Neúnavný glosátor života newyorských intelektuálů Woody Allen pokračuje ve své oblíbené tématice i ve snímku Mocná Afrodíté. V centru jeho pozornosti jsou znovu partnerské vztahy. Sportovní novinář Lenny Weinrib (Woody Allen) a jeho o hodně mladší manželka Amanda (Helena Bonham Carterová) se odhodlají adoptovat dítě, neboť žena prohlašuje, že nemá čas na to, aby byla těhotná (pracuje v umělecké galerii a chce se osamostatnit). Když je adoptivnímu chlapci pět let, Lenny neodolá pokušení vyhledat jeho skutečnou matku. S hrůzou zjišťuje, že je jí dobrosrdečná prostitutka a příležitostná pornoherečka Linda (Mira Sorvinová), a rozhodne se ji přivést na správnou životní cestu. Sám se však dostává do těžké manželské krize.

Na rozdíl od některých svých předešlých děl (např. Manželé a manželky) se Woody Allen věnuje rozboru citových vazeb v nezakrytě komediální rovině a vede své postavy k všeobecnému závěrečnému smíření. Skvěle napsané dialogy (scénář byl nominován na Oscara), pečlivě vybraný hudební doprovod a přesné herecké obsazení jsou hlavními dominantami filmu. Jistým ozvláštněním je použití starořeckého chóru (v němž se objevuje řada známých herců, např. F. Murray Abraham, David Ogden Stiers, Olympia Dukakisová nebo Jack Warden), který v přírodním amfiteátru (jeho scény byly natočeny v italské Taormině) komentuje hrdinův osud a varuje ho (většinou marně) před možnými komplikacemi. (Česká televize)

GodComplex

To, co se zpocatku tvari jako dalsi, pro Woodyho typicka totalne nudna vztahova taskarice o nicem, se v pulce zmeni v naopak velmi zabavnou realnou komedii, ktera zacne krystalizovat ve chvili, kdy se na scene objevi Mira Sorvino v roli devky/pornoherecky. Takovym zpusobem jako ona dokazal malokdo rozzarit a obcerstvit jinak vycerpane a prosle Woodyho filmy. Jako bonus zde navic mate pusobive vsuvky z reckeho divadla. "I feel like I owe you a great fuck." 6/10 ()

D.Moore

Konejšivý film, který můžu doporučit snad každému, kdo se právě potýká s horší až špatnou náladou - opravdu ji dokáže zahnat (testováno na lidech). Komedie těží nejen z Allenových oblíbených vztahových propletenců a křivolakých cest lásky/osudu, ale pořádnou dávku humoru do ní přimíchává antický chór (úžasný nápad) a kouzelná Mira Sorvino. ()

misterz

Námetom a predmetom záujmu je to typický W. Allen - s ľahkosťou a humorom sebe vlastným tu rozoberá svoj pohľad na otázky ako sú napr. problémy v rodine, vzťahy, nevera, adopcia.... A hlavne sa tu venuje jednej pozitívnej myšlienke a síce, že pre nikoho nie je neskoro, aby začal nový život. Stačí podať pomocnú ruku. Na druhú stranu mi tu ale moc nesadli tie divadelné intermezzá a výstupy, myslím, že by sa to bez tých šašov v maskách kľudne obišlo, ušetrený čas by som radšej investoval do ďalšieho nápadu alebo niektoré myšlienky by som rozobral hlbšie. Lepší priemer. 65/100 ()

Astaroth12

V maličkostiach je krása a tých maličkosti v tomto filme bolo veľa a tak krásne podaných. Prvá Konverzácia Lennyho vs. Prostitútkou bola náramne vtipná, trefná i roztomilá. Každý jeden dialóg mal určitú dávku ľahkosť i irónie. Toto Wodymu ide, ale takto dokonalá dialógová scéna je i u takéhoto experta ojedinelá. Ale tu bola a hned u mna vyvolala len tie najlepšie pocity a Mila Sorvino bola, no zlatíčko, či jej nádherný bytík s eroticky ladeným interiérom alebo jej parádny výkon, čo by prostitútka koketuje zo svojim klientom, veril som jej, bravúrny výkon. Začiatok mi až tak nesadol, tie teáterné vystúpenia sa mi tam zdali trocha rušivé, ale ako film plynul, tak som si na ne zvykol a boli plnohodnotnou súčasťou filmu. Scéna, kde sa Allen rozprava s "preludom" a keď Allen telefonuje, tak si vypýta od "preludu" pero a on mu ho podá i s papierom. Je to jednoduchá scéna, ale parádne hravá. Bolo mi poradené, aby som do tohoto filmu nešiel, lebo by mi nemusel sadnúť. Lenže ja som tvor zvedavý a tak, že vyskúšam, no a nebanujem, práve naopak, neskutočne som sa bavil. A hlavne ma bavila tá hravosť a nápaditosť, za čo film posúvam na prvú priečku Woodyho filmov, ktoré som zatial videl. ()

*Elfík*

Allen na vrcholu/před vrcholem své kariéry, úžasná HBC, nádherně naivní Mira Sorvino, roztomilý klučina ,,tati, kdo je tu šéf, ty nebo maminka?'' ,,Samozřejmě, že já. Maminka jen rozhoduje...'' a mezi tím zase ten výborný a stále upovídaný Allen. Pro mne jeden z jeho nejlepších filmů. Ha! Jeden poznatek: Allen je lechtivý za uchem! ()

• Wiidy Allen získal cenu Butaca v kategorii nejlepší filmové umění. (Terva)
  • Graciela Daniele vyhrála cenu Americké Choreografie za vynikající práci v celovečerním filmu. (Terva)
  • Juliet Taylor soutěžila o cenu Artois, kterou uděluje Casting Society of America v kategorii nejlepší casting. (Terva)