Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

• USA The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (více)

V dávných dobách byl vykován kouzelný prsten, který vlastnil pán Mordoru Sauron. Jeho moc začal využívat k šíření zla, ale o prsten nakonec v boji přišel, a ten na dlouhá léta zmizel. Nakonec ho našel hobit Bilbo Pytlík, který díky němu přestal stárnout. Na naléhavou žádost čaroděje Gandalfa předá prsten synovci Frodovi. Ten se svými kamarády Samem, Smíškem a Pipinem odcházejí do Hůrky a Gandalf se vydává pro radu za svým učitelem, čarodějem Sarumanem. Ten se však přidal na stranu zla a zajme ho. S pomocí tajemného hraničáře, přezdívaného Chodec, Frodo a jeho kamarádi uniknou jen o vlásek devíti černým jezdcům, kteří vyrazili z Temné věže, aby prsten našli a přinesli svému pánovi Sauronovi. Do Roklinky je svolána velká porada lidí a elfů, která rozhodne, že prsten musí být zničen. To je možné pouze tam, kde byl prsten zrozen, v ohni Hory osudu. Odvážný Frodo se nabídne, že tam prsten odnese. Nebezpečí je však příliš veliké, a tak se mu, jako jeho ochránci, postaví po bok čaroděj Gandalf, trpaslík Gimli, elf Legolas, bojovník Boromir, hobiti Sam, Smíšek a Pipin a také Chodec. Zrodí se Společenstvo Prstenu, které se vydává na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nebezpečí. (TV Nova)

Pitryx

No já nevím, dva hrdinové, jeden kudrnatý modrooký pošuk a druhý vypasený blonďatý vepř, to nejsou hrdinové dle mého gusta. Navíc jméno Frodo Pytlík vzbuzuje více chechot nežli jakýkoli respekt či obdiv. Dále absolutně nechápu, proč tak nádhernou podívanou je třeba vždy přerušit šíleně dlouhým hluchým místem, kde se jen kecá. Také mi vadilo vyprávění, které by vydalo na deset knih. Hlavně hned na začátku a pak stagnace a nikde nic. Ovšem snímek nemá jen zápory, má rozhodně více kladů a to jednoznačně hudbu. Pak ovšem výprava, masky a kamera. Takže přece jen bude mé hodnocení řádně vysoké. 2014011116344/17115 ()

Marty_cz

Nádherný film pro celou rodinu, ale po přečtení a ovlivnění knižní předlohy přišlo mírné zklamání. Každopádně úžasný film ve ,kterém vše funguje hudba, kostýmy, scénář,... Gratuluji Jacksone! ()

Slam7

Potvrzené pravidlo, který neplatí vždycky, že první díl je prostě nejlepší!! Já se teda vždycky těšim na rozuzlení příběhu, ale tohle je lepší než 3. díl...to uvedení do děje, novinka ve fantasy, luxusní zpracování. Myslim, že Jackson všechny na světě totálně šokoval a jenom díky jedničce má celá trilogie takovej uspěch, jenom díky ní pak trojka dostala tolik oskarů. Kdyby tehdy jedničku posral, nikdy by to nedosáhlo takovejch rozměrů....proto hlasuju jednoznačně pro společenstvo ()

CuddlePoodle

Jedním slovem - bezchybné! Propracovanější film někdo těžko kdy natočí. První LOTR je dokonale vyvážený po všech filmových stránkách, ale ta HUDBA ... hudba dělá Pána prstenů tím, co všichni tolik milujeme! 100% ()

Vojtas12

Plné docenění tohoto skvostu proběhlo až se zhlédnutím režisérské verze. Ještě se mi nestalo, aby mi tři a půl hodiny uběhly tak rychle. A to jsem normální zkrácenou verzi viděl již mnohokrát předtím. ()

DR.SZ

Film je jako jeden z mála lepší než knižní předloha (sice jsem četl jen recenze, ale přesto!). Originální nejlepší fantasy film, co jsem kdy viděl a co kdy byl natočen. Na úžasnosti snímku dodávají krásy Nového Zélandu, celková konstrukce, animace, ba i výborné herecké počiny. Fanouškům se možná zdá lehce zdlouhavý snímek oproti dalším, ale tady se se vším seznamujeme a jenom tady je položen základní kámen. Nemám slov! 95% ()

Wurths

Jeden z filmů, na které jsem mohl jako dítě koukat hodiny a hodiny pořád dokola a ani dnes mě nepřestal bavit. ()

Bajislaw

Z idylického Kraje, temnotou Morie, vstříc Mordoru. Jeden z nejvýznamnějších filmových počinů první dekády 21. století stále ohromuje díky režijní bravuře Petera Jacksona a možná především díky scénáristické důslednosti Fran Welshové a Filipy Boyensové. Společně vytvořily, tváří v tvář kolosální předloze, jednu z nejelegantnějších filmových adaptací vůbec, když eliminovaly vše, co by mohlo na plátně „drhnout“. Nemalou zásluhu na úspěchu celého projektu mají vynikající herci. Díky jejich práci si diváci všech kategorií mohli vychutnat Pána prstenů jako mimořádně uvěřitelný, překvapivě seriózní film, při jehož hodnocení není třeba brát na nic ohledy. Každý díl triologie byl svého času nositelem revoluce v kinematografii, ať už šlo o způsob produkování a vytváření velkých filmových projektů, přenos fantasy žánru do filmového mainstreamu, význam „digitálních“ herců a vůbec hranice toho, co je na filmovém plátně možné předvést pokud jde o škálu a intenzitu. Každý díl je odlišný, každý má odlišný tón a osobitou atmosféru (také má každý jiného kameramana), ale přitom dávají dohromady mimořádně kompaktní celek, kterému se v mnoha ohledech dosud žádná filmová série nevyrovnala. ()

PaTeXx

Po skvělé a fanoušky milované knihy Hobit, se Tolkien o několik let později napsat druhé pokračování, z čehož byl ještě větší trhák a stal jedním z nejprodávanějších a nejúspěšnějších best-sellerů. Jackson se toho ujmul a v roce 2001 začal s natáčením prvního třetiny knihy s podtitulem Společenstvo prstenu. Jackson se snažil uplatnit (v té době) méně známého herce Elijaha Wooda, válečného veterána Christophera Leea anebo také Iana McKellena, který (zdá se) nezažil vše. Určitě Jacksonův doposud největší úspěch. ()

Meow86

Zbožňuji to mrazivě magické klišé: Aš nazg durbatulûk, aš nazg gimbatul, aš nazg thrakatulûk, agh burzum-iši krimpatul ... NEBOLI ... Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže. ()

Metal.God

Zfilmovaná epičnost. Budu se snažit nehodnotit příběh, ale spíše filmařskou stránku. Je trochu smutné, že zajímavější než samotné dobrodružství Froda Pytlíka bylo vypravování o dobrodružství Bilba Pytlíka. První polovina filmu navodí skvěle výpravnou atmosféru a v druhé polovině se dostaví akce, která první polovině filmu chyběla. Nejvíce se mi líbil souboj s trollem v dolech Morii, kde se do souboje zapojí úplně celé společenstvo. Obsazení Viggo Mortensena do role Aragorna bylo pravděpodobně jedno z nejlepších obsazení v dějinách filmu. I všichni hobiti byli výborně vybráni a Elijah Wood hraje hlavní roli opravdu skvěle. Výborný herecký výkon podává také Ian Holm v roli Bilba Pytlíka. Ian McKellen se s rolí Gandalfa sžil na tolik, že nejsem schopný zhodnotit jeho herecké umění v této roli. Sean Bean sice podal výborný herecký výkon, který byl ke konci stále lepší a lepší, ale jako Boromir mi na něm něco nesedělo. John Rhys-Davies podává jako Gimli průměrný herecký výkon a na Orlandu Bloomovi jde vidět, že ještě nemá mnoho zkušeností. ()

Juuroo

Film, ktorý nemá chybu. Keď si ho pustím, nedá sa od neho odtrhnúť a po x-tý krát si ho pozriem znovu. Perfektne sfilmovaná dokonalá kniha. 5* ()

Blazis34

Dlouho jsem se držel od této triologie, protože fantasy není můj šálek kávy a na tyto filmy nekoukám. Až v roce 2015, když jsem spojil svůj život s Novým Zélandem, tak jsem si řekl, že když už tu jsem, musím Pána prstenů vidět a poté navštívit natáčecí místa (hlavně tedy Hobbiton a horu Mordor). No a po shlédnutí prvního dílu musím napsat toto: Frodo Pytlík a jeho tým se vydal na dlouhou cestu plnou nástrah krásnou krajinou a hlavní děj byl na světe - zničit prsten. Při sledování mi trochu vadily efekty, které jsou dle mého hodně nerealistické a viditelně počítačové. Je pravda, že film jsem viděl poprvé v roce 2015 a to jsme už zvyklý na lepší grafiku, ale i tak musím kárat. Dále má Pán prstenů pro mě až moc hluchých scén, ba i dokonce pár, bez kterých by se vše v pohodě obešlo. Proto je to natažené na bezmála tři hodiny. Zbytečně. Na druhou stranu spousta pasáží je zdařilých a film stojí za shlédnutí. Je se trochu divím tak kladnému hodnocení, ale asi má Lord of the Rings hodně fanoušků, což mu přeju. Za mě 65%, tři hvězdy. ()

Elephant13

Komentář se vztahuje na celou trilogii: Jednoznačně nejlepší fantasy v historii kinematografie (literatury). Nemohu se ubránit superlativům. Bravurní mistrovské dílo, které určilo směr fantasy žánru ve všech ohledech. Nemá cenu vypisovat, jak jsou tyto filmy úžasné, protože to každý ví. Stejně jako: Jeden prsten vládne všem, jeden jim všem káže, jeden všechny přivede, do temnoty sváže. ()

AndrewNewman

Takáto tímovka tu ešte nebola! Peter Jackson týmto položil základy moderného fantasy a v tomto ohľade navždy zmenil svet kinematografie. Fakt, že je skutočne jedným z najlepších režisérov potvrdil v ďalších dvoch epických pokračovaniach. ()

petrsponar

jeden z nejlepších 100 filmů jeden z nejlepších fantasy všech dob Peter Jackson to krásně natočil povedlo se mu to na maximum skvělá hudba skvělé kostýmy masky skřetů děsivé a to se mi líbylo herecké výkony co včichni predvádějí jsou famózní. 10/10 ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera