Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

yaqwsx

Velice pěkně natočené fantasy, které zaujalo i mě, osobu, která fantasy téměř nesnáší. Dokonce jsem i "přetrpěl" dlouhou stopáž, což také u mě není obvyklé. Bohužel mi tu chyběl nějaký ten okamžik, který by mě dokázala zarazit do sedadla - všechno plynulo, ale nedojímalo... ()

arthinko

Hneď po skonečení som si povedal...chcem to vidieť ešte raz a chcem vidieť hneď pokračovanie. Za svoj život som tento film videl minimálne 50krát a dokážem ho pozerať znova a znova. Vždicky to pozerám s úžasom a po filme som s toho normálne omámený :D Skvelý príbeh, hrdinovia...proste dejovo je to bomba! Tímto Jackson dokázal že patrí medzi elitu svojho remesla. ()

Brka

Ani po desiatich rokoch pre mňa tento film nestratil svoje kúzlo a dodnes ho nič neprekonalo. Prenesie ma do úplne iného sveta, ktorý je dokonale premyslený, krásny a tak trochu tajomný. Som nekritický obdivovateľ Tolkiena a trošku mi trvalo kým som sa zmierila s niektorými zmenami ale po niekoľko násobnom pozretí na také hlúposti kašlem a uznávam, že lepšie sa to natočiť nedalo. ()

MartinJ5

Težko byste našli lepší a v moderním stylu natočené fantasy akční drama, kde se snoubí osobitost postav různých ras a národností, natolik podobných naší realitě předané J.R.R. Tolkienem a se špetkou humoru a filmařské obratnosti od Petra Jacksona, jehož filmařského stylu se většina lidí ve spojení se zfilmováním této knihy tolik bála. Ke skvělému hereckému obsazení, tématicky nepřehnané hudbě a velmi zajímavého prostředí není co dodat. 90 % ()

greymon

Já říkám, že je to skvělí film se skvělou atmosférou a napětím. Tenhle film se opravdu povedl režiséru Peterovi Jacksonovi. Dobří herci, kteří dobře zahrály své postavy. Jediné co mi opravdu trochu vádí jsou i když to nerad přiznávám skřeti. Sice bez skřetů, by film Pán prstenů nebylo to pravé, ale mně tam moc nesedí. Ale když zapřemýšlím, tak jiná armáda by se tam nehodila. I se skřety film stojí za shlédnutí a mě se velmi líbí a ještě jednou obdivuji Petera Jacksona že něco takového dokázal natočit. ()

Aiwn

Film jsem viděl sice hodněkrát, ale líbil se mi až po přečtení knihy, a to jsem se stal už opravdovým fanouškem, který hodlal obětovat plno času shánění tehdy nové prodloužené nedabované verze, která je samozřejmě lepší, i když kvůli dlouhému času někoho může omrzet. Pán prstenů je film se vším všudy. Velkou procítěností, která u druhého dílu trochu chybí, efekty, mysteriózností, fenomenální hudbou, výbornou režijí...prostě vším. U hodně filmů vidíte, že je to prostě film, ale tohle by mohla být klidně i skutečnost, prostě kdyby Středozem existovala, tak by to do ní opravdu přesně zapadalo. Výkony herců do filmu jednoduše patří, věnují je filmu a ne divákům, Peter Jackson dal Společenstvu naprosto všechno, to vidíte hned na začátku. Nejen že skvěle obsadil herce (např. Christopher Lee se pro Sarumana narodil), ale také se věnoval tak naoko zbytečným věcem, jako výbavě hobití nory. Samozřejmě, že jsou tu nějaké chyby, ale na tak dlouhý a dobrý film je jich tu málo. Co se týče knihy, tak ve filmu je přesně to, co by mělo být, ani o nic víc, ani o nic méně. Scény, které v jedničce chybí, jsou nahrazeny ve dvojce. Takže s hudbou, která o ději přímo vypovídá a vším, co do Společenstva patří, dávám 100%, protože tak skvěle natočený snímek se už dlouho ve světě kinematografie neobjeví. ()

Bendiys

Zacinam cele te epicke podivane prichazet na chut. Vyborne na poslech i na zhlednuti. Jacksonovy novozelandske exteriery a vykresleni postav jsou lepe zpracovane nez v samotne Tolkienove knizni predloze... ()

Cherry_Bomb

Dokonale natočené rozsiahle knižné dielo, ktoré opisuje aj život odlišných stvorení od ľudí. Veľký súboj dobra nad zlom a silou prsteňa nad silou statočného srdca. Cesta odvážneho hobita Froda a jeho priateľov až na koniec síl. Prepracovaný film, efekty a herecké výkony. Nechala som sa úplne pohltiť príbehom a všetky časti v rozšírenej verzii som doslova zhltla za jeden víkend. Tento čarovný príbeh patrí k tým najlepším filmom aké som mala možnosť vzhliadnuť. ()

31alegria

Pro mě nejlepší film podle knižní předlohy. Uchvácený po všech třech filmech jsem se vrhl na knihy. Je pravda, že ve filmu i u prodloužené verzi je asi maximálně 15% celkového děje, ale myslím si, že to filmu vůbec nechybí. Nejlepší fantasy záležitost vůbec. ()

natalanka

Tenhle film jsem 11 let odkládala. Prostě mě nezaujal. Ale přítel se mě zeptal jestli se kouknu. Zasmušile jsem odpověděla že ano, že se s ním o jeho radost podělím.... a ejhle co se vyklubalo z ošklivého kačátka. Mám sršet superlativy? Mám tady házet klady a perlami? To jste udělali už vy vyšichni přede mnou. Prostě jsem se chytla. Jako rybička na udičku. Ta 11 tiletá askse stála za to. Teď přicházím na chuť odpíranému a je to na 3 Michelinské hvězdičky za vyjímečný kulinářský zážitek. Kuchaři vědí o čem mluvím :-)) ()

gidzitka

Nastokrát děkuju Petere Jacksone za tento filmový zážitek, který mi nikdo z hlavy nevymaže! Jako teenagerka jsem slyšela nadšení všude - ve škole, na netu, od kámošů. Nevěřila jsem a šla se přesvědčit ... ČETBOU. Přece nebudu vyhazovat peníze za nějakou pohádkovou ptákovinu a výhradně mě zajímají existenciální dramata. Jenže ono ne. Objevila jsem svět, o jehož existenci jsem neměla do té doby žádné ponětí. Svět, který je tak trochu metaforou křesťanské Evropy, protože celá kniha je vlastně o oběti a o nenásilí, umění říci "ne" moci, slávě, velikosti... Sice je filmové zpracování od PJ trochu plytké a americky hrdinské, ale to se dá odpustit. Vizuálně dokonalé obžerství, kterému kralují čarodějové (Saruman i Gandalf) a hobiti (Frodo a Sam). ()

eges

Asi 100% lidí, kteří četli tuto knihu se mnou nebudou souhlasit, ale po přečtení knihy musím říct, že film je o něco lepší i když kniha je kniha (pouze v Morii jsem se snad naplno ponořil do děje knihy, jinak moc ne) ()

farb

Podmanivá atmosféra Středozemě, vtahující příběh, pohlcující putování... Peter Jackson během tříhodinové předváděčky svého vypravěčského umu stvořil nejen vrchol prstenové trilogie, ale dozajista i vrchol žánru. ()

Shane.Mc

Ano, knižní předlohu jsem četla a Tolkiena velmi uznávám, četla jsem i pár dalších jeho děl a musím říct, že vytvořil fascinující svět, původně zamýšlený jako pohádka. Kniha měla původně vyjít jako jedna, ale okolnosti donutily Tolkiena vytvořit "trilogii", proto to celé hodnotím jako celek... Ale už k samotným filmům. Našlapat celý děj knihy do tří celovečerňáků je prostě nereálný, ale Jackson vytvořil svět, který už si při čtení knížky nedovedu představit jinak (trošku mi ukradl vlastní fantazii) a vůbec mi to nevadí, prostě vybroušený diamant. Dokázal z knihy vybrat to podstané a vtáhnout do děje i nezasvěcené (skvělá reklama na knihu). Společenstvo prstenu je z mého pohledu asi nejzdařilejší. Začátek nás zavede do Kraje (pro mě docela nudný místo), nicméně jak se objeví na scéně Prsten, vše se najednou obrátí vzůru nohama a začíná závod s Přízraky aneb kdo uteče, vyhraje. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera