Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

chemo

Po opätovnom zhliadnutí musím dať ešte o jednu hviezdičku menej. Ten film sa jednoducho nedá brať vážne, všetko je v ňom nehorázne preexponované. Sústavná hudba mi liezla na nervy, Herci sú v každom zábere nasvietení tak dokonale, že nejde nepredstaviť si milión odraziek všade naokolo. Stupídne čierno biele videnie sveta a polofašistické keci. Z tej veľkobitky je nakoniec len fraška so surfujúcim elfom a armádou nesmrteľných, ktorá pripomína zelený dym a aj sa tak pohybuje. Neviem, či by som si spomenul na preceňovanejší film. ()

Ywec

FIlm je báječný a jistě nemá cenu se o tom rozepisovat, jen uvedu reakci ne tak zasaženého fanouška Středozemě - mojí sestry - na vrcholný okamžik trilogie v lávovém pekle hory Osudu. Sestru totiž již zmáhala délka stopáže a když jsem jí oznámil, že vhozením prstenu do lávy film ještě nekončí, rezignovaně opáčila: "Doufám, že ještě nepůjdou zpátky":) ()

bax

Veľkolepé zakončenie trilógie o putovaní prsteňa. Opäť musím spomenúť, že dej má dosť odchýlok oproti knihe, ale film samotný to nijako nepoškodilo. Skvelé zakončenie trilógie aj keď neviem či zrovna 11 oskarov malo patriť práve tejto časti, ale asi je to určité ospravedlnenie sa akadémie za odignorovanie predchádzajúcich dielov. Film bol opäť plný skvelých efektov a jedným slovom bolo to úžasné. Skutočne dych berúce finále. ()

jarod13

Třetí a hodně očekávaný díl, nemohl jsem se dočkat a nezklamal mě seděl jsem celý film jak zařezaná a představoval jsem si, že jsem Aragorn, nebo Gandalf, nebo Legolas.....byl jsem v němém úžasu a když se blížil konec...byl jsem smutný, že už to prostě končí...zvládl bych klidně ještě dvacet dílů. ()

hooonza

Vrchol trilogie, vrchol filmarskeho remesla jakozto vypraveni pribehu. Maximalne vytezene medium filmu a jeho moznosti. pravdepodobne neprekonatelne. ()

marocco

Nádhera a zase nádhera. Peter Jackson už tou svojou dokonalosťou v tejto sérii začína nudiť. :) Mnoho silných momentov a konečne bol LOTR ocenený aj na Oscaroch. Jednotka sa mi viacej páčila, ale inak než plné hodnotenie dať nemôžem. Milujem Tolkiena a po pozretí celej trilógie začínam zbožňovať Jacksona. ()

St@B

Zakončení vcelku působivé (ač poněkud rozvleklé - obzvlášť konec třetího dílu je zoufalost na třetí) trilogie. Knižní předlohu jsem nečetl (vztah k Tolkienově tvorbě nemám, připadá mi též rozvleklá). Co však tento dlouho natahovaný a v podstatě banální příběh ozvláštňuje, jsou speciální efekty. Je to skutečně výborná podívaná a je velký rozdíl, vidíte-li trilogii v kině nebo doma v televizi. Co bych vytkl jako nejhorší moment, je závěr trilogie - nudné vaření z vody. Člověk se pak nudí, vymýšlí kraviny, a napadne ho, jestli bude na závěr zodpovězena základní otázka: "Má Frodo pytlík?" :-) ()

majklfly

Z celé trilogie podle mě nejpůsobivější. Čekala na mě velkolepá bitva plná odporných příšer, hrdinských činů, úžasného hudebního podbarvení i úsměvných hlášek. Na tento film jsem měl velké nároky a on je nejen naplnil, ale i předčil!. Rohanská vojska brázdící louky, rytíře zoufale bojující předem prohranou bitvu...Tolkienův svět středozemě není jen pouhém pokračování pohádky pro jeho syna. Je to pradavný sen mnoha lidí. Místo, kde jsou muži hrdí ke svému národu. Místo, kde se celé národy spojí, aby bojovali proti jednomu nepříteli. Kde si lidé věří, slibují, skládají přísahy....Tato trilogie vstoupila do historie kinematografie a já tvrdím, že právem... ()

Foglis

Jelikož Star Wars a Indiana Jones, již nejsou (pouze) trilogie, je Pán prstenů jednoznačně nejlepší trilogií všech dob. Jsem velký fanda předlohy, které se film drží jak jen to jde, což je veliká vzácnost. Návrat krále uzavírá kruh a z ničím si nezadá s předchozími díly, Hodnotit podle mně lze jen jako celek a ten stojí za to. Navíc v prodloužených verzích, už jde o opravdu pořádnej nášup skvělé fantasy. Je třeba říct, že tři konce jsou způsobeny vypuštěním poslední kapitoly "vyčištění kraje", což je škoda, neznalým předlohy by to dávalo větší smysl. ()

pee-jay

Jednička byla trochu rozvleklá. Trochu mi to přopomínalo české hororo-pohádky. Dvojka byla spíš dobrodružná a to už se dalo. A trojka byla skoro akční, asi za jako odměna za trpělivost :-). Nikdy jsem to nečetl, ale po shlédnutí filmové trilogie jsem si ty knížky sehnal namluvené na kazetách. Jednapadesáti kazetách. Vřele doporučuji. ()

sugar80

Skvělé završení trilogie o cestě Froda ke zničení prstenu, ale pozor - i klasická verze trvá víc než 3 hodiny (o více než čtyřhodinové extended verzi ani nemluvě). Pokud by tedy nebylo na co koukat, byl by to průšvih. To ale ani náhodou nehrozí. Můžeme tak sledovat hned několik velkých bitev dobra proti zlu a těžkou cestu Froda spolu se Samem do nitra mordorské říše. Možná to není úplně čistých 5*, Peter Jackson nicméně ukázal, že ani drahý blockbuster nemusí být nudný a ve vypjatých momentech ždíme z diváka slzy.______ PLUSY: Luxusní vzhled, monstrózní bitvy, příběh______ MÍNUSY: Délka, protahování závěru ()

Romanko99

Vzdy sa hovori to najlepsie nakoniec. V tejto trilogii to plati azda dvojnasobne, vynikajuce zakoncenie azda este o kusok lepsej knihy, po zdhlhavej jednotke, omnoho lepsej dvojke prichadza este kvalitnejsi treti diel, v ktorom sa napriek 201 minutam nebudete ani jedinu nudit. Film neopusta nasadene tempo, dokonca ho este stupnuje k skvelemu zaveru. Jedine, co tomuto filmu chyba do dokonalosti, je excelentny herecky vykon, nie ze by akteri tohto znimku hrali zle, ale predsa len v tejto cinnosti trosku stracaju, chyba tomu vyrazny exceletny vykon, Elijah Wood ma az tak nepresvedcil. ()

qwxyz

9/10, ale to jenom proto, že dvojka mi přirostla více k srdci. Na 5 hvězdičkách to samozřejmě nic nemění... ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert