American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Diskuze

KevSpa

Nesledoval jsem tuhle brečku s dabingem, náhodou jsem chytil jeden díl na COOL. Stačilo by se trochu podívat po informacích než hned tupě odsuzovat, v češtině je momentálně odvysílán snad pouze 5. díl. Překvapila mě volba Aleše Procházky na Dylana McDermotta. On ale trochu vypadá jako Clive Owen.

st.ranger

Nejvíce protivná Constance :-D Ty mně bavíš.. A co Violet, věděl jsi to předem? Respektuju, že má každý jiný vkus, ale kopírka Lost? Vážně už na to radši nekoukej nebo se aspoň ovládni a nekomentuj to ;-)

elekta

Bylo mi zde doporučeno, že se seriál rozjede. On se rozjel, ale v brutální odpad, takže jsem skončil první sérií. Dnes spíše nemá cenu sledovat seriálu z principu ztráty času díky možnému zrušení. Jen mě štve, že ze všech těch sterilních charakterů nezemřela nejvíce protivná Constance. Skoro jsem si přál, aby pošla klasickou americkou popravou dvohlavňovou brokovnicí za neustálé vstupování na cizí pozemek.

na příspěvěk reagoval elekta

KevSpa

Pobavil mě uhozený stereotyp jeho role vzhledem k orientaci, podtrhnuto i spojením s osobním životem, každopádně v českém dabingu na projev orientace kladen ohromný důraz. Skoro se divím, že Jim Parson jako Sheldon také nemá homosexuální akcent. Tohle není o doceňování, mě osobně tohle nesedlo, asi jsem čekal více než jen klišé nad klišé a jen kopírku Lost.

na příspěvěk reagoval KevSpa

st.ranger

Já nevim, ale když mi seriál připadá dementní, tak ho přestanu sledovat. Každý to máme jinak.. Už jsem ti napsala, že máme každý jiný vkus, tebe to nebaví a já to miluju. Zacharyho bych chtěla do akvárka, je výborný! Tak asi tak, očividně se neshodneme :-)

na příspěvěk reagoval st.ranger, KevSpa

Gyorgy

Já se obávám, že st.ranger docení jen málokterý seriál, už jen z principu, pokud má seriál vysoké hodnocení. :D

Gyorgy

Gyorgy (hodnocení, recenze)

Seriál si každý vezme jinak, každý jednotlivého herce pochopí jinak, každý začne mít vztahy k někomu jinému. A to taky činí tento seriál nejoriginálnějším v poslední době. Jak píše KevSpa, ne každý tohle docení. :)

na příspěvěk reagoval KevSpa

Africanus1

Africanus1 (hodnocení, recenze)

1. série mi trochu připomínala film Rosemary má děťátko...kdo viděl, pochopí proč. Bohužel ale skončila v nejlepším. Vidět toho prcka ve společnosti Constance by bylo interesantní.

elekta

SPOILER 3. Na konci jsem si říkal, že přijde další trapný zvrat v tom, že silnější dítě, rozené jako druhé, nebude právě to Tateovo.

Uznává, že asi od 4. nebo 5. dílu jsem nedokázal držet pozornost a spíše se bavil nad demencí seriálu. Taky hodně pobavil homosexuální Spock. Ostatně hodně známých tváří se objevilo jako štěk.

Ještě pár věcí. Hudba mi v mnoha ohledech přišla jako vykradená ze Saw. Závěr, kdy Vivien hraje na basu je téměř identický s Pod povrchem. Snad už příště budu mít štěstí a vyhnu se na takové přeceňované slátanině.

na příspěvěk reagoval KevSpa, elekta

elekta

Ono o nejednoznačnosti a možnosti více interpretací také celý tenhle seriál je. Ale ne každý to docení. :)

st.ranger

1. Pomsta- prostě Violet neměla ráda a pak se to zvrhlo..

2. Ona to vysvětlila, vidíš to, co chceš vidět-prostě trik domu

3. Ano, to snad bylo poznat ne?

4. Nemám tušení :-)

Všechno to jsou soukromé domněnky, ale mě baví, když jsou věci nejednoznačné..

na příspěvěk reagoval KevSpa, st.ranger

SPOILERY
Holt ne vždy se zadaří a ne vždy je vysoké hodnocení či oblíbenost záruka kvality. Mohl by ale někdo vysvětlit několik postřehů?
- jaký měl smysl otrávený koláč
- jak může duch stárnout (Moira)?
- byl teda jeden z dětí antikritst?
- na Halloween říká jedna z Tateových obětí, že se ji zeptal na to, zda věří v Boha. Proč bylo tohle naprosto ignorováno ve flashbacku?
SPOILERY

na příspěvěk reagoval elekta

niethustra

niethustra (hodnocení, recenze)

st.ranger

Ona se ta zápletka komplikuje jenom na oko, takže v závěru první série má člověk pocit nenasycení. Neříkám, že se v průběhu řady (podle mě až zbytečně a na úkor napětí a hrůzy) komplikující zápletka nerozuzlí, ale způsobem, jak říkáš, očekávaným (kdo alespoň přibližně a s náskokem několika epizod netušil, jak to celé vyvrcholí, je podle mě tupec), takže nepřekvapivým a vzhledem k žánru i pohříchu neznepokojivým. Někdo tu mluvil o nadsázce. Osobně bych o ní mluvil někde okolo první půle druhé řady, která je oproti celému seriálu vynikající, bohužel se ale jedná jen o pár epizod.

st.ranger

A jinak, dej vědět po té desítce, fakt jsem zvědavá, jestli ti to dojde dřív, než ti to naservírujou ;-)

st.ranger

To je složité, mě právě hrozně baví ta atmosféra a myslím, že tvůrci nebo seriál (nevím, jak to pojmenovat) se neberou až tak vážně.. Pokud ti vadí nepřesnosti, budou tě štvát dál, ať už je to dané tím, že nikomu a ničemu nemůžeš věřit(vždycky je to něčí interpretace, ne nutně skutečnost) nebo tím, že nás prostě jenom chtějí tahat za nos:-) Přiznám se, že si ne úplně všechno pamatuju a závěr mě vytočil, čekala jsem ho víc zvrácený :-D Ale třeba zrovna tebe potěší, těžko říct. Ale dej tomu šanci, když už jsi tak daleko a připrav se na to, že druhá série je žánrově dost jinde. I love it!!

Asmodin

Asmodin (hodnocení, recenze)

st.ranger

mě se to taky ze začátku nelíbilo, ale pak si člověk najde co ho bude bavit, a toho se drží, třeba mě narození satana juniora nijak nebral, nebo v 2. řadě ty ufouni... to bylo dost uhozený, ale tím víc se mi tenhle seroš líbí, protože se aspoň odlišuje od ostatních tím, že je v každé řadě jiný děj, jiné prostředí, ale stejní herci, doufám, že to vydrží i do 3. série

KevSpa

Průhledné jsou ty pseudo-zvraty, kdo je mrtvý a kdo je s kým jak spolčený. Jelikož absolutně postrádám děj nebo nějaký znatelný posun, netuším ani k čemu to vede. Vše se možná bude točit okolo pekelných dvojčat a docela bych uvítal, kdyby byla darována Hayden a Noře. A mohlo by možná i nějakému charakteru dojít, co se vlastně děje, zatím jsou všichni úplně tupí. Ben by mohl zemřít nebo by se přišlo na vrcholný zvrat, že je celou dobu mrtvý.

na příspěvěk reagoval Asmodin, Asmodin

st.ranger

Tak když je to tak průhledný, tak nám hezky pověz, jak ta série skončí. Samozřejmě bez toho, abys to dokoukal nebo si přečetl spoilery.

elekta

Asi mi přijde ten děj hrozně nemastný. Barák s minulostí je hezké téma, ale hodně trumfů je příliš průhledných a klišoidních, nehledě na stupidní charaktery, kterým přeji smrt. Ani moc nechápu pravidla duchů v domě, když dokážou i počít dvojčata. Vtáhlo mě intro a právě ta nevýslovná blbost, kdy jsem si řekl, že tohle bude takhle a ono to tak nakonec bylo, proto taky ještě držím. Pokud jsi nečetl mé předchozí příspěvky, má nějaký smysl absence mluvy ve flashbacku při vystřílení studentů nebo je to čistě chyba? Nemusíš to rozvádět, stačí potvrdit jedno nebo druhé.

na příspěvěk reagoval KevSpa, elekta, elekta

st.ranger

Jasně, že každý má jiný vkus, ale zkus přiznat, že tě to taky vtáhlo, jinak bys přece nebyl už u osmičky ;-) Mě AHS totálně rozsekalo a nemůžu se dočkat třetí řady. PS: Dej vědět, co říkáš na desátý díl, když už tě nic nemůže překvapit.

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly