Za sklem

• Slovensko Za sklom
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (více)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

kiararaftl

Dať tomuto seriálu odpad je neobjektívne. Na slovenské pomery je to skvelé. To, že sa film odohráva v krásnych priestoroch a policajti chodia na 100 ročnom porsche je irelevantné. V Kostiach a iných svetoznámych skvostov sú presne takéto nelogičnosti a nikomu to nevadí. Rovnako je nemožné porovnávať rozpočet. Z hereckých úloh je bohužiaľ čistá katastrofa predstaviteľka vdovy. Táto inak výborná divadelná herečka predvádza výkon hodný 0! Ani jeden pocit som jej neverila. Naopak Maštalír našiel cestu ako byť vynikajúcim divadelným aj televíznym hercom a už ma málokto presvedčí, že nepatrí do absolútnej špičky slovenských hercov. Zdatne s Milanom Ondríkom. Čo ten predvádza v Eve Novej ale aj tu je niečo úžasné! ()

bourec

I když sem zprvu měl pocit ,že první tři díly jsou zmatečný,zbytečně přebujelý,a poldové jednaj jenom v afektu,hlavně Koleník,a příchod Bartošky a Kostelného tomu dodává dramatičnost a rozvahu,a konečně policajti vyšetřujou,konec serie mě nasral,a potvrdil,že mám po právu rád americký filmy.Tam by Bartoška sednul do auta,a hned by šel do nebe.Celej poslední díl vyšuměl do hovna,žádnej pořádnej konec to nemá,a ze čtyř hvězd to krásně shnilo až na moje konečný dvě.Režiséři z Čech a ze Slovenska by měli vodhodit berle uvěřitelnosti,a šlápnout na pedál kreativity,nadsázky,a akce.Teď se ty první díly po skončení jevěj jako to nej z týhle osmidílný série.40%. ()

Flopik

Neveril som tomu ale ono to je vážne dobré. Skvelé herecké obsadenie , postavy hrajú na výbornú má to premyslený príbeh, akciu a dokonca aj hudba je dobrá. Ústredná dvojka má medzi sebou chémiu no a prvá séria sa vydarila výborne. Čo som maximálne prekvapený tak sú zvraty , pretože prichádza jeden za druhým no a ten posledný je teda výborný. Na Slovensko obrovský palec hore. Tak druhá séria sa podarila a možno aj viac ako prvá, opäť skvelé zvraty dokonca úmrtie pár postáv. Koniec slabší ale celkovo som sa bavil. Za mňa hodnotenie ostáva. ()

cheyene

Podle mého názoru zbytečně podhodnocené. Za sklom si určitě zaslouží červená čísla, protože až do nějaké 6. epizody to nemá vůbec chybu. Poslední dvě části 1. série sice podle mě lehce ztratily dech, ale pořád se jedná o více než průměrnou krimi podívanou. Bavily mě postavy Maxa a Nora, ale také ostatní, ať už z řad kriminalistů nebo zločinců. Kladně hodnotím také úvodní znělku - píseň, atmosféru, ale i celkové pojetí. ()

Eire

vojna policajtov po slovensky... v 2018 Slovakistan povstal proti oli aj garchom po vrazde Kuciaka a co sa stalo? ZVOLILI ego/maniakov a FICKO sa coskoro vrati a zacne kraglovat. Zilinka uz zacal.... Aspon ze bratia sa zbavili Slovenskeho estebaka vo vlade a alkoholika na hrade.... Bude konconm roka EXODUS do CR, NSR a do Viedne, ci Ameriky??? We ll see...serial 50% max... ()

• Seriál sa volá podla titulnej piesne, ktorú má na svedomí slovenská kapela Korben Dallas. (lukyno40)
  • Titulnú pieseň "Za sklom" nahrala skupina Korben Dallas. (lukyno40)
  • Mercedes-Benz G, kterým jezdí zločinec Bongrád (Milan Ondrík), má poznávací značku BL-977YX. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)