Zombo

Nejúchylnější, nejkrvavější a nejparodičtější komediální horor, co byl kdy natočen a který už nemůže být překonán. Sice ze zásady nesouhlasím s masovým vyhlazování zombíků, ale i tak na mě udělala silný dojem hláška: "Party is over!" a hlavně to, co se odehrávalo po ní. Stále trvám na tom, že P. Jackson není normální člověk a úspěšně z toho těží. ()

VerteX

Nic tak absurdního, krvavého, nechutného, ujetě vtipného, praštěného, bláznivého, sadistického a morbidního jsem v životě neviděl :-) Braindead je můj první film z klasického Jacksonova repertoáru a musím říct, že absolutně nechápu, jak mohli takovému zvrhlíkovi (v kladném slova smyslu) svěřit jeden z největších velkofilmů. Začátek filmu je trochu nechutný, ale když se všechno rozjelo, válem jsem se smíchem ve zvratkách :-) Uma Thurman si může o takovém množství krve (jestli je to vůbec krev) zdát, protože Jackson překročil úplně ty nejzazší hranice, které ve filmu vůbec jsou. Výborné je také hudební podkreslení, bez hudby by byl Braindead polovičním filmem než je. A máma na konci byla zombie se suverénně největším zadkem ve filmové historii :-) ()

Ufon

Vzhledem k aktuálnímu hodnocení na CSFD budu asi v opozici k většině, ale mě se tenhle film opravdu moc nelíbil. Ano, je to parodie na horor, ano, krysí opice, zmutovaná matka i kečup jsou bezva nápady, ale mě prostě tenhle film většinu času nudil, nebylo komu fandit, o koho se bát a podle mě ani až tolik čemu se smát. Rozhodně to není film, u něhož byste se smíchy za břicho popadaly, proti parodiím typu Žhavé výstřely (které sice staví na lacinějších, ale o to vtipnějších přímých odkazech) mi přijde těžkopádný, amatérský a celkově prostě jen jako mytizované dílo nudícího se vysokoškoláka. Skoro až k neuvěření, že ten samý člověk si dokázal tak dobře poradit se zfilmováním Pána Prstenů. ()

jakkal

Jedna z najparádnejších hororových komédií vôbec. Strašne dlho som sa tak dobre nenasmial. Celkovo nápady ako zombie dieťa alebo stolovanie v zombie štýle nemajú vo filme obdobu. Je vidno, že v Jacksonovi sa vždy skrýval obrovský potenciál a bohovské nápady. ()

mazic

Pusťte to přátelům a bavte se jejich reakcemi. Od hnusu až po záchvaty smíchu. Slibuju, že si to užijete s nimi. ()

Wencek

Nehorázná a nechutná prasečina za kterou stojí jedna jakási krysí opice. Po vlažném a malinko se táhnoucím začátku se film roztáčí do nehorázných otáček zvráceného humoru a nechutnosti toho nejhrubšího zrna. Film napěchovaný černým sadistickým humorem opravdu baví od začátku až do konce. Obrovské tuny slizu, mazu, hnisu a krve se na nás valí od půlky filmu až do samého závěru. Bravurně nechutní zombíci, kterým odpadává vše co jde, souložící zombíci, kteří splodí malé vysmáté a shnilé monstrum, místní člen gangu, který jde roztrhat na tolik částí až je to k nevíře, perverzní strýc s příčeskem a samozřejmě mamka z které se na konec vyklube obrovské monstrum s prsama velkýma jako pytle na brambory. To vše podkresleno zajímavou hudbou a doplněno velkým množstvím amatérského a poloprofesionálního triku. Prostě skvělá zábava u které se budou bavit všichni komu nevadí velké množství slizu, krve a zvratků a kteří mají rádi černý humor. Nejde jinak než dát 5*. PS: Po této projekci se musím kouknout na Bad taste. To jinak nejde. ()

Tamten

Tohle se prostě nedá popsat, to se musí vidět. V běžných zombi hororech režiséři naznačují, co všechno by zombie mohly udělat, komu co utrhnout a jak koho sníst. Tady to prostě dělají. A to takovým způsobem, že v druhé části filmu už vidíte víc vnitřností než povrchů lidí. A navíc je to celé podáno tak, že se tomu smějete. ()

BLADER

Veľmi dlho rozmýšľam nad tým, či mám dať 5 alebo len 4. Nakoniec volím druhú možnosť, pretože aj keď sa jedná v rámci hororovej komédie jednoznačne o vrchol, začiatok sa trošilinku vlečie. To ale nič nemení na veci, že Peter Jackoson dosiahol to, že rozhodne chcem vidieť aj jeho ostatné hororové komédie. ( A keď som už pri tom, videl som aj Evil Dead 2 a v porovnaní s ním u mňa Jackson jednoznačne vyhral ). ()

ecis

Vobec som nepochopil, o co vlastne v tomto filme slo. Zlate pravidlo opat plati. Vsetkeho vela skodi. Tak aj vela krvy a bizarnosti boli hyper-kontraproduktivne. Vobec nie vtipne, ale trapne. Celkovy dojem, hlboko amatersky. Sorry, toto ma minulo. ()

spacylemon

Jasně, však mi se tady taky líbilo to, co všem ostatním.. jenže s každým dalším litrem rozcákaného kečupu a s každou další uřezanou končetinou to bylo čím dál více únavné. (sorry, Petere, já ti tu pětku asi nedám nikdy;)) ()

lubomir91

Laskomina. Stejná, teda spíše větší prasárna než "Bad taste". Mnohem víc krve, mnohem více masa a vnitřností poletujících jde se jenom dá ale o5 se divák výborně baví. ()

teyra

Ne, že by se mi tohle pojetí rodinných hodnot nelíbilo (zombie dítě v parku a scény s nadvakrát zmutovanou matkou jsou vynikající), ale hlavní složka filmu ve mně bohužel záhy přestala vyvolávat smích smíšený se zhnusením a sugerovala mi spíš ujetou party s kýblemi plnými barvy (asi obrana). Jackson se na filmu určitě vyřádil a věřím, že i orgie nevkusu mohou být svým způsobem stylové, za tu ztrátu jakékoliv působnosti ale nemohu dát vyšší hodnocení. Z letargie mě nevytrhla ani závěrečná sekačka (víc to vygradovat už skutečně nešlo). ()

Martell47 odpad!

Pre tento film neviem nájsť slová. Nemôžem pochopiť ako toto môže mať 86%. Maximálne primitívny, nechutný, až na niektoré momenty NEVTIPNÝ film. Som človek, ktorý dokáže pochopiť kadejaký humor od Krausa až po film Alluda Majaka ale toto jednoducho nie.......-273,16 * ()

sehe

Choré,drsné,šialené.Horor?Nie,nebála som sa.Komédia?Nie,nesmiala som sa.Paródia?Možno.Umelecké dielo?V žiadnom prípade. ()

Los Losos

Není to dost hnusné a není to ani vůbec vtipné. Humor je asi vůbec největší problém tohoto snímku. Snaha o chabou řachandu za každou cenu z toho dělá jen snůšku trapnosti. Víc bych si film užila, kdyby šlo jen o seriózní "béčko" s bezděčným humorem. ()

sarfian

Mne to príde až moc úchylné a miestami dosť trápne. Peter Jackson sa snažil byť vtipný no nefunguje to. Je tam cítiť tú originalitu a dobrý nápad, ale trestuhodne to Jackson zmrvil. VIDENÉ 1x ()

Pistolnik

Nekonečné množstvo krvy, končatín, vnútorností, hnisu a zábavy to všetko ponúka Braindead. Názov hovorí za všetko, po zhliadnutí tohto filmu mi určite odumrela časť mozgu :). Doposiaľ keď spočítam všetky humusárne ktoré som videl vo filmoch tak sa to zmestí do 30sekund v Braindead. Čakal som masaker zombií ale to čo som videl sa nedá opísať a pokiaľ toto človek neuvidí tak neuverí. :) Po tomto zážitku od dnes do ruky nezoberiem mixér alebo kosačku nikdy viac :) ()

Melvej

No, abych pravdu řekl, tak ten začátek je hroznej, ale jakmile se tam dostanou zombíci, tak to začíná teprve ten pravej rock n roll. Asi nikdy v životě jsem se nezasmál tolika nechutnostem, a těch je tam skutečně hodně, nebál se, že televize nezvládne tolik rudé barvy a vybuchne - kam se hrabe Quentin Tarantino se svým Kill Billem - a neustále nežasl nad tím, že tomuto režisérovi svěřili něco jako Pána prstenů, když měl v repertoáru tenhle snímek, protože já bych se toho trochu bál =D. Nicméně tohle určitě stojí za vidění, pokud tedy nejste zapřísáhlý nepřítel krve, vnitřností a nechutností. ()