Finálového střetnutí Stanley Cupu mezi Pittsburgh Penguins a chicagskými Black Hawks se účastní kromě tisíců diváků také viceprezident se starostou. Stadion je ale obsazen a podminován teroristy, kteří žádají obrovské výkupné. Ke smůle zločinců je tu ale požární technik Darren McCord. Všechno by jim možná vyšlo, kdyby jeden z nich neudělal tu chybu, že jako rukojmí odvlekl do viceprezidentovy lóže i Darrenovu malou dcerku Emily, kterou i se synem vzal na zápas. Darren jednoho z teroristů donutí, aby mu prozradil, kde jsou uloženy nálože. Pak likviduje jednoho teroristu za druhým, odstraňuje nálože rozmístěné po celém stadionu a ještě si stačí, aby unikl pronásledovatelům, odskočit do brány "tučňáků", aby brilantním zákrokem zvrátil nerozhodný stav zápasu. (TV Nova)

Dale

Tento film som v čase jeho uvedenia na video veľmi chcel. Všade som ho zháňal, no bez úspechu. Mal som tri dobré dôvody, prečo som si myslel, že to bude najlepší film môjho života: 1. Film je zo športového prostredia a také filmy sa mi vždy páčili, 2. Hrá v ňom vtedy môj najobľúbenejší herec (Van Damme), 3. hral v ňom požiarnika, čo mi v tom čase bolo veľmi veľmi blízke. Teraz, 8 rokov neskôr, som veľmi rád, že som si to nekúpil. ()

m.a.t.o.

„Prosím, potrebuje lekára." – BENG – „Už ho nepotrebuje." V roku, keď kinám kraľovala tretia Smrtonosná pasca si x-tú variáciu tejto série natočil aj JCVD. Nevravím, že to bolo úplné zlé, ale ani, že to bolo dobré. Ale skôr to bolo zlé. Nie však o tom som chcel. Brať Sudden Death vážne by bola (vážna) chyba. Jean-Claude dáva dobré hlášky (i keď momentálne si na žiadnu z nich neviem spomenúť) a Powers Boothe si svojho zloducha naplno užíva. Akcia (hlavne bitky) stojí za hovno, ale... jednak od Hyamsa zázraky nečakám a jednak som sa aj napriek tomu celkom zabavil, takže s prehľadom pálim za dve :-) 35 % ()

Rocky88

Van Dammeovky mám rád, ale tohle byla nehorázná nuda. Scénář plnej blbostí, režie bez jakéhokoli nápadu, děti na zabití a Van Damme si ani moc nezakopal. . . Z odpadu Náhlou smrt zachraňuje bitka s tučnáčicí - to jsem se fakt bavil :-) A taky ty záběry z opravdového zápasu - btw všimli jste si Jardy Jágra? Já jo :-) ()

Anderton

Peter Hyams sa pri natáčaní Timecopa skamarátil so Jeanom Claudom a spoločne sa dohodli, že ich už nebaví točiť filmy pre kiná, je to veľký tlak, a tak že si ďalším spoločným projektom zničia kariéru. Obidvom tlieskam, podarilo sa to na jednotku! Jeden vydarený fór v kabíne, keď sa politik pýta, koho budú hokejisti voliť, odpovedia, že nikoho, lebo sú Kanaďania. Dnes by tam boli samí Rusi. ()

cheyene

Náhlá smrt je pro mě jeden z nejlepších Van Dammových filmů. Neotřelé prostředí, slušná zápletka, odtikávající čas, dobré souboje, z nichž je cítit pot a krev, napětí a v jednom záběru dle komentátora i Jágr zuřivě bojující o puk, to jsou důvody, proč jsem si tento počin v dobách dětství milerád zopakoval. ()

• Jean Claude Van Damme začal během natáčení filmu užívat kokain. [Zdroj: Metro] (hippyman)
  • Hráč s číslem 68, které nosí na dresu Jaromír Jágr, byl na ledě u tří inkasovaných gólů Pittsburghu a u žádného vstřeleného. (Untouchabl)
  • Jednička v brance Pittsburgu má na drese číslo 35. V zápasu jej vystřídá brankář s číslem 31. V době, kdy má být na ledě brankář s číslem 31, se v jednom záběru objeví brankář s číslem 35. (zdeny99)