Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

lucijelucije

Příběh o irském a zároveň chudém rolníkovi, který se nedopatřením seznámí s bohatou dcerou statkáře, působí jako romantické klišé, a možná i trochu je, ale výkon T. Cruise a N. Kidman je fantastický a všechny otřepanosti, které se v tomto filmu nachází se dají předejít, dokonce se vám začnou i líbit. Far and Away se tak díky těmto rozkošným hercům stal impozantním snímkem. ()

daEmoNickY

Je to proste limonada, ve ktere dva ruzni (chudej a bohata) lidi spolu resi prakticky veci. Do poloviny docela v pohode. Pote uz to je mene expresivni http://encyclopediadramatica.com/Face_palm . ---===Upozorneni===--- Pokud nemate "muzo" http://www.csfd.cz/film/15739-austin-powers-spion-ktery-me-vojel-austin-powers-the-spy-who-shagged-me, tak muzete prestat cist dalsi odstavec. ---===Dam ci nedam filmu pro damy odpad prohnany===--- ---===[-]===--- Nechapu proc ji parkrat neojel a nezotrocil jako kazdej "normalni chlap" http://www.csfd.cz/film/15575-zalesak-trap-the/ [ hrdina je spis spanily princ nez zkuseny vidlak ] ... ... Ve scene "chci bejt tvoje cuba" [ scena, kdy skoro reknou "miluju te", zenska vzechne a kdyz vzdechne aji jeji chlap tak ho zenska prasti ] Nikolka jak cubka vypada (double strike). Pote nasleduje scena s marinadovou krvi a rudymi rty kurvicek (triple strike). ... ... ... V nasledujici scene "laska nebo kariera" [ jak boxuje ] jde film do "riadnych sracek" http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc ... Pak tam zustava ... Dale pokracuje jednou "chybou v Matrixu" za druhou ( = deja vu ) http://galeon.hispavista.com/cinerama/actu2/matrixdarkcity.htm (Matrix byl sam taky chybou v Matrixu). ---===Motivy===--- Vzkriseni (otce, syna ...). Prijimani (bohata divka zapada do chudych pomeru). Krest (Tomik po hadce hodi Nikolku do vany - "klesne az na dno" - a stane se kurvickou; Monika by mi neodpustila jedine polknuti, kdybych nerekl ze to dno je obrazne. To dno je obrazne!). ... Myti pradla. Souboj. ... K cemu jsou ty motivy dobry? Jo rekni nam to, kdyz tady s nema furt otravujes Pro to, aby divak, co se na film kouka 2 hodiny, mohl rict "reziser je genialni" a zhodnotit tak praci scenaristy, ktery na "jeste ne film" kouka 2 tydny [ odhadem, tipuju ze prvni verze musi byt rychle hotova a pak se moc neupravuje ]. ---===[=]===--- Ten film se maskuje Krestanstvim, ale nakonec se preci jen vyjevi jako Zidovske dilo (velky nos Toma Cruise, Tomova lacnost po penezich http://www.youtube.com/watch?v=tGvHNNOLnCk , jeden z Zidovskych vynalezu = vzkriseni). Je docela prijemne videt jine filmove dilo o Zidech nez neco od Barbry Streisandove http://www.csfd.cz/film/8768-jentl-yentl/ a Holokaust http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Holocaust . Priznat barvu (zlutou http://www.imdb.com/title/tt0104231/business ) by nevadilo, mmch uspech Holokaustu vyronil slzu u nejednoho Nezida http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Acne, ale kdo by v Americe na takovy film pak sel, ze http://answers.yahoo.com/question/index?q20071002025638AA65984 ? ---===Muzika===--- ---===[+]===--- Enya! Skoda ze tam neni radsi nejaky videoklip http://www.youtube.com/results?search_query=enya . ---===Shrnuti===--- Jestli chces napsat limonadu, tak se na to koukni. Je tam nekolik situaci a Deus Exu http://cs.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina [ milec se rozhoduje mezi milkou a svym snem, byvali milec divky vyzve mladika na souboj na smrt, divka s milcem utikaji, milec pouziva zdedenou Zidovskou superschopnost "vzkriseni" ... ], ktere je dobre promyslet. Napriklad tady, aspon pro me, moc nefunguji, takze je videt ze "nahoda sice devka je, ale ani bohatym [ filmarum ] dat nemusi". Nicmene musis mit na pameti, ze to, ze to nefungovalo, muze byt zpusobene napriklad tim, ze pri sledovani romantickych filmu delam neco jineho v jinych oknech http://www.youtube.com/results?search_query=mother+of+all+demos [ Pouceni? Duveruj ale proveruj http://www.dbskeptic.com/wp-content/uploads/2008/03/the-scientific-method.jpg ]. ... Na filmu je pekne videt prvoplanovost; ktera v pribezich proste je, jenom si to divaci nechteji pripustit. Ne ze by prvoplanovost byla spatna, jenom pocet carek u objektivne negativniho OMG http://encyclopediadramatica.com/OMG "nesmi" prevysit pocet carek u subjektivne pozitivniho WTF http://encyclopediadramatica.com/OMG. Aha http://encyclopediadramatica.com/Facepalm ! () (méně) (více)

Merkin

Milé starosvětské pokoukání, které mě překvapilo svým půvabem a křehkostí. Nehýří zbytečnými efekty, naopak se řadí k těm snímkům, jež ještě vyžadovaly nefalšovanou naturalistickou výpravu a ryzí, nenucené a dobré ( nikdy bych neřekla, že tohle prohlásím o Tomu Cruiseovi, ale časy se mění) herce. Opravdu poetické a příjemné :) ()

cab

Sice je mezi herci jiskreni viditelne, ale do takto ladeneho snimku mi (Tom Cruise) nesedl a svoji roli neutahl, protoze velkolepe pojata dobrodruzna vyprava chudeho chlapce a zamozne divky z Irska za snem, ktery lezi na druhe strane oceanu a rychleho vystrizliveni je pekne natocena, ale postrada kouzlo, ktere by povysovalo snimek do kategorie nezapomenutelnych zazitku se sdelenim od srdce. Krasne obazky a "nacancani" protagoniste v nich nejsou vsim. 65% ()

Slartibarkfast

Když to vezmu kolem a kolem, je to vlastně taková líbivá pohádka pro jemné dívky o tom, jak chudý irský synek ke štěstí přišel. Po letech jsem se na to znovu podíval a celkem jsem se pousmál nad jednoduchostí děje, který sráží snad jen předlouhá stopáž. Šablonovitý scénář se nevyprostí z předem daných kolejí ani na vteřinku, ale možná to ani není špatně. Jakékoliv vybočení by u takového filmu bylo jen ke škodě. Je to zkrátka kýč, který divák chce. A kterého je občas potřeba. 75% ()

• Od Tronu (1982) první americký snímek, který byl natočen na 70mm film. (Lavran)
  • Tři z pra prarodičů režiséra Rona Howarda se v roce 1893 skutečně zúčastili velkého závodu o pozemky. (CrypzzXD)