Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

DaNQa

Na film som bola v kine a strašne sa mi páčil, tak som si ho stiahla. Mala som problémi s titulkami ale potom to už bolo dobré :). Film sa mi velmi páčil a dobre spracované boli tie nepriatelske obludy a najviac úplne najviac z celého filmu sa mi páčila tá 40 minutová bitka pri mestečku Minas Tirith. Príšerky boli super spracované a hrozne sa mi páčila tá armáda. 20 000 vojakov bolo spravených cez počítač, neverím že by tam dali tolko ludí.. Pekná príroda, dobré herecké výkony a super hudba proste takto má vyzerať kvalitný film. Aj keď film má cez 3 hodiny, oplatí sa ho pozrieť je to skvelí film, možno tam bola nejaká chybička ale niaký trapas. ()

Matt91

Epické uzavretie trilógie a zároveň najlepšie fantasy všetkých čias. Film je naplnený vynikajúcim príbehom, prekrásnymi lokáciami, ohromnou akciou, geniálnou hudbou a skvelými výkonmi hercov. Záver, ktorý niektorí kritizujú kvôli zbytočnému naťahovaniu bol pre mňa neskutočnou katarziou a k filmu sa budem vždy rád vracať. ()

Xiras

"Pane Frodo, pane Frodo!" ".....veď tam tí buzeranti len v kuse behajú!" povedal môj bratranec. Áno, je to pravda, lenže behajú štýlovo!!! :D Jackson "válí" a to poriadne, triky na tu dobu neskutočné, herci výborní, dej hutný, kamera na 1*, hudba pohladí a zároveň zastraší, režisér si to užíva a my spolu s ním. Jedinou chybičkou je strih. Pri tak chronologicko zložitom deji si viem predstaviť strih na trošku lepšej úrovni. Projekt to však bol veľmi zložitý a Peter ho zvládol na 1*. P.S.: Ak sa dá, radím vám, pozrite si film v neskrátenej podobe, viem že to je vyše štyroch hodín, no stojí to zato. ()

Inner

Kruh se uzavírá v téhle nejlepší fantasy sáze všech dob. Tolkien může být na zfilmování svého univerza patřičně hrdý. A Jackson taky. 100% ()

qnnaire

Ja si nemôžem pomôcť, ale bolo to príliš dlhé, príliš nudné, príliš prekomercionalizované a všetko príliš, čo mi vadilo na prvých dvoch dieloch. Posledná bitka bola zbytočne rozťahaná. Frodovi tak dlho trvalo hodiť prsteň do Hory osudu, že už aj diváci v kine ho povzbudzovali, aby sa mu to konečne podarilo. A keď na konci ukázali ešte aj dve svadby, jednu korunováciu a aj Samove deti, tak už som fakt stratila s týmto filmom trpezlivosť. Ako dvojhodinová rozprávka fajn. Ale nie ako komerčná trilógia s pomalým dejom, ktorý sa takmer nikam neposúva, a dlhými, miestami až nudnými bitkami. Tomu potom zodpovedá aj nudný a naťahovaný záver. Posledných 20 scén vo filme byť ani nemuselo. ()

CrashHP

Vyvrcholenie obrovského diela, ktoré vzal do rúk Peter Jackson bolo dokonané a zároveň aj dokonalé. :) Táto časť sa mi páčila najviac, najmä bitka na Pellenorských poliach, to bol jeden neuveriteľný zážitok. Orlando Bloom, Viggo Mortensen a John Rhys-Davies boli krásne zohraná trojka a vo veľkolepých scénach im to šlo vynikajúco. Príbeh je sám o sebe dokonalý a režisér dostal na plátna jednu z najväčších trilógii všetkých čias a urobil jedno obrovské, úžasné dielo. ()

luek

Celá trilogie je samozřejmě výborná. Nejslabší je pro mne určitě první díl, kde je málo akce a hodně keců. Zbylé dva jsou extremně dlouhé a extremně záživné. Především monstrózní bitvy jsou nezapomenutelné a je naprostou chybou film vidět až v televizi. Na tohle je třeba kino, obrovský plátno a pořádnej zvuk. Pak je těch 5 bez výhrad. ()

adooo

Epické dielo....niečo čo sa povaźovalo za nemožné natočiť Jackson dokázal.....a odkaz Tolkiena je plne vystihnutý touto úžasnou trilógiou, pre mňa najlepšou s kmotrom... ()

Jakub999

Som veľkým fanúšikom knižnej predlohy, ale strhávam 1* za koniec ( Frodo so Samem na krihe plávajúcej na láve, postel plná hobitov a starí dedo Gandalf na nich slintá ) brrrrrrrrrr. ()

Cain(cz)

With a sigh, you turn away / With a deepening heart, no more words to say / You will find that the world has changed forever // The trees are now turning from green to gold / And the sun is now fading / I wish I could hold you closer ()

KcarlosK

Nejtemnější, nejsestříhanější, nejlepší. To vše je Návrat krále. A ještě mnohem víc. Co dodat k 11 Oscarům, že ? Všechny emoce z předchozích dílů jsou zde ještě umocněny a všechny smysly dostávají svůj nášup. Nejlepší způsob, jak si šlehnout LOTR je podle mě tento : kvalitní obraz, kvalitní zvuk, všechny díly najednou, v nezkrácené verzi a v originále. Dokonale strávený den. "Za Froda !" ()

RoryWhite

Jak už tomu u dalších dílů oblíbených filmů bývá, musí být prostě lepší než díl(y) předchozí. Nevím, proč mám pocit lehkého zklamání, vždyť vše bylo stejně úžasné a dojemné jako předchozí díly, herci podali opět zatraceně dobré výhony, celkově ten film má vysokou úroveň, tak proč nemůžu dát 5 hvězdiček? Možná právě proto, je to jen další část něčeho co už zde bylo, nemyslím dějově, spíš celkovým dojmem. Prostě na mě už nezapůsobil tak silně, jako Společenstvo prstenu. ()

Kyberswat

celá trilogie pro mne byla životní zážitek. posunuté hranice filmu, řekl bych určitá verze dokonalosti, prostě super. napětí, zábava, krásná příroda a s tím spojené vizuální zážitky, hudba, prostě 5 hvězd :-) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert