Alfa

• Slovensko Alfa (více)

Velkolepé dobrodružství, odehrávající se během poslední doby ledové v Evropě před 20 tisíci lety. Mladý lovec, který se vypravil na svůj první lov se skupinou nejlepších lovců kmene, utrpí zranění a je ostatními zanechán napospas osudu. Když se probere, zjišťuje, že je zraněn a sám - je nucen naučit se přežít v drsné a nemilosrdné divočině. S jistými komplikacemi se mu podaří ochočit si osamělého vlka, kterého opustila jeho smečka, a postupně se učí spoléhat se jeden na druhého. Stanou se z nich přátelé, kteří budou nuceni přečkat bezpočet nebezpečných a náročných situací, pokud mají nalézt cestu zpátky domů dříve, než nadejde vražedná zima. (Falcon)

Klajondr

Zajímavé zachycení pouta mezi člověkem a psem/vlkem. Jenže po většinu filmu to byla strašná nuda. Jsou tu sice chvilky, které stály za to, ale jinak to chtělo něco víc. ()

E lan

Skvělý atraktivní nápad, který ve svém bombastickém provedení, které se snad v každém záběru snaží ohromit, prostě neplní očekávání. Herecké výkony slušné, vlk pěkný, ale ten příběh až příliš děravý a nereálný. Škoda. ()

GameboyNES

Onehdá jsem taky chytil vlka a nemohl jsem se ho za peruna zbavit. Film je nudný, nezajímavý dokument o tom jak vznikl první kynolog. Nudil jsem se až tak, že jsem vyndal šití a během filmu jsem si spíchnul príma pouzdro na nůž. 18% ()

gemi

Příjemná a "uhlazeně" udělaná výpravná podívaná z věků dávných. Není to žádný realisticky drsný survival, je to verze pro citlivé duše. ()

Ceberus

Klidně se to mohlo jmenovat "Dog: The Origin Story". Vcelku záživné a vizuálně dobře vypadající dobrodružství za tři a půl hvězdy. ()

Nix

Je to pěkný snímek s nádherným prostředím, ale to sbližování s vlkem už bylo na mne moc rodinný. Ale přitom to není jako žádná ostuda, začátek je teda hodně rozvážný, ale pak je to fajn. S rodinnou se na to dá v pohodě podívat, ale v tomhle žánru mám raději jiný filmy. ()

Marty7CZ

Prázdný kino, parádní biják!!!! Ve 3D to nemělo chybu, vyzuál je bombastickej, záběry absolutně propracovaný a hudba fantastická! Překvapivě VELMI ZÁBAVNÁ KINOPODÍVANÁ za 75%!!!!!!!!!!! ()

seeba10

Pokud se někdo chce ujmout natolik důležitého milníku v evoluci, kdy se z prvního vlka stane "pes, věrný přítel člověka", pak ať to, prosím, nezpracuje tak chabým způsobem jako byl proveden film Alfa. V příběhu se stalo úplné nic. Vše bylo naprosto očekávané mnohdy nudné. Sorry, takovéto téma, u kterého bych si s chutí pobrečel, nebylo vůbec využito ve svém potenciálu. ()

alldo.raine

Já byl okouzlen. A nakonci jsem byl tak naměkko, jako už dlouho ne. Krásný příběh o jedné velké cestě domů a ještě většímu přátelství. ()

pushover

Trochu disneyovsky pojatá Osada havranů pro 21. století. Jde evidentně o rodinný film, ale vizuálně povedený. Kladně hodnotím obsazení Československého vlčáka, naopak záporně absenci hudby Zdeňka Lišky 😉 ()

mimozakon

...anebo o tom, jak se teenager muzem mel stat a vlka pritom domestikoval... hezky se na to koukalo ale porad na mne vyskakoval pocit.. ne, neco neni v poradku.. ()

knihovna

Chytit vlka nemusí vždy znamenat, že vás kouše prdel, protože jste se posadil teplým zadkem na studený kámen. Tedy v tomhle filmu by vlka chytil asi každej, ale mladý skoropunkový předek navíc chytil (tedy napřed bodnul a potom vyléčil a ochočil ) i vlka evropského, tedy lupus lupusici. To že je to ve skutečnosti vlčice se zjistí až na konci, takže pokud to nechcete vědět a chcete se dát překvapit, nečtěte tenhle komentář. Filmy z pravěku mám rád, ale tady byli všichni příliš vytunění a hlavně my Evropané ( tedy potomci hlavního hrdiny) nejsme nijak zvlášť odolní vůči zimě a tady by chcípnul i lachtan otužilec. Trošku odolnější byli neandrthálci, ovšem ty jsme vytloukli. Asi jsme jim záviděli tu odolnost. ()

Scraffy

Strašne pekne vyzerajúci film, ktorý má super nápady a myšlienku. No akosi mi to kazia z časti herci a z časti príbeh. Príbeh sa mohol poňať viac odvážnejšie a viac drsnejšie. Takto z toho máme rozprávku ako vyšitú. Ale aj tak neľutujem, že som film videl. ()

Bezda22

Tady prostě není úplně co říct. Ono totiž není ani o čem. Příběh úplně prázdnej a stejně prázdný jsou i "emoce", který tu vlastně ani nejsou... 35% ()

Shitonit

Jednoduchá přímá dějová linka nevyžadující zbytečné využití mozkových závitů, dává divákovi možnost, klid a čas, dokonale prožít úžasné vizuální zpracování. Příběh má hlavu a patu, hladký průběh a velmi pozitivní duševní naplnění. ()

Sebastianek1

Je fakt, že ty šité hadry a čisté zuby a vůbec tak úpravného pračlověka si jaksi neumím představit, nemám rád, takové nesmysl ve filmech, ale jinak se jedná o poměrně dívatelnou pohádku pro menší děti, přátelství člověka s jakýmkoli divokým tvorem mě vždycky potěší, v konečném součtu to vytahuju na průměr. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz