Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

Wolodja

Peteru Jacksonovi se povedlo nemozne - prevedl na platno knihu i s jeji magii. Bilbo je zde Bilbem, Gandalf Gandalfem... Vetsina scen ma atmosferu knizni predlohy. Je sice pravda, ze kniha je kniha, ale film proste knihou nikdy nebude. A nam nezbyva, nez to brat jako fakt. BRAVO!!! ()

sta

Dobře: 0,75 hvězdičky. Podlehl jsem tlaku ze strany kolegy Civala - asi se jedná oskutečně skvělý fantasy film, ale já fantasy opravdu nemám rád. A byla to nuda. ()

Makky

Najkrajšie na Pánovi prsteňov je to, že mi absolútne nenapadla myšlienka - veď je to len film. Úplne som sa vžil do postáv a dokonalý vizuál celého filmu tomu len napomáha. J.R.R. Tolkien si zaslúži obdiv, že dokázal vytvoriť a napísať tak neskutočný príbeh. A vďaka Jacksonovi, že sfilmoval túto úžasnú fantasy trilógiu. ()

blackrain

"Jeden prsten vládne všem. Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže." Tuto hlášku si budu asi pamatovat do konce svého života. Na základní škole jsem přečetla Hobita a trilogii Pán prstenů. Zajímalo mě jestli to někdo dokáže natočit, protože v Tolkienových knihách je všechno dokonale a dopodrobna rozepsané. Film se drží knižní předlohy, ale není zde úplně všechno, protože by stopáž byla mnohem delší. Peteru Jacksonovi se podařilo natočit nádherný epický příběh o boji dobra se zlem, o moci, přátelství, osobní odvaze a oběti. Jsou zde dost dobře rozpoznatelné charaktery postav a zlo má klasickou podobu. Je dobře vidět, kdo je na čí straně. Příběh, který nás přenese do světa fantazie. Ještě jednu věc musím vyzdvihnout, Tolkien měl obrovskou fantazii a představivost, něco takového vymyslet muselo dát velkou práci. Smekám před ním. Kdyby takoví byli ostatní spisovatelé. Tak by se knihy prodávaly samy. ()

Bat55

Sfilmovanie nesfilmovateľného nemohlo dopadnúť lepšie. :) Jednoducho, Peter Jackson sa na režisérskom poste nezaprie. Howard Shore k tomu všetkému vytvoril neskutočne parádny a vo všetkcýh smeroch minimálne dokonalý soundtrack, ktorý už navždy bude patriť do topky filmovej hudby, rovnako ako celý film (celá trilógia) Pána Prsteňov. Weta odviedla úžasnú prácu, masky, miniatury či vizuálne efekty, to všetko patrí k absolútnej špičke, rovnako ako kamera od Andrewa Lesnieho. Príbeh je taktiež dokonalý, podľa slávnej knižnej predlohy od J. R. R. Tolkiena. Mám rád FANTASY a Pán Prsteňov je najlepšia trilógia nie len tohoto žánru, ale aj celej kinematografie. Elijah Wood ako Frodo ma potešil a veril som mu úlohu Hobbita, rovnako ako Vigoovi Mortensenovi - Aragorn, kráľ Gondoru, ktorý je mojou vôbec najobľúbenejšou postavou. Hriechom by bolo nespomenúť Iana McKellena ako čarodeja Gandalfa, či úhlavného nepriateľa Sarumana zahraného výborným Christopherom Lee. Za zmienku mi ešte stojí nádherná elfka Arwen, elf Legolas, trpaslík Gimli, Boromir, Elrond, Bilbo či Galadriel. Fantasy film plný temna a dobra, plný výborných akčných scén sprevádzaných výbornou hudbou, ktorá dominuje v celom filme, nielen v akcii, úžasná výprava - Nový Zéland a hlavne výborne prenesený príbeh, ktorý Vás dokonale vtiahne do dejstva a stotožníte sa s postavami, či už dobrou alebo zlou. Dokonalá filmárčina. /100%/ ()

gogos

Silný příběh v nádherném zpracování, který ani po letech moc ze svého kouzla neztratil. Nádherná výprava, úžasně rozsáhlé exteriéry, skvělá kamera a střih. Slušný výběr, v té době ještě né moc "známých", herců. Vyzdvihnout lez určitě výkon Gandalfa a Bilba či obou hlavních ženských představitelek. Zvuková a především hudební stránka Howarda Shora je naprosto dokonalá. Masky a rozsah scén působí mocně, digitální efekty ani po 10 letech nevypadají vůbec zle (i když přecijen zub času je v porovnání s dnešní trikovou stránkou malinko znát). Rozšířená edice v HD člověka naprosto pohltí a i když nejsem kdovíjakým vyznavačem fantasy, svět Pána prstenů je prostě nádherný! Jediná negativa mi snad přijdou pouze v "homosexuálním" vztahu Froda a Sama, místy zdlouhavému koukání doblba a přecijen malinkému zoubečku času. Ale i tak je i po 10 letech první Pán prstenů v rozšířené verzi stále 5* (i když né božsky dokonalou) podívanou! ()

SarumanKo

Ako fanúšik literárnej fantasy, osudovej epiky, davovej akcie, zdravého pátosu, trikovej nádhery, zélandskej výpravy, úžasnej hudby a precíznych hereckých výkonov Pána Prsteňov nemôžem nemilovať. Tieto prvky kompaktne a neopakovateľne vytvárajú strhujúcu trilógiu, ktorú som schopný si kedykoľvek a kdekoľvek pozrieť na jeden záťah. Nazvite ma rojkom, ale vo všeobjímajúcej atmosfére Stredozeme sa cítim skutočne doma, ako vo svojom vesmíre, v totálnej fiktívno-reálnej filmárskej rovnováhe. Jackson priniesol Spoločenstvom Prsteňa, Dvoma vežami a Návratom kráľa na svet niečo, čo tu ešte nebolo. Predlohu, ktorá je geniálna už sama o sebe, pretvoril na dielo mnohonásobne pútavejšie a zaujímavejšie, na esenciu dobrodružstva vo svojej najčírejšej podobe. Predefinoval daný filmový žáner, skutočne započal aj zakončil jeho éru svojim vrcholom, kultom, Mount Everestom, ktorý nikdy nebude prevýšený. Za to mu zo srdca ďakujem. (10/10) ()

MajklCZsk

Kniha, která na několik desítek let určila, jak se bude psát následující fantasy literatura. Film, který definoval, jak by se měly fantasy snímky vlastně točit. První díl Pána prstenů je tím nejhezčím a nejkrásnějším z celé série. Dává nám naději, ale i zkázu. Nic nám nebrání si příběh užívat plnými doušky. ()

Alementina

9.11.2019 jsem film zkoukla už po několikáté a pořád vzpomínám na to, když jsem film viděla poprvé, jak jsem se na něj těšila... jak to bylo geniální vizuální ztvárnění knížky, kterou jsem četla tak rok zpátky .... jak jsem knížky doslova zhltala...jak jsem to viděla v přeplněným kině v Liberci ...a čekání rok na další díl se zdálo nekonečný .... jen na rozdíl od dvouletého čkání na osmou serii GOT, tak čekání na LOTRa dopadlo dobře :) A kdy si uvědomím, že je to už 18 let starý, tak je to pořád kus dobrý filmařský práce, která by si i v porovnání s dnešními filmovými počiny vedla nadpůrměrně dobře. ()

Mikita

Nejsem zrovna fanda Pána prstenů, ale oceňuji filmařskou kvalitu, nádherné kostými, vlastně vše v tomhle filmu ladí, jak má. Nezapomenutelný film s nádhernou atmosférou, krajinou a pěkným příběhem. A přiznávám, mohu na to koukat stále dokola a děkuji za to i Páru pařmenů. Shoduji se s uživatelem golfista, když už PP, tak "Společenstvo". ()

René.girl

Pro mě jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Cate Blanchett naprosto úžasná a uhrančivá „elfí královna“. Liv Tyler okouzlující jako nikdy. A Ian McKellen už není Ianem McKellenem, ale je to Gandalf – nejlépe zahraná postava z celého filmu. Efekty naprosto úžasné a hudba neskutečná. Bravo, bravo, bravo…nic jiného než 5 hvězdiček si film nezaslouží. ()

movieband

Pán Prstenů spatřil světlo světa už v letech 54. a 55. minulého století, kdy byl poprvé vydán jako trilogie a už od té doby slušně mává světem fantasy. Byl už párkrát zfilmován, ale tipuju, že se to nepovedlo tak dobře jako před 11 lety zavalitému režisérovi z Nového Zélandu, který nosí jméno Peter Jackson. Jackson vdechl na filmová plátna fantasy, které bude už nadosmrti všech, až do konce světa žít, tak jak jej on natočil. Skvělou výpravou nám ukázal místa, které Tolkien popisuje ve své knize. Například Morii, trpasličí zemi, ve které nežijí jenom trpaslíci, ale i jiná stvoření, která jsou temná a ďábelská. Nebo Lothlorien, zemi elfů. Masky, které vytvořil jsou detailně propracované a povedené. Herci do svých rolí sednou a nejvíc se jim podařil asi Gandalf, Gimli a Aragorn, kteří mi jsou nejsympatičtější. Hudba od Howarda Shora je v celé trilogii skvělá. Pán Prstenů je nadčasové dílo a Peter Jackson natočil nezfimovatelné dílo, které považuju až za mistrovské. Jen tak dál a doufám, že se budem po trilogii Hobita moc těšit snad i na Hurínovy děti nebo na Silmarilion. ()

Helo

Jacksonův masterpiece při jehož sledování mám od začátku do konce zimomriavky. Prodloužená verze je téměř čtyři hodiny trvající extáze (počítaje i půl hodiny závěrečných titulek, jež jsou doprovázeny jedním z nejkrásnějších soundtracků). Zdejších 90% rozhodně není odpovídající hodnocení. Noro lim, Peter, noro lim! ()

MATADOR

Společenstvo Prstenu fantastické dobrodružství, které nabízí nádherný svět Středozemě, plné skřetů, trpaslíků, elfů, ... Ano, tak to je přesně ono, ten Pán prstenů, kterého se bál každý natočit, až se konečně objevil Peter Jackson. Ten tak zachránil všechny fanoušky, které tak toužebně očekávali příchod Pána prstenů jako nějakého spasitele. Ale Společenstvo Prstenu je sice nádherná pohádka plná neuvěřitelných bytostí, které vedou své životy, v tom nejkrásnějším světě. A do toho vše nějaký Frodo Pytlík a jeho společenstvo. Je to krásné, je to nádherné, je to bohaté jako onen svět, přesto je to jen a jen pohádka. Pravděpodobně nejkrásnější fantasy svět od dob Nekonečného příběhu. ()

Raketka29

Můj první film v multikině, můj první tříhodinový film, můj první fantasy film v kině a můj první nádherný zážitek. Tenhle film měl pro mě hodně poprvé a to včetně toho, že to byl první film na který jsem šla do kina více jak jednou a díky tomuto filmu jsem poznala spoustu nových a super lidí. První film kvůli kterému jsem četla knihu a první film u kterého jsem uměla na zpaměť snad celý scénář a komplet titulky. Z filmového hlediska, super režije, nádherná kamera, úžasná hudba, speciální efekty a herecké výkony a to že se tam našla plejáda chyb? My si z toho udělali hru. No myslím, že prsten moci, který už nosím denně 9 let na ruce je jasnou vizitkou. ()

Thomassi

První díl trilogie o strašně dlouhé cestě, na které zavisí, jestli Středozemi bude vládnout krutovládce Sauron, anebo bude vše, tak jak má být a všichni se budou mít rádi. Hobit jménem Frodo Pytlík dostane zvláštní prsten, který musí odnést tam, kde byl vyroben, aby ho zničil. Ovšem cesta nebude žádná procházka růžovým sadem. Čeká ho dobrodružství, po jakém se mu ani nesnilo, příšery a spousta dalšího. Když jsem to viděl poprve, nějak mě to nenadchlo, teď to bylo lepší. Člověk se do toho musí vžít, protože je to kus dobré filmařiny. Vizuál je na nejvyšší úrovni (i když dnes už možná zaostává), krásná hudba a herci výborní. Co mě ale nejvíce uchvátilo, byla krásná příroda Nového Zélandu, to prostě musíme vidět všichni. I tak ale zůstávám u 4*, protože se mi zdá, že právě první díl je pro mě nejslabší. Ale vždy se to musí nějak rozjet ne? ()

katuska138

Tolkien stvořil neskutečný svět a Peter Jackson tento dokonalý svět převedl na filmové plátno naprosto skvěle. Pro mě je to srdcová záležitost a naprostý skvost světové kinematografie. ()

PogoJoe

Netvrdím, že se mi první díl líbí z celé trilogie nejvíc, ale druhá půlka nezkrácené verze je audiovizuální dokonalost, která nemá obdoby. A do mé top 10 patří celá trilogie jako celek. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera