Charlie Partana, kmotřenec mafiánského vůdce, je nájemný vrah, který je zvyklý "odstraňovat všechny potíže rodiny Prizziů". Na rodinné svatbě se zamiluje do krásné Irene. Krátce poté dostane Charlie za úkol zlikvidovat pokladníka Maxe Hellera, který zpronevěřil mafiánské rodině Prizziů více než 700 000 dolarů. Zastřelí ho v garáži jeho domu a pak čeká na paní Hellerovou. Překvapeně zjistí, že je to Irene, která ho přesvědčí, aby ji nezabíjel. Charlie však musí najít chybějící peníze. Idylka zamilovaného muže skončí ve chvíli, když zjistí, že Irene, se kterou se oženil, je jeho kolegyní z branže. A když mají později zabít jeden druhého, je to už hotová manželská krize... (TV Nova)

giovanni3

Od tohoto filmu jsem očekával hodně skrze kvalitní herecké obsazení, tématiku a i zdejší hodnocení. Bohužel mne film moc nebavil a víc jak film o mafiánech mi tento snímek přišel, že je o lásce Itala a Irky v prostředí Italské mafie. Moc mafiánské práce tu nebylo a když tak tu bylo pár intrik (povětšinou od žen) a víc nic. Celkově zklamání, ale na 3z5 to je. ()

MontyBrogan

Nerád to robím. Nerád hodnotím gangsterku s tak atraktívnym obsadením iba 3*. Ale nedá mi to. Čakal som komédiu a zasmial som sa raz. A to bol tiež skôr úsmev ako smiech. Keby sa Jack Nicholson a Kathleen Turner dokázali celý čas tváriť seriózne, komédiu by to snáď ani nepripomínalo. Ale v tom som najväčší problém nevidel. Zdanlivo najsilnejšou stránkou filmu bola hutná zápletka, ktorá ale tiež obsahovala medzery. Hlavný hrdina bol podľa rodiny "thinker" a napriek tomu sa dopúšťal takých hlúpostí, ako veriť svojej novej známosti, ktorá bola hitman na voľnej nohe a zobrať si ju za ženu aj keď vedel, že ich okradla! Mohol by som pokračovať, ale radšej sa vyhnem spoilerom a spomeniem, že film mal okrem iného aj veľmi pomalý rozbeh. A to ja s dlhšou stopážou nemávam problém. Posledná výtka sa bude týkať hudby. Nič proti klasike, ale tu jej bolo snáď viac ako dialógov. V globále je to určite dobrý film (a bodaj by s toľkými hviezdami nebol), ale mohol byť lepší. ()

andrii

Cosa Nostra. Hříčka hříšků. Padla kosa na kámen. Má dcero, můj synu. Za cenu klidu u domácího krbu. Za vyšší stupínek v hierarchii klanu. Plať za lásky part. Partem pro svého manžela/svoji manželku. "Hustá" záškodnice v zastoupení Anjelica Huston pokyn dává. Mr.& Mrs. Partanna, jděte si po krku. ()

corpsy

Pokus o gangsterskú satiru, skončil niekde na pol ceste. Tam, kde taký KRSTNÝ OTEC používal rafinované finesy na glorifikáciu kriminálnych činností mafiánskych rodín, používa ČESŤ skôr ironické a čiernohumorné patálie. Občas sa to tvári vážne, občas ako niečo od Mela Brooksa, občas ako produkt čistokrvnej hollywoodskej mašinérie. Oscarové nominácie, sú prehnaná dobová záležitosť ( aj ten samotný pre Anjelicu Houston ). ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.11.1988, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MARIE FRONKOVÁ - Keď som to videl pred mnohými rokmi, pripadal mi tento film smrteľne nudný, nakoľko za komančov nám nebola dopriata skúsenosť s Kmotrom. Po rokoch však táto HUSTONova komediálna pocta pre mňa predstavuje vrchol žánru, ktorý pokoril tak Coppolu ako aj Scorseseho. No a hoci by to dnes už nikto nepovedal, tak Kathleen a Anjelica boli "setsakramentsky" ostré a príťažlivé baby. (22.3.2010) ()

• Filmování probíhalo v newyorské čtvrti Brooklyn. (Terva)
  • Autor předlohy a scénáře Richard Condon napsal kromě knihy "Prizzi's Honor" také ještě další 3 díly, a to "Prizzi's Family", "Prizzi's Glory" a "Prizzi's Money". Další známé dílo autora je také "Manchurianský kandidát", který byl zfilmován dokonce dvakrát. (dokec)
  • Dítě představující Charleyho Partannu v úvodní scéně v porodnici by mělo být novorozenec. Že je dítě starší je zřejmé nejen z jeho pohybů, ale i podle toho, že samo drží hlavičku, čehož novorozenec schopen není. (Jezinka.Jezinka)