Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

Martin741

V roku 1986 vysiel film Demoni 2 Lamberta Bavu. Kvalitativne to uz sice nema na jednicku, strasidelna atmosfera je podstatne slabsia, masky demonov ujdu, ale miestami uz vidno, ze dotycnych hercov /demonov/ to nebavi. Lamberto Bava je zrucny reziser, a rozumie sa do prace, alw vo filme tolko nelogicnosti a miestami aj nudy, ze proste za kultovou jednotkou uz nestaci. 65 % ()

Ruut

UPDATE 2021: No nakonec jsem se po letech a bezprostředně po puštěné jedničce bavil ještě daleko víc - lepší masky, zajímavější prostředí, více postav, vsuvka s gremliním skřetem, docela dost srandy. ------- V bleděmodrém to samé jako v jedničce. Ale zaprvé už jsem to jednou viděl. A za druhé už jsem to viděl lépe. I tak zběsilé tempo a příjemné gore efekty. Klidný průměr. ()

pornogrind

První díl je už dnes(pro mě určitě) hororovým kultem kterej jsem si po x letech rád zopakoval. Tohle pokračování mě ve svý době kdy jsem poprvé viděl Demons(1985) buď minulo nebo jsem si z něho nic nepamatoval. A ono se taky není čemu divit, protože už není o co stát. Prakticky film nad vodou drží jen pár povedených scén a akčnějších pasáží. Ale ani jedna není lepší než v prvním díle. Za mě je tohle naprosto zbytečný pokračování který se nemůže s jedničkou absolutně v ničem srovnávat. Navíc tohle už místy působilo hodně jako komedie. Ten malej paskřivec byl vyloženě k smíchu. 2hvězdy. ()

darkrobyk

Klasická ukázka italského horroru 80.let. Dvojka rozvíjí nápad z jedničky, jen démoni proniknou do našeho světa skrze televizní obrazovku (Poltergeist ;-)). Démoni jsou vpodstatě jakési zombie, narozdíl od nich se však pohybují velice rychle. V té době se zombie většinou šouraly typickou klátivou chůzí. Zatímco triky zastaraly - démonický rarášek je jako od muppetů, masky jsou vynikající. A hezky to schytal malý chlapeček, Italové v horrorech hravě překračovali veškerá tabu. Mě potěšila hudba v podání Smith, Dead Can Dance, Cult či Art Of Noise, byť občas k obrazu a ději moc nesedla. Kromě jiného mne pobavila likvidace démona deštníkem, hned se mi vybavil Krtek a paraplíčko. Dnešního diváka už ale Démoni asi příliš nechytnou... ()

MM_Ramone

Druhé pokračovanie "Démonov" už pre mňa nie je takým kultovým snímkom ako úvodná časť. Ale i tak sa stále jedná o vynikajúci horrorový film. Tento krát horda krvylačných démonov ohrozuje obyvateľov moderného, výškového, obytného domu. Inak v podstate všetko ostatné je hodne podobné tomu, čo už som videl v prvom filme. Strašidelná atmosféra, nečakané ľakačky, perfektné masky, gore, dobrá hudba, scenár od Daria Argenta a réžia v rukách Lamberto Bava. Je to fajn, len o trocha slabšie ako jednička. **** ()

• Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)
  • První filmová role Asie Argento. (Chatterer)