Cestou domů do Chicaga, kam letí strávit den Díkůvzdání se svou rodinou, se Neal Page (Steve Martin) ocitne na sedadle vedle hlučného, přesto sympatického obchodníka jménem Del Griffith (John Candy). Neal je zdvořilý reklamní agent, který měl původně cestovat první třídou. Del, který prodává kroužky ke sprchovým závěsům, se s Nealem touží podělit o své cestovatelské zkušenosti poté, co je jejich let následkem sněhové bouře přesměrován. Zatímco se Neal snaží najít způsob, jak se dostane domů, Delovy rady odstartují sled nepředvídatelných katastrof. A jelikož se zdá, že Neal a Del mají patent na to, jak ze špatné situace udělat ještě horší, vyvstává otázka, zda se Neal dokáže dostat ke své rodině včas. Nebo snad bude nucen oslavit Díkůvzdání s tímhle krocanem? (Cinemax)

Oxytocin

Film jsem viděl společně s rodiči. V jedné ze scén, kdy zpátečkou vrazí do hotelového pokoje, který se rozpadne, pronesla moje mamka výstižné hodnocení, s kterým se ztotožňuji. "TO JE ALE VOLOVINA". Zajímavé scénové konfrontace dvou charakterem odlišných lidí, kteří jsou okolnostmi nuceni cestovat společně jsou s dialogy buď úsměvné nebo lehce trapné (např. změna Candyho na ďábla při jízdě autem, odkašlávání na posteli, úprava sedadla, ...). Nemůžu si pomoci, ale Steve Martin v mých očích hrozně "přehrává" (mávání rukama, styl běhu a grimasy) na mě nepůsobí přirozeně. ()

tein

S ostatnimi zde to nadseni rozhodne nesdilim. Casto hrozna nuda a obcas dost trapne prvoplanovane a tedy jednoduche vtipky, a tradicne dojemna zaverecna scena. Podprumerny film jak hercu tak rezisera. ()