Sex noci svatojánské

• Česko Sexuální komedie noci svatojánské (více)

Na osamělé farmě mají strávit společný víkend tři páry: excentrický vynálezce Andrew Hobbs s manželkou Adrian, jeho přítel doktor Maxwell Jordan s milenkou a ošetřovatelkou Dulcy a renomovaný stárnoucí filozof Dr. Leopold Sturgis se snoubenkou Ariel. Každý z nich má o odpočinku v následujícíh hodinách odlišné představy. Po prvním společném setkání se jejich plány pozvolna mění. Najednou začíná hra, která vypráví o nejistých partnerských vztazích, o lásce, sexu, vášni a nevěře... Film scenáristy a režiséra Woodyho Allena se vyznačuje výraznou lehkostí a hravostí, nezapírá přitom inspiraci jak slavnou hrou Sen noci svatojánské Williama Shakespearovou, Úsměvy letní noci švédského tvůrce Ingmara Bergmana, tak slavnými impresionistickými obrazy Výlet do přírody či Snídaně v trávě. Pozadí křehkého příběhu vytváří barvami a životem překypující krajina, v níž se občas "objeví" mytologické a magické prvky (kouzelná světelná koule). Na okouzlující atmosféře přelomu století se nemalou měrou podílí romantická hudba skladatelů Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Roberta Schumanna. (oficiální text distributora)

Aluska88

Další z Allenovských kolotočů lidských vztahů. Opět zcela otevřené a doslova orgasmické konverzace o vztazích a sexu. Na toto téma považuji ve světě filmu Woodyho za jednoho z nejlepších. Dokáže vytvořit úžasný scénář a opravdové dialogy, které jsou vždy inteligentní, poučné a zároveň vtipné, aniž by sklouzly k hranici vulgarismů či trapnosti. Což se ve spoustě filmů s tématikou sexu dost často vyskytuje, a to právě také blízko této hranice. Takže pro mě opět další z jeho výborných kousků. A pokud Woody Allen, tak jedině s dabingem Jiřího Prágra. Skvěle k němu pasuje a jeho hlas je v dialozích doslova úchvatný. Snad jedinou výtku mám k závěrečným částem filmu, které už začaly být až příliš překonverzované, až moc "ukecané". Woody mi se svým "vzdušným" přístrojem připomněl Tleskačovo létající kolo:) "Před večeří vždycky párkrát zakroužím nad jezerem, zlepší mi to chuť k jídlu", "Já pro lásku neumírám, nejsem básník, pracuju na Wall Street", "Tys ji políbil? - "Kýchnul jsem na ni", "Jenom opilý infantilní idiot se střílí z lásky, ne internista." ()

easaque

Tato Allenova letní variace na původní Shakespearovu hru se mi docela líbila a příjemně jsem si u ní odpočinul. Tentokrát mi ani Woodyho herecký projev nevadil a sestavil s ostatními herci dobrou partičku. Kdo má chuť na lehkou romantiku o propletených vztazích, oživenou jeho typickým intelektuálním humorem, tak vzhůru do toho. Možná i trochu lepší 3 hvězdy [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

venca163

Oceňuju, že tady Woody neni ten klasickej magor. A má to docela příjemný kličky ve vývoji příběhu a příjemnou myšlenku (jestli se to tak dá nazvat =)). Frekvence fórků je ale o něco slabší, než Woody dokázal jinde, že umí. PS: Ve filmu adorovaná Mia Farrow byla z těch holek zrovna nejošklivější. (75%) ()

D.Moore

Velice milý, přímo snad až roztomilý film. Lechtivý a vtipný tak akorát, senzačně zahraný (Julie Hagerty je naprosto kouzelná bytost). A dokonce mi ani nevadila absence jazzu, neboť Woody Allen veškerou hudbu tentokrát vycucal z Mendelssohna Bartholdyho. Co mě bavilo stejně jako spousta fórů a fórků, byly neustálé hrátky s kamerou a jejími dlouhými záběry. ()

Sokkk_y

Woody Allen se ukázal v trošku netradiční verzi jeho JÁ, ale mně osobně se to zamlouvalo se vším všudy. Jen mi trošku vadilo těch několik zbytečných vteřin záběrů z přírody a sem tam špatné střihy, což je ale vedlejší. Hlavní je, že Allenova sázka vyšla, a tak se divák může těch osmdesát minut pousmívat nad hláškami a nad radami moderní Dulcy, která se snaží pomoci Adrian, jejíž postelový život s Andrewem upadá a ona žije v poslední naději. Možná měl pan Maxwell pravdu, když říkal, že manželství je smrt nadějí"... ()

• Jde o první film, ve kterém hraje Woody Allen řadovou postavu. Ve svých předešlých filmech buď hrál vždy hlavní roli, nebo se v nich neobjevil vůbec. (don corleone)
  • Postavu Ariel napsal Woody Allen pro Diane Keaton ta se ale nemohla natáčení zúčastnit kvůli jiným pracovním povinnostem. (don corleone)
  • Scénář napsal Woody Allen za dva týdny. (don corleone)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN