náčelníka s rodinou do rezervace, kde chce náčelník dožít. Avšak cesta je to dlouhá a oni vědí, že nepotkají nic víc, než jen smrt.. Má to hlavu i patu, atmosféra co se dá krájet, hloubku, a je to drsné a smutné zároveň 9/10 ()

waska

Skvělý příběh, atmosféra, napětí... Naprosto dokonalý Christian Bale... I když je to trochu delší ničemu to nevadí, právě naopak. Skvělá podívaná. ()

TomStrom

Pěkně natočené, avšak co se děje týče, doporučuje devět z deseti anesteziologů. Spolehlivě by to uspalo i hyperaktivní dítě napumpované kokainem, netřeba si nic nalhávat. ()

mazic

druhej film za sebou s 5 hvězdami pro christiana... šokující na to, jak strašně mě irituje jeho herectví. ale zde jsem si nemohl pomoci.. ()

deLaFere

Ten přerod Balea je trochu přitažený za vlasy, je to dost rychle a nepravděpodobně. Jinak atmosféricky je to vynikající, asi takto bych si dokázal představit osamělé muže západu, kteří nedávají nic najevo a většinou konají. Je trochu škoda, že se Američané stále vyhýbají některým faktům, jako, že třeba v tomto období jejich úřady opět platily za indiánské skalpy, mimo jiné i za ty čejenské (slovo šajen v češtině moc obvyklé není) a tím myslím i dětské skalpy. Na druhou stranu nájezdy mstících se Apačů či Čejenů v tomto období byly opravdu děsivé a rozzuření indiáni také nekoukali nalevo napravo. Film je poměrně spravedlivý k oběma stranám, závěr by měl nepochybně přispět k usmíření mezi původními obyvateli Ameriky a bílou většinou.Jestli to vůbec lze, vhledem k povaze indiánů a přetrvávajícímu rasismu (oboustrannému). ()

Dave Lister

Konec devatenáctého století byl v severní Americe velmi temným obdobím, pro původní obyvatele této země. Indiánské kmeny byly tehdy masakrovány bílými muži, kteří chtěli zabrat půdu, která jim nepatří. Proto tato nekontrolovaná agrese, se částo otočila i proti těmto okupantům. V tomto drsném období se odehrává příběh kapitána americké armády( Christiane Bale), který má eskortovat nemocného starého náčelníka a jeho rodinu do jejich rodné domoviny. Je to právě starý muž, který před několika lety zabil a skalpoval kapitánova blízkého přítele. I přes prvotní nesouhlas ví, že bude nucen splnit své poslání. Během své cesty naráží na bílou ženu, která právě prožila velkou ztrátu a tragédii. Rozhodnou se, že ji nemohou nechat napospas a vezmou ji sebou. Tato nesourodá trojce a několik vojáků, se vydá na velmi nebezpečnou pouť, která osudově ovlivní všechny zúčastněné. Co se vše musí stát, aby člověk odpustil sám sobě a také druhým?! V hlavní roli opět exceluje Christian Bale, v roli náčelníka Wes Studi, který ztvárnil krutého indiánského bojovníka, ve filmu Michaela Manna Poslední mohykán. Postavu ženy, kterou potká osobní tragédie, se opět dokonale ujala Rosamund Pike. Film je velmi silný, také je plný emocí a přesto, že jde o film historický přináší zamyšlení, které by se mělo aplikovat do dnešní doby. Otázky zločinu, trestu, odpuštění a také nových nadějí. ()

Nix

Tak už jen úvodem film naznačí, že tahle výprava nebude pro každého. Nejenom, že tvrdostí a reálností se tu nešetří, ale na druhou stranu, příběh je naprosto skvěle odvyprávěn. Osud přece jen tady hraje roli a svede dva dávné nepřátele na jednu stranu a chlapíci se s tím poperou s patřičnou grácií. Je skvělé vidět Studiho zase v takové roli. Cooper sice asi nebude můj oblíbený režisér, ale tímhle mu aspoň ten klobouk smeknu. I když tempo je opravdu pomalý a délka dlouhá, dialogy a situace jsou skvělé, takže nuda tu není, malinko v jednom momentě ale jinak vůbec. Což je super a to prostředí, na to je radost pohledět. Ale určitě to není film, který by si člověk pouštěl každý den, ale ocenit se musí. Jenže pro mne to dokonalost není, ale kvalita rozhodně. ()

bono22vox

Pro me je to mistrovske dilo… vice se tim nebudu zabyvat… chci byt stejne nemluvny a zaroven jasne definovany jako postava kterou famozne vytvoril Ch. Bale ()

Monggol

No niečo tomu chýbalo, neviem. Ch. Bale sa snažil, ale mohlo to byť lepšie, scenáristicky.  Ovšem, vždy ma naserú nelogickosti v takýchto filmoch ako napr.  strieľanie z pištole na vzdialený cieľ, keď mám kurva pušku. Alebo o starého náčelníka je verejný záujem aj v novinách, ale oni tam s ním pošlú pár psychicky nestabilných blbov, miesto toho aby ho sprevádzal celý oddiel atď. ()

bearmeedek

Skrytý klenot. Zapomeňte na bitky v saloonech a šerifské hvězdy. Je to film a tím myslím, že je to filmové dílo. A dále je to podmanivé drama, v tom dobrém a kvalitním smyslu. Ukazuje krutost bílých i rudých v dané době (barva kůže nehraje roli) a zároveň příběh ukazuje nemožné - smíření dvou zapřisáhlých nepřátel, když spolu musí čelit společnému nebezpečí. Sondy do psychiky a pocitů jednotlivých postav převažují časově nad krátkými a údernými akcemi, ale ke zklidnění vůbec nedochází. Christian Bale a Rosamund Pike v hlavních rolích. Možná jsem si před filmem řekl, proč dvě hvězdy v "jakémsi" westernu? A pak jsem pochopil. Oba hrají jak o život a dávají tomu filmu místo na výsluní. ()

CerKar

Geniální první třetina postupně začne ztrácet na gůlích. Ale i přes trošku přilepený závěr si to za tu atmosféru a asi nejlepšího Ch.B. za jeho kariéru ty 4* zaslouží. ()

alldo.raine

Tak jsem si říkal, jak si spravím chuť po nechutným, depresivním a přehnaným Brimstonu. Filmařsky jsem si jí spravil, o tom žádná. Film je velmi povedený a Bale s Pike ukazují, že hrají stále lépe a lépe. Což snad ani není možný, uvážeme li co mají za sebou. Nicméně depka je to strašlivá. Možný spoiler: I na tom samém konci to vypadá, jakoby nejdříve chtěl jít jiným, smutnějším směrem a pak si to režisér najednou rozmyslel. A za to já děkuji. Asi už toho bylo i na něj moc. Na mě určitě... ()

RAFT

Režisér nám natočil opravdu zajímavý film . Baleova role ve filmu je opravdu skvělá,sice film má pomalejší tempo ale,to vůbec nevadí ,takovéto filmy mám rád.Konečně Bale hraje zase ve westernu a nutno dodat že ,by mohl mít více filmů.Příběh je skvělý až dojemný.Ben Foster tu taktéž zahál zase svini ,tyhle role mu asi sedí dobře.Za mě 80% ()

pushover

No prostříhat to o půl hoďky by tomu rozhodně prospělo. Ale zase by vás to ochudilo o minutové chůze ke koni, dvouminutové průjezdy krajinou a tříminutové pohledy do dálky. Co by rozhodně neutrpělo je tichá elegance masového vraha indiánů v podobě Balea. ()

sethi

A takhle nějak vypadá můj dokonalý film: Amazing Bale! (je čím dál lepší ) Pomalé, hloubavé tempo. Existenciální otázky, narušená psychika zúčastněných, deprese a syrovost až do morku kostí. Prožité hrůzy zrcadlící se ve tvářích. Dlouhé pohledy do očí, ve kterých vidíte vše. Nádherná scenérie. Konci bych klidně přitížila...vždyť Joseph už musel být okolnostmi tak zatvrdlý chlap, že ten "jakobyhappyend" k němu ani nesedl. Pár slziček sem uronila a ve stopáži 1:43 sem nefalšovaně bulila (když sem si dosadila sebe na místo Rosamundy, samozřejmě). ()

J.e.r.e.c

Zdráhám se Hostiles zařadit do škatulky s označením western, přestože se tam hodně střílí, hrdinové jezdí na koních a odehrává se to na Divokém západě ke konci 19.století. Tenhle film však zbavuje krajinu Karla Maye, Vinnetoua a našeho dětství téměř vší romantiky a dělá z ní nemilosrdné místo, kde se přežití do dalšího dne rovná malému zázraku. Spíš než dobrodružný nebo dokonce akční biják je to meditace na téma usmíření - se svými nepřáteli i sám se sebou. A když pak mezi vším tím zabíjením a krutostí občas probleskne pár takových malých „lidských“ momentů, mají sílu vás zaživa skalpovat. Nejlepší film o indiánech a s indiánama od Tance s vlky. P.S. Je neuvěřitelná hanba, že takový krásný film u nás ani nepůjde do kin. Navíc, na velkém plátně by to musel být ultimátní zážitek. 90% ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz