Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

Krisa

Princezna Fantaghiro je moje nejoblíbenější pohádka dětství, na kterou jsem se těšila každé Vánoce. Jde sice o tisíckrát ohraný příběh o odvážné hrdince, která se "nesmíří se svým údělem a vezme osud do vlastních rukou", ale pro mne má úžasnou atmosféru. Je to nádherná fantasy pohádka, kde vítězí dobro nad zlem na celé čáře a vůbec mi to nevadí. Hudba celou atmosféru dokonale dotváří. Alessandra Martines a Kim Rossi Stuart tvoří snad ten nejhezčí pohádkový pár, co znám. Tuhle pohádku prostě miluju :) ()

dANIELKaB

Ďalšia rozprávka môjho detstva, škoda, že už ju nedávajú, možno by som hviezdičky znížila. Ale čo, krásna a odvážna Fantaghiro, fešák Romualdo, zákerná Čierna kráľovná (volala sa tak?), Bojnice a pekný príbeh. Áno, aj ja si spomínam na hrozné umelé rozprávajúce zvieratká, kamene, zeleninu a bohvie čo ešte, ale čaro to tomuto filmu neuberá, skôr naopak. ()

kaylin

Nádherná nostalgie, která mě opravdu dostala. Lamberto Bava ukázal, že je mu blízký nejen horor, ale také rodinné příběhy a pohádky. Tady vytvořil skvělou, silnou hrdinku, která prožívá celkem zajímavé dobrodružství, kdy vlastně musí dospět. A to všechno s neskutečně krásnými triky a lokacemi, které poznáte, stejně jako české herce. Je to místy trochu hloupé, trochu moc zaměřené na děti a šaškování, ale stejně je to krásné a pořád i po letech zábavné. ()

deckardx

Jedna z pohadek, na ktery rad vzpominam... Strasne sympaticka Fantaghiro, ktera v kazdem dile bojuje proti zlym silam nebo se snazi osvobodit sveho mileho ze sparu zle carodejky...a mluvici kun je taky sympatak.. Vyskytuje se spousta ceskych hercu a je to toceno i v Ceske republice... Ted uz by to asi neobstalo, ale ja s dedou sme to milovali... ()

salahadin

Fantaghiró může mít a možná má plno chyb a vad na kráse, ale také zvláštní, nedefinovatelné kouzlo, které se mi líbí...možná se tomu kouzlu říká = dětské vzpomínky. Alessandra Martines sice občas vypadá jako zženštělý kluk, no možná to jí přidává na zajímavosti. Čarokrásná hudba z pera Amedea Minghiho vystřeluje tuhle sérii vždy o stupínek výš nad "objektivně" subjektivní hodnocení. Zbožňoval jsem moudrou bílou čarodějku s propadlými tvářemi a zvláštními načechranými hadry. Když připočtu hrad PERNŠTEJN, není co řešit. Jo a ještě musím vypíchnout Zedníčkovu miniroli vína věčně lačnícího vojína, jehož chuť na jiskřivý mok přebije chuť jiná, pro jakkoli velkého chlapského alkoholika silnější :-) Princezna Fantaghiro je velepříjemná fantasy pohádka, která se může honosit třemi "P": Překrásnou hudbou, Překrásnou princeznou (Alessandra Martines) a Příběhem populární italské pohádky. ()

• V roku 2019 našiel zamestnanec filmovej krajčovne neďaleko Ríma behom práce kostýmy z filmov o princeznej Fantaghiró. Bolo mu povedané, že sa chystajú vyhodiť. Ako veľký fanúšik filmu okamžite zburcoval ostatných na facebookovej stránke, a tak je dnes vytvorená zbierka na odkúpenie a následnú záchranu kostýmov. (matthew.17)
  • Pohádka se natáčela mimo jiné i na mnoha zámcích a hradech v České republice, konkrétně také na hradě Bouzov na Olomoucku. Dále se štáb během filmování podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Natáčalo sa aj v slovenských Bojniciach. (KazzaK)