Reklama

Reklama

Úžasná paní Maiselová

(seriál)
  • USA The Marvelous Mrs. Maisel
Trailer
USA, (2017–2023), 39 h 23 min (Minutáž: 43–76 min)

Hrají:

Rachel Brosnahan, Tony Shalhoub, Michael Zegen, Alex Borstein, Marin Hinkle, Justine Lupe, Eden Malyn, Joey Stromberg, Ned Van Zandt, Barbara Kingsley (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(43)

V roce 1958 v New Yorku vede Midge Maiselová spořádaný život - manžel, děti a elegantní večeře na Jom kipur v jejich bytě v Upper West Side. Ale život nabere nečekaný spád a musí rychle najít svou další přednost - proměna z hospodyňky ve stand-up komičku je divokou volbou pro všechny kromě ní. (Prime Video)

Videa (7)

Trailer

Recenze (63)

venison 

všechny recenze uživatele

Kombinace atmosféry amerických pozdních 50. let a nekorektního stand-up humoru dělají ze seriálu "The Marvelous Mrs. Maisel" neokoukanou zábavu. Roztomilá Midge je sice lehce naivní panička z vyšších vrstev, ale díky jejímu černému humoru a ostrých židovských vtipech jí to prominete. Její rodiče jsou naprosto výborní, manažerka k sežrání a celkově se toho kolem Midge děje spoustu zajímavého. Ovšem ne vždy to vyjde a i tohle je na tomhle seriálu děsně sexy. Doporučuji spíše ženám, které mají rádi sofistikovaný humor, ale klidně můžete ke sledování přizvat i mužské polovičky. Budou muset sice přetrpět pasáže s oblečením a šminkama, ale myslím, že scény na pódiu jim tohle utrpěníčko lehce vynahradí. Pro děti ne, mluví tam často jako dlaždiči. Skvěle vybalancováno. Pokračování je vkusné a kvalita neupadá, i když pár mrzení proběhlo. První série je nejgeniálnější, ve druhé se více střídá prostředí a lehce mě už nebavila linka s rodiči, ve třetí jsem cíleně přeskakovala scény, kde na pódiu celkem pravidelně a neodbytně zpívá Shy. ()

Lenny.M 

všechny recenze uživatele

Rachel Brosnahan jsem si oblíbila už v House of Cards a když jsem se dozvěděla, že si konečně střihne hlavní seriálovou roli, bylo mi jasné, že o její výkon se bát nemusím. Mrs. Maisel byla neskutečně příjemná, roztomilá podívá, ve které se povedlo opravdu všechno; od castingu, po vyrovnanost epizod, kostýmy i příjemný humor bez trapných momentů. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Celkově sympatické ale už u prvního dílu jsem si říkal, co se tam může dít těch dalších skoro 50. Ve výsledku nijak objevné téma o době, kdy to ženy neměly jednoduché a byly brány jako domácí puťky, jen tentokrát zasazené do prostředí stand up komiků. I přes výbornou Rachel Brosnahan, která seriál s přehledem táhne, nenašel jsem v něm nic, co by mě mělo udržet až do konce, nepřišlo mi to nijak vtipné, stand up výstupy jalové a měl jsem pocit, že první série mi dala vše potřebné. ()

Splasher 

všechny recenze uživatele

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Marvelous Mrs. Maisel je jeden z nejoceňovanějších seriálů současné doby a tak mě zajímalo, jestli opravdu stojí za sledování nebo je to jeden z těch, co mě budou míjet. A nyní, po dosledování třetí řady, musím přiznat, že se přidám do skupiny těch, co seriál oslavují.   Seriál není nepodobný předchozí tvorbě Amy Sherman-Palladino, hlavní hrdinka má také nevyčerpatelnou slovní zásobu a vtipnou odpověď úplně na všechno. Také se jí rozpadl vztah a jako matka samoživitelka si musí vybudovat vlastní život znovu, akorát s tím rozdílem, že tady vidíme to budování.    Midge je za každých okolností dokonale vypadající žena a Rachel Brosnahan ve své životní roli válí. Ostatně celé obsazení nemá slabou stránku a všechny postavy mají své kouzlo, včetně skvělých hvězdných hostů. Retro zasazení přináší perfektní kostýmy a dobová atmosféra je lahůdkou navíc. Ale to nejdůležitější je, že to je vážně vtipné. Není to jen komedie a nabízí to i vážné situace, stejně jako romantické vztahy, ale když dojde na stand-upy, tak to šlape naplno. Škoda, že právě stand-upů ve čtvrté řadě docela ubylo. Vtip nezmizel, ale Midge se vydává trochu jinou cestou než po které kráčela předtím. Jsem docela zvědav na to, jak se příběh uzavře pátou sérií. Dopředu se vědělo, že pátá řada bude poslední a po jejím dokoukání se nemůžu zbavit pocitu lehkého zklamání. Nejvíc mi v téhle řadě vadilo, to že se tam skákalo v čase a to tak drasticky, že jsem si několikrát říkal, kam přesně tohle zasadit. Chápu, že tvůrci chtěli ukázat střípky z budoucnosti Midge, ale mě to nesedělo. Navíc ubylo i vtipných stand-up výstupů, které patřily mezi největší devízum seriálu. I tak ale nejde na Midge vzpomínat ve špatném, protože málo seriálů si udrží takovou kvalitu takhle dlouho. ()

Galerie (844)

Zajímavosti (21)

  • Amy Sherman-Palladino vysvetlila koncept seriálu takto: "Chcela som urobiť príbeh o žene, ktorá si myslela, že zabodovala... Dostala všetko, a potom, bam, sa to všetko rozpadne. Okrem toho objaví ambície a potrebu hovoriť hlasom, o ktorom úprimne nevedela, že existuje." (Arsenal83)

Související novinky

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (více)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

Reklama

Reklama