Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

dbt

Ukázkový příklad rozdílu mezi cool režií a režií, která se cool jen urputně snaží být, ale není jí to nic platné. Ale i tak by film mohla zachránit výrazná persona, kdyby ovšem představitelka hlavní hrdinky uměla hrát a měla nějaké charisma. Všichni ostatní jsou taktéž matní. Vizuální stránka není špatná, ale všechnu tu prázdnotu kolem nezachrání. ()

MaideN-SK

Dobrá oddychovka na večer, sexi hlavná hrdinka kvôli ktorej som potom pozeral aj druhý diel, príbeh tiež nieje až tak blbý aby to trhalo mozgové bunky ako pri iných výtvoroch.. klasický popcorn movie keď sa vám nechce rozmýšľať a máte chuť na poriadnu akciu. A keďže osobne mám radšej upírov ako špinavých vlkodlakov, aj fakt že upíri boli prakticky "tí dobrí" ma potešil. ()

Arren

No, zcela upřímně, není to dobrý film. Mám upírskou akci celkem v oblibě, ale tento film už zachází do sfér, kam by neměl. Zlomové okamžiky děje vůbec nevyznívají dramaticky, ale svou dětskou hloupostí spíše komicky. Rozebírat tu každou pitomost, které jsem si všiml nemá smysl. Když ale vypnete mozek a nesete se pouze na vlnách akce, rozhodně se nudit nebudete. Na Kate se krásně kouká a stylistika scén je celkem podařená. Jako relax fajn. Smysl je ovšem daleko a k tomuto filmu se nedostal. ()

genSilver

Začátek mě upřímně dostal. I scény z upírského sídla plného upírské smetánky se mi navždy zaryly do paměti. Konec mě uchvátil také. Ale co se dělo mezitím? Minuty a minuty prázdných dialogů. Autoři se pokusili diváka plně zatáhnout do děje pomocí ohromujícího množství informací o historii. Můžu říct že se to povedlo u mě, a možná i u několika dalších fantasy maniaků. Ale pro normálního člověka, který se chce u filmu bavit to musí být neuvěřitelná nuda. 3* ()

Lailath

Ja si nemôžem pomôcť, ale fantasy proste zbožňujem. Od malička ma fascinovali duchovia, upíri a vlkodlaci. Keď som sa rozhodla konečne si Underworld pozrieť, neočakávala som od neho nič moc, po prečítaní všetkých kritík. Ale veľmi ma prekvapil. Je to proste fantasy, a tam je možné všetko. Niekto tu napísal, že ťažko uveriť, ako Kate v pohode strieľa naraz s dvoma pištoľami a je nesmrteľný zabiják. Halooo a čo ste čakali od fantasy? Aj v Spidermanovi je ťažké uveriť ako Tobey lozí po stenách, či v Kill Billovi ako Uma sama vyvraždí min. štyridsať zabijákov. Je to proste tom odpútať sa od reality a vžiť sa do vecí v normálnom svete absolútne nemožných. Proti hereckému obsadeniu, hudbe, réžii ani efektom nemám žiadne výhrady. Temné prostredie dodáva filmu super atmosféru a Michael Sheen sa na rolu Luciana hodí ako vyšitý. ()

zekon

Skvělá akční podívaná s vlkodlaky a upíry. Vůbec ne špatný scénař jen trošku horká jehla. Každopádně v hromadě stupidit nadprůměr. ()

Woyczek

Na oddechovku je tenhle kousek moc zamotaný. Chlapík, který vypadal jako nejhorší záporák, je najednou docela dobrej kluk, týpek, co má být mocným ochráncem dobra, je proradnej zmetek, padouch je vlastně rozumnej kluk a při závěrečné bitvě mi bylo absolutně jedno, kdo vyhraje, protože obě možnosti měly něco do sebe. Dal bych o hvězdu víc, možná i o dvě, jen kdyby se většina akčních scén neodehrávala v úzkých chodbičkách, přičemž se tvůrce ani nesnažil vytvořit dojem tísně nebo něčeho podobného jako například v Resident Evil. A fakt akční bladeovské přestřelky tu taky chybí. ()

TheBruky

Až na mnoho fascinujících nesrovnalostí ve filmu (upírka vykrvácí po střelné ráně z obyčejné pistole? Jak se dostal hlavní hrdina nepozorovaně do hlavního sídla upírů? Finální bitka ad.) se jedná o nadprůměrnou akční odreagovačku, kdy v realitě křehká kráska (Kate Beckinsale) ničí nepřátele po desítkách. V jejím případě mi to však přijde uvěřitelněji, než v případě mnohých jiných (Charlieho andílci, Resident Evil, ...). Pokud je vám téma upírů a vlkodlaků blízká, vřele doporučuji :) ()

le poulet

Vážně bych ocenila, kdyby američtí filmaři přestali z upírů a vlkodlaků dělat terminátory. Děj - nula, příběh - nula, láska - nula, scénář k téhle kravině by se nejspíš zvládl naučit i můj čtyřletej brácha.. Hudba - jedna, Bill Nighy - jedna. Konec. Tohle nemá s vampyrismem nic společného. Upíři mají být aristokrati - na Selenině latexovým oblečku a bouchačkách nic aristokratickýho nevidím. Jedinou aristokracii ve filmu ztělesňuje Victor, kterej tam je půl hodiny i s cestou. A ta jeho smrt je taky pěkně stupidní. Lucian zase vždycky umřel do pěti minut obživl, nechal se naprosto zbytečně sejmou autem a takhle to šlo pořád dokola. Kdybych nevěděla, že Selene a Michael mají být do sebe zamilovaní, tak to nepoznám. A konečně, když to srovnáte s jinými filmy s upíří tématikou (například Interview s upírem), chce se vám brečet. Beze srandy. Mě prostě docházejí slova. Takhle zprasit něco, co lidská slovesnost tvořila celá staletí ... ()

Pixu

Tenhle film se mi líbil už od úvodní scény v metru, která dává jasně na jevo, že tu máme další akční horor, kde slovo horor má na svědomí víc samotná přítomnost upírů a vlkodlaků než jejich činy. Ale to mi vůbec nevadilo! U filmu jsem se ani na chvíli nenudil a o to jde především. Underworld nabral slušné tempo a neslevil až do titulků. A tak i přes absenci nějakého hlubšího děje dávám dobrejch 75% ()

Tess92

Celý film jsem vlastně netušila co se tam děje, o to víc mě štvaly všechny blbosti, které se tam děly. Mladá upírka oživí svého pána, i když na to vlastně není dost silná, jenom tak si na fotce všimne, že lykanti vlastně někoho pronásledovali. Udělá ze svého "přítele" upírovo-vlkodlaka, který je silnější než oba druhy, stejně ho po chvíli silnější upír přemůže. A tak ho slabší upírka zabije. Prostě mu rozpůlí obličej. Určitě jsem už viděla plno horších filmů, ale tohle mě nijak nenadchlo. Střílející upíři z toho vlastně vyšli úplně naprázdno. Vlkodlaci se aspoň proměňují, ale co upíři? Kde jsou nějaké zvláštní schopnosti? A jakto, že to Michael na konci přežije a promění se v upíro-vlkodlaka? Neměla ho ta krev spíš zabít? ()

Filatov

Tak co? Upíři nebo lykani? Underworld už se pomalu začíná stávat mojí filmovou klasikou a pravděpodobně do ní i definitivně vstoupí. Film nabízí pěkně svižnej akční začátek, ale tempo si neudrží celou dobu a tak přijdou na řadu i hlušší části. Triky jsou celkem dobré až na pár výjimek. Hodně se mi líbí temné deštivé prostředí, režie i záběry kamery. Poslední smrt je hodně velkej trikovej úlet a do konceptu celý filmu mi vůbec nezapadla, spíš jsem se musel smát ale víte co...Kate Beckinsale is so hot! Obzvlášť v dešti s promočenými vlasy :-) Edit: 25.12.2013 - Underworldu zvyšuji hodnocení na pět hvězd, protože je to pecka s temnou atmosférou, která je fakt peckovní a odpouštím i místy dnes už zastaralé triky. ()

Mrtvobog

Podľa mňa slušné a podarené, hoci miestami som mal pocit, že ide o Bladea v ženskom prevedení. Mestská scenéria tomuto filmu ubrala na sympatickosti, S. Speedman nebol žiaden vlkolak, ale skôr plyšový pes, zato K. Beckinsale a M. Sheen, alias Lucian, boli vynikajúci. Áno, je to priehľadné, ale je to pozerateľné (škoda len odfláknutých masiek vlkolakov). ()

cyberMythius

Doháním resty - první díl série je relativně pohodově sledovatelný kousek, který neurazí, ani nenadchne. Vypnout mozek, nehledat za tím nic promyšleného. Jedna z praktických ukázek toho, že i na bídném základu se dá vystavět dlouhá série... Na tři hvězdy to ale není. ()

valmet

Velké zklamání. Tenhle upíří matrix mě vůbec nezaujal. Snaha vypadat cool nadřazená všemu ostatnímu, včetně příběhu. Dávám dvě hvězdy a obě za Kate, obzvlášť za ten koženej obleček. ;-) ()

svist10

Directors cut. Vampýrsko-vlkodlacká romance? Tentokrát s krvavými gore-efekty? Proč ne. Kate Beckinsale bez problémů věřím střelbu obouruč z automatických pistolí, maďarské reálie jsou tentokrát pro film spásou a film (navzdory přestřelené délce) celkem svižně šlape. Narozdíl od bezelstně jednoduchého Awakening má první díl fungující vztahy, každá postava se drží svých cílů a nedělá jim problém se (několikrát) podrážet. Plusem je i nejednoznačnost obou ras, fandit lze bez problémů komukoliv. Jako plus se v prvním Underworldu nachází nejstylovější náhražka výtahu. V mém osobním Underworld-žebříčku jisté druhé místo. ()

VanThomass

Nehledal bych v tomhle filmu žádný složitý příběh, jedná se prostě o oddychový film se sexy Kate Beckinsale o upírech a vlkodlacích, který slušně odsýpá. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize