Reklama

Reklama

Návrat k vítězství

  • Česko Vítězství (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Je rok 1943. V nacistickém zajateckém táboře pro vojáky spojeneckého bloku se dává dohromady elitní fotbalové družstvo, které má v rámci propagandy sehrát s německým výběrem zápas před vyprodaným pařížským stadionem. Trenér Colby (M. Caine) shromáždí kolem sebe samé hvězdy, přizve dokonce i zajatce z východních pracovních táborů. Z kdysi vynikajících hráčů vyšli však z koncentráku jen zubožení jedinci. Přesto je Colby přijme do družstva. Američan Hatch (S. Stallone), jenž se fotbalu nikdy nevěnoval, chce využít účasti v Colbyho mužstvu k útěku. Venku má však poslání – v Paříži dojednat s odbojem osvobození celého fotbalového týmu během chystaného zápasu. Utkání se však ze zástěrky pro útěk změní v něco, co začne převyšovat každého z hráčů a ti se rozhodnou podat svůj životní výkon… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (168)

Adaamos21 

všechny recenze uživatele

Něco mi lehce chybělo k většímu zážitku, ale rozhodně tu nechyběl s přehledem hrající Michael Caine a Max von Sydow, Sly v bráně a nejen Pelé v poli. Dobrý, válečně-sportovní film, který úplně nenadchne, ale rohodně neurazí. Závěr s tunelem a hráči, kteří se vrátili dohrát utkání a po zápase se ztratili v davu za pomoci fanoušků je super. ()

MATADOR 

všechny recenze uživatele

Hm, a máme tu další ukázku tuctového sportovního filmu. Avšak s tím rozdílem, že Vítězství je na pozadí 2. světové války, která ovšem nepůsobí ani trošku věrohodně. Ono to mohlo být fajn, kdyby alespoň šlo uvěřit válečnému období, jestli by to takhle bylo skutečně, že si vězni diktují po důstojících Wehrmachtu, co chtějí, tak by válka možná ani nezačala. Vidět Sylvestera Stallonea ve fotbalové brance je asi ten největší zážitek z tohoto jinak nudného a dlouhého filmu. ()

Reklama

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Zuří druhá světová válka a Němci bojují se Spojenci. Tento snímek nám ale neukáže bitvu z vojenského hlediska, ale bitva se odehraje během devadesáti minut na zeleném trávníku. Ano, je to fotbalový match mezi válečnými nepřáteli. A bylo hodně zajímavé pozorovat sportovní příběh v době nejkrutější. V první půli mi to přišlo jako takový slabý odvar Velkého útěku, potom se začalo vše točit okolo zápasu. Režisér John Huston si s tím pohrál dobře a mě se film líbil. Když pak do celého toho maratonu započítate jak filmové hvězdy (Stallone, Caine), tak i ty fotbalové (Pelé, Moore), dostanete pohodový filmeček, který potěší jak příznivce druhé vojny, tak i sportovní. Jo, a Pelé by se jako herec určitě uživil :-). ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film jsem se musela dívat kvůli semináře, jinak bych o něj asi těžko zavadila. Na první pohled u mě neměl dobré vyhlídky - nemám ráda Slye, i když je fakt, že mi z těch akčních borečků vadí skoro nejméně, válečné filmy, pokud nejsou podány jako osobní drama, nejsou nic pro mě, fotbal nežeru. No a podle mých očekávání film taky dopadl. Pro mě neskutečná nuda. Sly se nepředvedl a v bráně byl neskutečně toporný, scény fotbalu byly nasnímány dosti nekvalitně. Škoda, mělo to perspektivu a potenciál, ale tvůrci to dokonale zazdili a vytvořili celkem nudný film. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Slavný válečný snímek, který těží z netradičního tématu fotbalového utkání vězňů proti nacistickému týmu. Pelé, Michael Caine, Sly, Max von Sydow... Každé jméno je svým způsobem pojem a tento snímek si to dostatečně uvědomuje a tak každý získává kus svého místa na výsluní. Ve výsledku je to snad jediný válečně-sportovní snímek, který stojí za shlédnutí. Škoda jinak nízkého hodnocení, možná někteří příliš řeší "nereálnost" samotného příběhu, ale to je přeci zbytečné... ()

Galerie (32)

Zajímavosti (9)

  • Pelé, Robert Moore, Osvaldo Ardiles. Ale na trávníku byli i jiní skvělí borci: Paul van Himst, Kazimierz Deyna či Hallvar Thoresen. (Robbi)
  • Stallone si při tréninku zlomil prst, když chtěl zabránit Pelému dát gól. (pan Hnědý)
  • Hlavní děj skutečného příběhu, kterým byl snímek inspirován, se odehrál na okupované Ukrajině. Hráči Dynama a Lokomotivu Kyjev byli spojeni do týmu Start a zápas se odehrál v roce 1942. Přestože většina hráčů měla být zastřelena záhy po vyhraném utkání, oficiální vyšetřování v 80. letech prokázalo, že řada hráčů přežila nejen toto utkání a pobyt v táboře, ale i celou válku. Někteří z hráčů byli skutečně zatčeni, mučeni a usmrceni nebo „alespoň“ odvedeni a uvězněni v koncentračním táboře, nikoli ale bezprostředně po utkání. (Posheidon)

Reklama

Reklama